folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Araştırma Görevlisi, Okutmak, Ögretim Görevlisi Hakkında Bilgisi Olanlar İçeri.

Araştırma Görevlisi, Okutmak, Ögretim Görevlisi Hakkında Bilgisi Olanlar İçeri.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Beyler yas suan 30.. Nisan 1 de 31 oluyorum. 2016 haziran ayinda universiteden mezun olacagım Allah ızın verırse amacım universitede araştirma görevlisi, okutman veya ögretim görevlisi olarak kalma.. bildigim kadari ile birtek araştirma görevlisinde 35 yasından gün almama sorunu var .. benım tek sorunum suan yas sorunu olcak cunkı arada fazla zamanım olmucak.. tavsiyelerinizi beklıyorum bu arada gecmem gereken ıkı sınav var YDS ve ALES. Bilgilerinizi yazarsanız bizde yararlanıp bu konuda.. tesekkurler.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

Mesela rize üniversitesi yds istemiyor.hangi üni olcağına bağlı yds puanın.

mezun olduğun ortalamada önemli bildiğim kadarıyla.

farzedelimki sadce yds ve ales baz alacaksın.yds70 ales 70üstü olursa benim görüşüm giremeyeceğin üni yok.

ne mezunusun?şimdiden başarılar.

bende yıllar önce öğretici olmak istiyordum ama şimdi anladım ki benim sahaya çıkmam gerek(yaş 24)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    tosun bunu yazdı

Mesela rize üniversitesi yds istemiyor.hangi üni olcağına bağlı yds puanın.

mezun olduğun ortalamada önemli bildiğim kadarıyla.

farzedelimki sadce yds ve ales baz alacaksın.yds70 ales 70üstü olursa benim görüşüm giremeyeceğin üni yok.

ne mezunusun?şimdiden başarılar.

bende yıllar önce öğretici olmak istiyordum ama şimdi anladım ki benim sahaya çıkmam gerek(yaş 24)

Beden egıtımı Antrenörlük bolumu mezunu olacagım hocam.. Dedıgın gıbı 70 uzerı olursa gırelmeyecek universite yok.. ama YDS nın sorularına baktım baya kazık geldı bana acıkcası kolay degil bu yaz yds kursuna gıdecegım 1 ay sonrada kendımı denemek ıcın yds sınavına girecegım ama pek umudum yok acıkcası .. Bide sanırım Ales in %50 ı yds nın %25 i ve mezuniyet notunun %15 ve %10 da mulakat etkılıyor oluyor.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

Üniversiteden üniversiteye değişiyor hocam.KTÜ'de %30başarı notun %30ales %30yds (küsürleri var)

Ama dediğimiz gibi yds ve ales 70civarıysa istediğin yere girersin.

istersen okulu 4.00 ortalama ile bitir.2.00ile bitiren adam yds ve aleste sana fark atarsa o tercih edilir.Bizzat şahit oldum.

Yds oldukça zor evet.Bende sorularına göz gezdirdim.Gözüm korktu açıkçası.

önceden ales için süre 180 dakikaydı galiba şimdi 150 yaptılar.yani soruyu okuyup anlaman gereken vakti kısalttılar.bana göre doğru karar.okuduğunu anlayıp soruyu doğru yapıyorsa haketmiştir gerçektn.

kısacası alesde zorlayıcı bir sınav.

Neyse , düşüncende kararlıysan çok iyi hazırlanmalısn hocam.Başarılar şimdiden

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Bölümüne ve torpiline göre değişir hocam.
    Y. Lisans için yabancı dil istemeyen uni.lere basvurdum. Ales ~85 aldım, bi b.ka yaramadı. :|

Birde YDS'ye hazırlanıp deneyeceğim.

vatandaşa kafam girsin!..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

Aradığın sorulara en net cevabı verebilecek hoca..

Dicle Üniversitesi İİBF Uluslararası İlişkiler Bölümü Devletler Hukuku Anabilim Dalı

ÖYP Araştırma Görevlisi : Müdirünnas Özkaya

mudirunnas.ozkaya@dicle.edu.tr

yunusdogan tarafından 05/Mar/14 13:38 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    telekom bunu yazdı

Bölümüne ve torpiline göre değişir hocam.
    Y. Lisans için yabancı dil istemeyen uni.lere basvurdum. Ales ~85 aldım, bi b.ka yaramadı. :|

Birde YDS'ye hazırlanıp deneyeceğim.

ALES Puanın ıyıymıs hocam .. 3 sene gecerlılıgı var dımı ales in ? Umarım YDS den guzel bı puan alırsın.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

kaç puan alırsan al, başvuru yaptığın okulun kurulunda mülakat bildiğin buz gibi torpil. sadece mezun olduğun okuldan araştırma görevlisi olmak için başvurursan en azından kuruldaki hocaları tanırsın şansın olur biraz. diğer ünvlerde çok zor. herkes kendi okulunun öğrencisini almak ister. istinaslar hariç siyasi torpiller hariç:)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

Beyler bilip bilmeden torpil cart curt konuşmayın. Öyp diye bi olay var araştırın. Not ortalamanın yüzde 25 alesin %40 ingilizcenin %15i senin öyp puanın olacak. Tercihlerine göre yerleşeceksin. Öyp forumlarına bak ayrıntılar için

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek
    mataramasuko bunu yazdı

Beyler bilip bilmeden torpil cart curt konuşmayın. Öyp diye bi olay var araştırın. Not ortalamanın yüzde 25 alesin %40 ingilizcenin %15i senin öyp puanın olacak. Tercihlerine göre yerleşeceksin. Öyp forumlarına bak ayrıntılar için

valla hocam benim üni bitireli 10 yıl geçti. bak yeni öğrendim öyp yi:) sanırım 1-2 senedir var bu sistem. bu zamana kadar öğretim görevlisi ve araştırma görevlilerini herkesin tek kıstası ales ve sözlü mülakat idi. adaletsizlik diz boyu idi.  bu tercihli puanlı sistem çok iyi olmuş.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Toprağım öyle bir soru sormuşsun ki, çok fazla teferruatı var. Hangi üniversitede hangi dalda araştırma görevlsi yada öğretim gör. olmak istiyorsan o üniversitenin şartlarına bakmalısın. Bir de doğrudan yüksek lisanssız girmek istiyorsan ÖYP yi araştır derim. daha mantıklı.

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
Toplam Hit: 2628 Toplam Mesaj: 16