folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Arabadan Anlayanlar Bakabilir Mi ?

Arabadan Anlayanlar Bakabilir Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek
    THT2005 bunu yazdı

hemen cevaplıyorum..

10.000 km den önce yağ değişimi yapılmaz..

aracın ECU bulunduğu için açma olayı yok.

aracın otomatik olduğu için  diğer manuel vitesli araçlara göre biraz daha fazla yakacaktır..

aracını sürerken 3000 deviri geçirmez isen yol bilgisayarının vermiş olduğu km kadar yol gidebilirsin.

Anlık Yakıt/km bilgisi  o anki sürüş şeklini hesaplayarak  gideceğin km yi tahmin etmektedir.

araç kalkısından sonra ne kadar gaza basarsan vites değişikliği o kadar hızlı olacaktır ve ani süratlenme isteği daha fazla yakıt harcamasına maruz bırakır..

Not: aracın ile kick down yapma ( Aniden hızlanmak için gaz pedalına basılı tutulması ) benzinin a.k yar

Başka sorun varsa cevaplayabilirim..

hocam yağ deişimi neden 10.000 km önce yapılmıyor ? özellikle rodaj için senetik veya mineral yağ seçimi bile yapılırken ?

ECU ile motorun mekanik aksam parçalarının birbirine alışmasının nasıl bağlantısı var acaba ? 

Bunlar takıldı kafama. Teşekkürler.

http://www.leyladansonra.com/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    BarisYigit bunu yazdı
    THT2005 bunu yazdı

hemen cevaplıyorum..

aracın otomatik olduğu için  diğer manuel vitesli araçlara göre biraz daha fazla yakacaktır..

aracını sürerken 3000 deviri geçirmez isen yol bilgisayarının vermiş olduğu km kadar yol gidebilirsin.

Anlık Yakıt/km bilgisi  o anki sürüş şeklini hesaplayarak  gideceğin km yi tahmin etmektedir.

araç kalkısından sonra ne kadar gaza basarsan vites değişikliği o kadar hızlı olacaktır ve ani süratlenme isteği daha fazla yakıt harcamasına maruz bırakır..

Not: aracın ile kick down yapma ( Aniden hızlanmak için gaz pedalına basılı tutulması ) benzinin a.k yar

hocam yağ deişimi neden 10.000 km önce yapılmıyor ? özellikle rodaj için senetik veya mineral yağ seçimi bile yapılırken ?

ECU ile motorun mekanik aksam parçalarının birbirine alışmasının nasıl bağlantısı var acaba ? 

araban 2012  parçaların bir çoğu elektromekanik..

ECU senden aldığı bilgileri mesala gaz pedalına bastığında pedaldaki sensör bilgiyi ecuya gönderir ecu derki haaa bu adam ani hızlanmak istiyor -- oradan hooop yakıt otomatiğine bilgi veriyor yakıt gönder acil diyor -- oradan enjeksiyona bilgi gidiyor hazır gelen yakıtı hızlı bir şekilde pistonlara ( yanma odasına ) Gönderiyor...

bunlar o kadar hızlı oluyorki  sürekliğini anlamak mümkün değil.

Daha fazla detay istersen istanbulda oturuyorsan avrupa yakasına  VW yetkili servisi ALTUR var telefon açıp Binek araçlar bölümünün baş teknisyeni ile görüşmek istiyorum de..sorularını sor sana 5 dk nı ayırırlar.

Aracın FORD olsaydı bilgileri ben verirdim :)

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek
    THT2005 bunu yazdı
    BarisYigit bunu yazdı
    THT2005 bunu yazdı

hemen cevaplıyorum..

araban 2012  parçaların bir çoğu elektromekanik..

ECU senden aldığı bilgileri mesala gaz pedalına bastığında pedaldaki sensör bilgiyi ecuya gönderir ecu derki haaa bu adam ani hızlanmak istiyor -- oradan hooop yakıt otomatiğine bilgi veriyor yakıt gönder acil diyor -- oradan enjeksiyona bilgi gidiyor hazır gelen yakıtı hızlı bir şekilde pistonlara ( yanma odasına ) Gönderiyor...

bunlar o kadar hızlı oluyorki  sürekliğini anlamak mümkün değil.

Daha fazla detay istersen istanbulda oturuyorsan avrupa yakasına  VW yetkili servisi ALTUR var telefon açıp Binek araçlar bölümünün baş teknisyeni ile görüşmek istiyorum de..sorularını sor sana 5 dk nı ayırırlar.

