folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Arabalar Hakkında.

Arabalar Hakkında.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Merhaba tahribat ailesi ; 
    Genel olarak baktığımda , forum içerisinde araba değiştirenler , kaza anlarını yazanlar , araba önerisinde bulunanlar , araba anıları gibi birçok konu gördüm yönetim ile konuştum foruma araç bölümü eklensin diye ama bir sonuç alamadım.

NOT: Bilişim , elektronik , teknoloji forumunda arabanın ne işi var demeyin arabalarda sadece motor üstüne kurulu değil , genelde hep teknoloji ile bağlantılıdır.

Konu silinmesse ve gerekli ilgi görülürse bu konu altında , arabalar hakkında öğrenmek istediklerinizi , anılarınızı , tavsiyelerinizi , bilgilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

Saygılarımla.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

İlk hayalim ve anım olması için ben yazayım :) küçüklükten beri hayalim hep bir yarış arabası modifikasyonu yapmaktır. :) 
    Tabi ki , gerçek bir modifikasyon olabilmesi için , kule gergileri , piston gömlekleri , yanma odaları , coloiver amortisörler , balatalar , direksiyon , koltuk , şanzuman , aklınıza gelebilecek herşeyi değiştirip kendime özel araba yapabilmektir. :) 

Ama biliyorum ki türkiyedeki olanaklar yüzünden birçoğumuz yüksek meblağ paraları olmadığı için bu hayallerini gerçekleştirememektedir. :) 

Neyse ben ilk hedefimden bahsedeyim :) 

Ford taunus 20m leri bilirsiniz onlardan , 1 adet alıp yurtdışından BURDA ' ki motordan 1 adet alıp bu arabaya yerleştirmek :) gerisi bende zaten ses sistemi , göstergeler , koltuklar , xenon farlar , stoplar , kafesler , gerisini kendim halledebilirim sadece motor yükleme işini bilmiyorum :) 

Soruma gelirsem linkteki motor 2bin $ , gümrükte vergi cart curt binde etse 4.500$ buda eder , yaklaşık 9000-10bin tl ye gelse , bu motor elime türkiyede bu motoru bu arabaya yerleştirebilecek usta bulabilirmiyim ?  bulsam ona vereceğim ücret ne kadardır ? :) 

Daha önce yurtdışından hiçbirşey getirmediğim için , bir bilgim yok ya da diyorum ki direk yurtdışından 10bin $ yüklü bir araç alsam türkiyeye 20-25$ sokabilirmiym ? yapanlar çevresi olanlar bana bir yorum yaparsa sevinirim.

Dediğim gibi ben sadece konuyu canlandırmak adına mesaj atıyorum sizde arabalar hakkında yorum öneri anı şikayet postlayın lütfen :) 

EDİT: Arabamı alıp , ( yükleyip ) türkiyede gerçek anlamda ! drift , sokak yarışları konusunda çığır açmak istiyorum :) yani nesli arabalara ilgi duymasını , modifikasyon yapabilmesini hep istedim istiyorum.

Roark tarafından 22/Eki/13 18:01 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek

araclar konusunda bende yardımcı olabılırım oto tamırcısıyım

olması gereken şeylerın adını iyilik yapmak koymuslar..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek

Bencede mantıklı :) açılması lazım araba , motorsiklet

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    MeTiN_7 bunu yazdı

araclar konusunda bende yardımcı olabılırım oto tamırcısıyım

Abicim cok teşekkür ederim benim 2.posta bi bakarsan sevinirim :) 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mobydick64
    mobydick64's avatar
    Erkek

açılsa iyi olur yanlız son konulara çıkmadan iyi olur.. öteki gibi sahibinden.com a döner site :D

ne mektup geliyor ne haber senden,söyle de bileyim bıktın mı benden,her akşam güneşin battığı yerden,gözlerin doğuyor gecelerime......
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

en çok merak ettiğim aracı nasıl hacklicez? hani amarigan filmlerinde kontrolünü ele geçiriyolar ya. ondan :)

mesela bluetoothla heklesek olmamı :)

onun harici araçta kablosuz iletişim alarm ve bt hariç ne var ki?

egsozdan hortum sokack değiliz ya :|

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Hacı bir yolunu bul atla git yarış pistlerindeki güzel abilere sor :) ( İstanbul İzmir için hedefe ulaşabilir gibi duruyor aklındaki sorulara net cevaplar alabileceğini de düşünerek )

Motoru güçlü koydun diyelim aktarma organlarının da ona göre değişmesi gerekmez mi büyük farklılar yaratabilir gibi geliyor.

Atıyorum şanzuman dişli değişim aralıkları motorun dizaynına göre seçilmemiş midir en basitinden? Aracın ağırlığı değişeceği için motorun performansı çok değişik sonuçlar verebilir vs.

Ya da lastiklere gidecek tork ve devir sayıları karşılayacak mı seni, güvenlik açısından sapmadan savrulmadan bir yerleri parçalamadan aracın hakimi olabilecek misin diye bir sürü püf noktası çıkabilir.

Yapan yaptığına göre belki de ekstrem düşünüyorumdur işle çok alakam olmadığı için.

Elbet bir bilgiye ulaşırsın, piyasada ne ustalar var. Bol Şanslar Hayalin için.

AnaMuhalefet tarafından 22/Eki/13 23:03 tarihinde düzenlenmiştir

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Araba ile ilgili açılan konular genelde alım satım oluyor onun için çoğu iş/ticaret konularına giriyor. geri kalan konular içinde genel bölümü yeterli bence öyle dolduracak bir rağbet olmaz diye düşünüyorum.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Araba ile ilgili açılan konular genelde alım satım oluyor onun için çoğu iş/ticaret konularına giriyor. geri kalan konular içinde genel bölümü yeterli bence öyle dolduracak bir rağbet olmaz diye düşünüyorum.

Şeyh ben rağbet olacağını düşünüyorum ve o konu içinde sıkıntılara cevap verebileceğim kanatindeyim , ama tabi ki istek olmassa açılmaz. :) 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bence gerek yok DH de baya bilgili insanlar var bi o kadar da gereksiz bilgi sahipleri var. 

girin okuyun bilimsel açıklamalarını yapanlar ve bu işin tutkunları da var, buraya gerek görmüyorum açıkçası.

İmzalar Kaldırılsın!!
Toplam Hit: 3466 Toplam Mesaj: 38