folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Arabalar Hakkında.

Arabalar Hakkında.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek
    Maddox bunu yazdı

İlk hayalim ve anım olması için ben yazayım :) küçüklükten beri hayalim hep bir yarış arabası modifikasyonu yapmaktır. :) 
    Tabi ki , gerçek bir modifikasyon olabilmesi için , kule gergileri , piston gömlekleri , yanma odaları , coloiver amortisörler , balatalar , direksiyon , koltuk , şanzuman , aklınıza gelebilecek herşeyi değiştirip kendime özel araba yapabilmektir. :) 

Ama biliyorum ki türkiyedeki olanaklar yüzünden birçoğumuz yüksek meblağ paraları olmadığı için bu hayallerini gerçekleştirememektedir. :) 

Neyse ben ilk hedefimden bahsedeyim :) 

Ford taunus 20m leri bilirsiniz onlardan , 1 adet alıp yurtdışından BURDA ' ki motordan 1 adet alıp bu arabaya yerleştirmek :) gerisi bende zaten ses sistemi , göstergeler , koltuklar , xenon farlar , stoplar , kafesler , gerisini kendim halledebilirim sadece motor yükleme işini bilmiyorum :) 

Soruma gelirsem linkteki motor 2bin $ , gümrükte vergi cart curt binde etse 4.500$ buda eder , yaklaşık 9000-10bin tl ye gelse , bu motor elime türkiyede bu motoru bu arabaya yerleştirebilecek usta bulabilirmiyim ?  bulsam ona vereceğim ücret ne kadardır ? :) 

Daha önce yurtdışından hiçbirşey getirmediğim için , bir bilgim yok ya da diyorum ki direk yurtdışından 10bin $ yüklü bir araç alsam türkiyeye 20-25$ sokabilirmiym ? yapanlar çevresi olanlar bana bir yorum yaparsa sevinirim.

Dediğim gibi ben sadece konuyu canlandırmak adına mesaj atıyorum sizde arabalar hakkında yorum öneri anı şikayet postlayın lütfen :) 

EDİT: Arabamı alıp , ( yükleyip ) türkiyede gerçek anlamda ! drift , sokak yarışları konusunda çığır açmak istiyorum :) yani nesli arabalara ilgi duymasını , modifikasyon yapabilmesini hep istedim istiyorum.

sımdı guzel kardesım bu motoru dedıgın araca koymak gzl bır fıkır ama sen sadece fırkır olarak dusunuyorsun bu araca koyman ıcın custom ıs yapman gerekırkı bunu her uste yapmaz once bunu goz onune al ayrıyetten bu motoru koydun dıyelım lınktekı motor 350 znın motoru sen tahanustan bahsedıyorsun ılk dırıftınde aracını ortandan ıkıye ayırırsın bunun ıcın aldıgın aracın sasesını guclendırmen gerekıyor ve buda nerden baksan sana yenı bır tanus fıyatı cıkartır sana kısa ve oz soylıyeyım bu motoru aracına koymak ıstıyorsan bır saglam curuksuz yadacuruklerını temızlemeyı goze alabılecegın bır tanus sasesı bulman ıkı bunu saglam bır sase halıne getırmen uste bunları yapcak ustayı bulman bunları hepsını yaptıgıda 2 3 tanus parası cıkar cebınden ayrıyetten daha onun elektronık aksamı var sanzıman var mutlaka kendı sanzımanı olmıycak drıft sanzımanı ıstıyceksın oda ayrı bı tanus parası hepsını toplayana kadar gıt nıssan 200sx al curuklerını temızle vur temız saglam bır boyaa yapısıt her vırajda adı ustunde dedıklerın bırazcık hayal :)

olması gereken şeylerın adını iyilik yapmak koymuslar..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    MeTiN_7 bunu yazdı
    Maddox bunu yazdı

İlk hayalim ve anım olması için ben yazayım :) küçüklükten beri hayalim hep bir yarış arabası modifikasyonu yapmaktır. :) 
    Tabi ki , gerçek bir modifikasyon olabilmesi için , kule gergileri , piston gömlekleri , yanma odaları , coloiver amortisörler , balatalar , direksiyon , koltuk , şanzuman , aklınıza gelebilecek herşeyi değiştirip kendime özel araba yapabilmektir. :) 

Ama biliyorum ki türkiyedeki olanaklar yüzünden birçoğumuz yüksek meblağ paraları olmadığı için bu hayallerini gerçekleştirememektedir. :) 

Neyse ben ilk hedefimden bahsedeyim :) 

Ford taunus 20m leri bilirsiniz onlardan , 1 adet alıp yurtdışından BURDA ' ki motordan 1 adet alıp bu arabaya yerleştirmek :) gerisi bende zaten ses sistemi , göstergeler , koltuklar , xenon farlar , stoplar , kafesler , gerisini kendim halledebilirim sadece motor yükleme işini bilmiyorum :) 

Soruma gelirsem linkteki motor 2bin $ , gümrükte vergi cart curt binde etse 4.500$ buda eder , yaklaşık 9000-10bin tl ye gelse , bu motor elime türkiyede bu motoru bu arabaya yerleştirebilecek usta bulabilirmiyim ?  bulsam ona vereceğim ücret ne kadardır ? :) 

Daha önce yurtdışından hiçbirşey getirmediğim için , bir bilgim yok ya da diyorum ki direk yurtdışından 10bin $ yüklü bir araç alsam türkiyeye 20-25$ sokabilirmiym ? yapanlar çevresi olanlar bana bir yorum yaparsa sevinirim.

