folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Araba Yedek Parça (Yardım)

Araba Yedek Parça (Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Draenei
    Draenei's avatar
    Erkek
    THT2005 bunu yazdı

Evet uzerine koyar. Koca dukkanı sadece iscilik alarakmi dondurdugunu zannediyorsun. Babasinin oglu olsa yine koyar. Yetkili servis nasil koyuyorsa o da oyle uzerine koyuyor. En basindan parcayi ben alacagim deseydin o zaman isciligi yuksek soyleyecekti. Yada isin ortasinda ben alip geleyim deseydin  bak bu parcada bozukmus bunuda al gel diyecek ve onun icinde iscilik isteyecekti. Piyasa boyle iste. Millet tututugunu s...  genelleme yapmak istemem ama durum bu.

sende haklısın. ama 1000 lira fark koyar mı. bu normal mi ?

Her kim ki, göz perdesini bu dünyada sadece kendi çapı kadar aralayabilir ⚡ 🌑
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

o deilde dikkatimi cekti haklisin ve buna eminsin hala abi nasil dicem ne yapicam die dusunuyorsun bu bizim milletimizin yillarca her hakkini aramaya calistiginda kafasina vurulmasindan nasil ezildigimizin gostergesi bir cogumuz boyleyiz su olay gelismis bir ulkede olmus olsa o vatandas suan kapisinda polis ile adami karakola cekip haksiz kazanc dolandiricilik vs gibi suclardan dava acmisti bile 

ne dusunuorsun hocam ne dicem die oc sana geciriyor goz gore gore sende hala sklip buzuluorsun git yapis bogazina usta nabiyorsun sende

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    Draenei bunu yazdı
    THT2005 bunu yazdı

Evet uzerine koyar. Koca dukkanı sadece iscilik alarakmi dondurdugunu zannediyorsun. Babasinin oglu olsa yine koyar. Yetkili servis nasil koyuyorsa o da oyle uzerine koyuyor. En basindan parcayi ben alacagim deseydin o zaman isciligi yuksek soyleyecekti. Yada isin ortasinda ben alip geleyim deseydin  bak bu parcada bozukmus bunuda al gel diyecek ve onun icinde iscilik isteyecekti. Piyasa boyle iste. Millet tututugunu s...  genelleme yapmak istemem ama durum bu.

sende haklısın. ama 1000 lira fark koyar mı. bu normal mi ?

koyar hocam

yeri geliyor yedek parçacı esnaf arkadaş yedek parçacı olduğumuz halde bizi sikmeye kalkıyor

seni mi sikmicek

serbest piyasa ekonomisi

bu sektörde müşterisine göre sikme vardır

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

1000 lira cok fazla. Bu dost kazigi olmus hocam. Ben yetkili servisim. Forddan parcayi % 25 iskontolu alirim sana satarken de indirim istersen % 10 iskonto yaparak veririm ve % 15 kazanmis olurum. Iscilige gelince birim saati  90+kdv  × 4 saat dersen 360 + kdv yapar bunun uzerinden de % 10 yaparim. Sana faturada veririm. Taktigim urun garantili olup turkiye cumhuriyeti sınırları icerisinde butun yetkili servislerde gecerli olmak uzere 2 garanti almis olursun. Garantiyi ben degil ford verir. Bende yetkili bayisiyim.  Onun icin sanayiyi pek onermem. Servisin pahali olmasinin nedeni 2 yil garanti vermesi .istanbuldan  Gittin erzurumda yolda kaldin parca yeni degismis 2 yil olnamis oradaki yetkili servis ucretsiz degisir elinde yoksa parca sana magdur olmaman icin ucretsiz ikame arac verir. Araban yapilir 5 kurus odemezsin. Servisin sanayiden farki bu.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Bu arada sormayi unuttum. Yetkili servisten fiyat aldin mi ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JahR
    JahR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

oto tamircilerinin geneli değil ama alayı o.ç... motor da ufak bi borumu ne patlamış. bizde anlamıyoz 25 liralık boruya 450 lira  masraf var dedi. başka yere gösterdik olay öyle ortaya çıktı.

beyin derki; ya beni kullan, ya da kafana sık ulan!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    JahR bunu yazdı

oto tamircilerinin geneli değil ama alayı o.ç... motor da ufak bi borumu ne patlamış. bizde anlamıyoz 25 liralık boruya 450 lira  masraf var dedi. başka yere gösterdik olay öyle ortaya çıktı.

Hocam butun sektorde var bu sadece otomotivde degil. 250 tl etiket fiyati olan sezonluk montun fiyatini 3 ay sonra 70 tl olarak gorsen ve sen bu montu almis olsan ve sadece 1 kere giymis olsan ne dusunursun ?  Bu buna benzer.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

servislerde çok yavşaktır

arabayı bakıma götürürsünüz

yağını otunu bokunu değiştirilcek kontroller yapılcak dersiniz

şöyle motorun üzerinden üstübüyle silerler bakım yapıldı derler geçerler

yola çıksanız araçla kaza yapıp ölseniz kimsenin sikinde olmaz

misal duğles in servisini anlatsam roman olur

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı

Servisler derken ? Bende yetkili servisim ve  servisimde boyle birseyin olmasi mumkun degil. Ayrica musteri ister ise aracinin basinda dura bilir. Bekleme salonunda ki monütörlerden aracina yapilani izleye bilir. Aractan cikan parcalar musteriye teslim edilir.  Yaptigim isin faturasini veririm ve fordun sistemine işlenir. dogabilecek kaza icin kimsenin sikinde olmaz demiisin fakat adamin g.. den kan alirlar. Bu senin dedigin sanayide olur serviste degil.

Onun icin adaplı ol ve sozlerine dikkat et.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    THT2005 bunu yazdı
    DaveReed bunu yazdı

Servisler derken ? Bende yetkili servisim ve  servisimde boyle birseyin olmasi mumkun degil. Ayrica musteri ister ise aracinin basinda dura bilir. Bekleme salonunda ki monütörlerden aracina yapilani izleye bilir. Aractan cikan parcalar musteriye teslim edilir.  Yaptigim isin faturasini veririm ve fordun sistemine işlenir. dogabilecek kaza icin kimsenin sikinde olmaz demiisin fakat adamin g.. den kan alirlar. Bu senin dedigin sanayide olur serviste degil.

Onun icin adaplı ol ve sozlerine dikkat et.

bak ben duğles te aynen yaşadığımı yazdım

gerçekler bunlar

bizdede servis var

ama müşteriyi sikmeyen servis

Toplam Hit: 4513 Toplam Mesaj: 45