folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Araba Yedek Parça (Yardım)

Araba Yedek Parça (Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı
    THT2005 bunu yazdı
    DaveReed bunu yazdı

servislerde çok yavşaktır

arabayı bakıma götürürsünüz

yağını otunu bokunu değiştirilcek kontroller yapılcak dersiniz

şöyle motorun üzerinden üstübüyle silerler bakım yapıldı derler geçerler

yola çıksanız araçla kaza yapıp ölseniz kimsenin sikinde olmaz

misal duğles in servisini anlatsam roman olur

Servisler derken ? Bende yetkili servisim ve  servisimde boyle birseyin olmasi mumkun degil. Ayrica musteri ister ise aracinin basinda dura bilir. Bekleme salonunda ki monütörlerden aracina yapilani izleye bilir. Aractan cikan parcalar musteriye teslim edilir.  Yaptigim isin faturasini veririm ve fordun sistemine işlenir. dogabilecek kaza icin kimsenin sikinde olmaz demiisin fakat adamin g.. den kan alirlar. Bu senin dedigin sanayide olur serviste degil.

Onun icin adaplı ol ve sozlerine dikkat et.

bak ben duğles te aynen yaşadığımı yazdım

gerçekler bunlar

bizdede servis var

ama müşteriyi sikmeyen servis

O zaman genelleme yapma.  Çogul kullanma.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek

dostum volant çok tutuyordur orada.

işçilik de motor  indiği için fazla alıyorlar.

http://kocaer.me
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Hacı yüzde 99,99999999999 ustan diğer arkadaşların söylediği gibi alacağı işçiliği arttırmak için normal işçilik ücreti değil de parça fiyatıymış gibi söyledi sana. ( parça 1500, işçilik 300 ya ; normalde demesi gereken 1500 parça 800 işçilik, sana ne dedi 2000 parça 300 işçilik )

Çoğu yapar bu ibneliği, yedek parçacılarla anlaşmalı çalışıyordur, telefonda arar sorar önceden anlaştıkları fiyatı sana söyler yedek parçacı, dükkanına gidersin ustayla yine önceden anlaştığı fiyatı söyler yedek parçacı (niyetleri bozuksa). Burayı yuttuysan o parçanın ne kadar ettiğini de tam bilmiyorsan işçiliği piyasaya göre biraz düşük söyler ki balık kaçmasın. O zaten parçadan hayli hayli geçiriyordur sana.

Neyse yapacağın şu usta kafamıza bir şey takıldı orjinal parçacasına sorduk şu orjinal parçalar şu kadar tutuyormuş.

tüm kullandığın malzemelerin markası ve içeriğini nedir, niye böyle? (Yazdığından başka tahmin edemediğin bir masraf olmuş mu onu soruyorsun aslında yoksa zaten orjinal malzemelerin fiyatı belli yani)

Durumu anlayacaktır, aklınıza yatan net bir cevap vermiyorsa usta aradaki farkı düşünce sana şu kadar işçilik kalıyor de ver eline geç.

Bir falso varsa utanması gereken siz değilsiniz. Bu devirde babana bile güvenmicen maalesef :(

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

öpmüş.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek

amk böle adamlar kazanıyor zaten bizim pederde parçacıyla anlaşıp tüm müştelerilere ucuz parça versin fatura kessin en kaliteli işi yapsın gitsin dolandırıcılar kazansın. araba konusu baya gidiyor tbt de bi konu açıp yönlendirsem mi pedere ne yapsam bugune kadar tek memlun olmayan müşterisi yok hatta millet böyle dolandırıcılarda sikilip bizim pedere geliyo peder gidiyo bunları siken adamla kavga ediyo böyle bir insan işte

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SüperSperm.
    evsiz
    evsiz's avatar
    Erkek

volan değişimi ne amk onun dişlisi değişmiyor mu

Bazı İnsanLar AnıLarıyLa AnıLıR Bazı İnsanLar AnaLarıyLa...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Draenei
    Draenei's avatar
    Erkek

arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. adam belli bize baya bi geçirmiş. şimdi   ".... şeyin davası olmaz" diye bi laf vardır. ama biz bu davaya bi bakacaz bakalım. Gidip bi konuşalım şu ustayla bakalım. (konuştuktan sonra tecrübe için olan biteni gene buraya yazarım.)

Draenei tarafından 22/Ağu/14 08:20 tarihinde düzenlenmiştir

Her kim ki, göz perdesini bu dünyada sadece kendi çapı kadar aralayabilir ⚡ 🌑
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Şöyle kabaca bir google da baktım,

http://www.opelburada.com/asp/product/2416/OPEL-ASTRA-H-VOLANT-6-ILERI-VITESLER-ICIN-ORIJINAL-GM-

http://www.opelburada.com/asp/product/1000/OPEL-ASTRA-H-DEBRIYAJ-SETI-BASKI-BALATA-ORIJINAL-GM-

http://www.opelburada.com/asp/product/1002/OPEL-ASTRA-H-DEBRIYAJ-BILYASI-ORIJINAL-FTE-

Volant + Baskı balata + Bilya = 630 + 235 + 185 = 1040 tl

Usta arkadaş mekanik sanatta mı usta yoksa sahtekarlıkta mı usta?!!!

Dikkat !!!

Not: Genelde yedek parçada internette bulunan fiyatlar piyasaya göre pahalıdır. Bunu da unutmamak lazım.

Edit: Bir de adam neden volantı komple değiştiriyor, sadece volant dişlisi değişince olmuyor mu?

JOE tarafından 22/Ağu/14 08:37 tarihinde düzenlenmiştir

Not late for nothing
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ersn
    ersn's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

usta zaten öyle diyorsa bu işden para kazanmak için yapıyodur. 100 200 kazanır eyvallah da 1000 lira çok , birde detaylı olarak araştır derim . Parçacı sana kaba taslak fiyat vermişde olabilir. Sen ustaya git değişen parçaların listesini birşekilde iste opel yedek parça satan yerlere sor ben bunları almak istiyorum ne kadar tutar diye sakın fiyat araştırması yapıyorum deme fiyat vermezler.

küfrederiz villalara kulübeden
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

araba yaptiracagim zaman ustaya kesinlikle malzeme aldirmam,

ne gerekiyorsa yazdiririm alirim gidip.

zaten iyi ustalarda sana once bu teklifi verir. bu parcalar lazim git al der.

sen isim var, sen hallet dersen o zaman gider alir.

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
Toplam Hit: 4517 Toplam Mesaj: 45