Dediğim gibi ben sadece konuyu canlandırmak adına mesaj atıyorum sizde arabalar hakkında yorum öneri anı şikayet postlayın lütfen :) 

EDİT: Arabamı alıp , ( yükleyip ) türkiyede gerçek anlamda ! drift , sokak yarışları konusunda çığır açmak istiyorum :) yani nesli arabalara ilgi duymasını , modifikasyon yapabilmesini hep istedim istiyorum.

sımdı guzel kardesım bu motoru dedıgın araca koymak gzl bır fıkır ama sen sadece fırkır olarak dusunuyorsun bu araca koyman ıcın custom ıs yapman gerekırkı bunu her uste yapmaz once bunu goz onune al ayrıyetten bu motoru koydun dıyelım lınktekı motor 350 znın motoru sen tahanustan bahsedıyorsun ılk dırıftınde aracını ortandan ıkıye ayırırsın bunun ıcın aldıgın aracın sasesını guclendırmen gerekıyor ve buda nerden baksan sana yenı bır tanus fıyatı cıkartır sana kısa ve oz soylıyeyım bu motoru aracına koymak ıstıyorsan bır saglam curuksuz yadacuruklerını temızlemeyı goze alabılecegın bır tanus sasesı bulman ıkı bunu saglam bır sase halıne getırmen uste bunları yapcak ustayı bulman bunları hepsını yaptıgıda 2 3 tanus parası cıkar cebınden ayrıyetten daha onun elektronık aksamı var sanzıman var mutlaka kendı sanzımanı olmıycak drıft sanzımanı ıstıyceksın oda ayrı bı tanus parası hepsını toplayana kadar gıt nıssan 200sx al curuklerını temızle vur temız saglam bır boyaa yapısıt her vırajda adı ustunde dedıklerın bırazcık hayal :)

Abi en mantıklısı :) eyvallah abicim irtibatı kesmeyelim

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek

sorun yok sen aklına takılanları sor yardımcı olmaya calısırım :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

Murid Metin_7 baya yardimci olacak gibi. Eksik olma hocam. Bende ilk arabami almayi dusunuyorum yakinda (4-5 ay) danisirim sana.

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek
    break bunu yazdı

Murid Metin_7 baya yardimci olacak gibi. Eksik olma hocam. Bende ilk arabami almayi dusunuyorum yakinda (4-5 ay) danisirim sana.

tabıkıde yardımcı olurum ısımız bu :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

hocam az çok bilgin vardır. arabanın lastiklerini değiştiricem de lassa dört mevsim lastik fiyatı verdiler tanıdık bir yerden. adet fiyatı 180 tl. ebatlar 195/60/r15. fiyat normalmidir.

Naber la?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek

Araba da olmazsa olmaz denilen bir oto aksesuarına internet üzerinden sahip olmak isterseniz diee 

http://www.indirdik.com/Simsir-Oyun-Sopasi-Buyuk-Boy

İster oyun sopası, İster haydar! Eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacak şimsir oyun sopası büyük küçük herkesin çok hoşuna gidecek!

Şimşir ağacından imal edilmiş olup oldukça dayanıklı olan oyun sopasını uzun yıllar kırılmadan kullanabilirsiniz.

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    sanane bunu yazdı

hocam az çok bilgin vardır. arabanın lastiklerini değiştiricem de lassa dört mevsim lastik fiyatı verdiler tanıdık bir yerden. adet fiyatı 180 tl. ebatlar 195/60/r15. fiyat normalmidir.

Normal hocam lassa pek ucuz bir marka değil :) 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    sanane bunu yazdı

lastik%20hız

lastik%20europe%20performans

Elmalarla armutları karşılaştırmamak için yazdığın ebatın sonunda belirtilen 195 60 15R  91H  ( burada 91 H ) değere de dikkat et.

Tablodan anlaşılacağı üzere S-T-H diye gittikçe lastik sınıfı yükselmiş olur. ( En az H olması güzel olur )

Bir yere gidersin 200 lira der lastik h sınıfıdır diğer yer 190 lira der t sınıfıdır buna ayrıma dikkat et.

Onun haricinde artık zorunlu hale gelen avrupa birliği standartına göre lastiğin yakıt tasarrufu açısından sınıfını, ıslak yolda yol tutuşu sınıfını vs. gösteren işaret de yardımcı olacaktır ( B, C değerleri iyidir genel olarak çok da kafaya takma )

Son olarak da lastiğin üretim yılını anlayabileceğin DOT ....... 42 13  ( 2013 yılı 42. hafta gibi ) kontrol etmen yararına olacaktır.

Daha ucuzunu vereni bulana kadar o fiyat normal aralıkta gibi duruyor :)

AnaMuhalefet tarafından 25/Eki/13 00:55 tarihinde düzenlenmiştir

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek
    MeTiN_7 bunu yazdı

araclar konusunda bende yardımcı olabılırım oto tamırcısıyım

kaportası en sağlam en güvenli araç hangileri mesela ?

Temel adalettir .
Toplam Hit: 3467 Toplam Mesaj: 38