Aracın FORD olsaydı bilgileri ben verirdim :)

hocam ford focus otomatik benzinli 2005 model 54000 bınde bı aracç buldum otomatik ve dizel tavsıye edermısn pekı onlar benım kadar yakarmı ? 1.6 motorlu. ????????

. Ben Kimseyi Kaybetmedim Herkez Beni KAYBETTİ... .
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Weldox
    Weldox's avatar
    Erkek

hocam yıl olmuş 2012 artık kalmadı rodaj diye bişey eski dizel araçlarda oluyodu o yani o konuda sıkıntı olmasın

Yaptık bişiler.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

ayet normal yakıyor 1-benzinli 2-otomatik vites az yakma diye birşey olamaz

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

rodaj için 2 3 4 bin yeterli motoru zorlamamak devirde kullanmak rölantide çok bırakmamamak anı gaz a yuklenmemek vs on bin de cok tan gecmıstır duzgun hale gelmıstır 90 u fılan gecmemek gerekıyor rodajda bu arada 

yeni araçlarda artık motor açma diye birşey yok motorun zorlandıgını zaten anlarsın uzun yol yap biraz kökle ilk seferde 200 yap dönüşte zaman zaman ibreyi sona çıkart 250 280 yap birşey olmaz 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek

Kısaca Göte gırdı Yanı :)

. Ben Kimseyi Kaybetmedim Herkez Beni KAYBETTİ... .
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

sinyal verme kolunun altında bak, ufak bi tuş görceksin kardeşim. audi'de orada vw'de de ordadır büyük ihtimal.

o tuşa bas şimdi yavaş yavaş, bi yandan monitörü izle, ortalama yakıt tüketimini bul.

muhtemelen hiç sıfırlamadığından 10000km ortalaması iyi bir fikir verir, ona bakıp buraya yazarsan arabada bi sakatlık olup olmadığını söyler arkadaşlar.

He is finding himself.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solutionman
    solutionman's avatar
    Erkek
    THT2005 bunu yazdı

hemen cevaplıyorum..

arkadas haklı:) Artık açma diye birşey yok.Ancak cok cok fazla yakıyorsa servıse gıt ayar yaparlar. ayara gelınce uzun hıkaye sen gıt onlar halleder.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek

öncelıkle oto tamırcı oldugumu soyleyerek konuya baslamak istiyorumki kulak duyma cumlelerle aracınızı yakıtınızı suclu durumuna dusurmeyelım yenı nesıl araclarda rodaj suresı dıye bırsey yok ndn dersenız 2010 yılından sonrakı aracların motolarının ıcıne koyulan parcalar bılgısayarlı bır sıstemde alıstırılarak koyuluyor yanı sız aracınızın rodaj suresını kullanmayı beklemıyorsunuz ikincisi aracınız 1.2 oldugundan emınmısınız cunku 1.2 motor aracınıza kucuk gelıp fazlada yakıyor olabılır ucuncusude daha onceden otomatık bır araba kullandınızmı? otomatık arabalarda sureklı gaza basılmaz babamda 2.0 otor vectra var ben onu kullandıgımda yaktıgım deger sızınle aynı belkı dahada dusuk gercı babamda o kadar tasarruflu kullanamıyor o ayrı otomatık aracta sız N ye vıtesı atmadıgınız surece sureklı vıteste oldugundan arac zaten kendılıgınden gıdıyor yanı bu ne demek yokus asagı yada hafıf bır yokus gordugunuzde ayagını gaz pedalından cekın arac akıpp gıtsın ıkıncısı ıse yokus hatta bayagı dık yokuslarda D ıle cıkmayın 3 2 varsa cekın olmadı spor moduna alın ndn dersenızkı oda D dedıgınızde arac devrıne gore vıtes atar dusurur vıtes atar dusurur bu hem sanzımana hemde yakıta buyuk etkısı olur ama kucuk vıteste 3000 3500 gıbı devırlerde yokusu cıksın hıcbır zararı olmaz arabanın bagırması demek her zaman fazla yakar yada motora zararı olsun demek degıldır ben 3.0 motor da arac kullandım ama bu degerlerı sadece bastıgımda gordum aklınıza takılan soru olursa pmden ulasın

olması gereken şeylerın adını iyilik yapmak koymuslar..
Toplam Hit: 4185 Toplam Mesaj: 37