folder Tahribat.com Forumları
linefolder Müzik & Sinema & Tiyatro & Kitap & Televizyon & Seminerler & Edebiyat
linefolder Arkadaşlar Karar Verdim Bende Rock Dinlicem Elveda Pop Öneri Bekliyom

Arkadaşlar Karar Verdim Bende Rock Dinlicem Elveda Pop Öneri Bekliyom

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    a4tech
    a4tech's avatar
    Erkek
    Rock dinleyecem demekle olmuyor maalesef.. henüz yeni yeni pop ve türevlerinden kurtulduğun için benim için çok hafif olan bir parça sana ağır gelebilir, nasıl dinliyorlar diyebilirsin. Bu müzik kulağının olmayışındandır.. Zamanla alışırsın. Ben -çok iyi hatırlıyorum- pentagram ile başlamıştım. Türkiyenin sayılı metal gruplarındandır. Kafan metal ile başlamıştım :) ve Tariqattaki Gölgeler'in tavsiyeleri ile.

Pentagram - 1000 in the eastland
    ve
    Pentagram - Gündüz Gece

kliplerini izletti, hayran kaldım. Sonrasında tüm pentagram diskografisini buldum. Sonrasında çok Lbüyük bir camia'nın içinde buldum kendimi.. Sağolsun jezreel bana arşivini gönderdi. Onlarla baya vakit geçirdim, kendimi geliştirdim. Şimdi ise last.fm heavy-metal radyosunu dinleyerek beğendiğim şarkıların tag bilgilerini kaydedip indiriyorum. Onlar hakkında araştırma yapıyorum ve beğenirsem albümlerini indiriyorum.

İstersen sen de benim gibi başla. Aşağıdaki link işini görür.

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?folderid=26914

Oradaki parçaların haricinde;

Pain, Sonsuz, Bir, Give me Something to Kill The Pain, Anatolia, Dark is the Sunlight, Lions in a Cage, Unspoken
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek
    canın ne istiosa,kulağına ne hoş geliosa onu dinle..

ama ne dinlersen dinle araya sagopada sıkıştır :)

Amphetamine Logic.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wolver1ne
    Wolver1ne's avatar
    Erkek
    Kurban... ben rock müzik dinlemeye 99 da kurbanla başladım. bi ara bir seneliğine uzaklaştım rocktan ve metalden. rap dinledim o zaman zarfında. lanet ediyorum o bir yılımı boşuna harcadım diye. ilk önce hafif şeyler dinle, canın isterse ilerde hard'a çevir biraz daha. metallica falan boş bence hiç girme metallica'ya boş gürültü dersin soğursun müzikten.

Kurban'ın hem çok damar hem de çok eğlenceli şarkıları vardır. Dünya standartlarında ilk Türk Rock Grubudur benim gözümde. Metal anlamında türkçe tabii ki pentagram. Şöyle bir liste verebilirim yeni dinleyeceğin için.

Kurban
    Çilekeş
    Vega
    Linkin Park
    Hayko Cepkin
    Evanescence
    Ogün Sanlısoy
    Mor ve Ötesi olabilir
    Ağır gelmezse Korn
    Gene ağır gelmezse, Slipknot, Slayer, marilyn manson...

84, duman tarzı gruplar dinleme, arabesk ve fantezinin bol distortionlı abuk gruplarıdır bunlar.Bunu tartışmak isteyenle de sohbete açığım :D
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    deathmaster
    deathmaster's avatar
    Erkek
    84, duman tarzı gruplar dinleme, arabesk ve fantezinin bol distortionlı abuk gruplarıdır bunlar.Bunu tartışmak isteyenle de sohbete açığım :D
    ------------------------------------------------------------------------

Hoca duman la 84 ü aynı kefeye koyman bi tesadüf mü yoxa bu hataya bilerek mi düştün ..

Duman bu piyasanın içinde enaz 4-5 yıldır varolan ve kendini kanıtlamış son derecede kaliteli bir gruptur.

Duman hakında ne kadar fikre sahipsin onu bilmiorum ama kesinlikle 84 denilen sacmalık dan çok daha üstün oldukları tartısılmaz bi gercektir bence..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adanakebap
    Khaine
    Khaine's avatar
    Erkek
    Özzz Rulezzz
    Özlem tekin dinle gerisini boşver :D hem özün son albümüde baya güzel
    duman ı tavsiye etmem izmirli olmalarına rağmen 34 plaka arabayla klip çekiyolar :)
    şebodan zaten cacık olmaz
    bide hayko cepkin dinle :D arabesk rock yapıyo adam nasılsa :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    dinledigin müzik yasantına gore sekillenir,maddi ailevi veya baskaturlu sıkıntıları olan bi adam pop dinlemez metal cart curt da dinlemez oturur ogune kadar nefret ediyo bile olsa acar ibo ahmet kaya cengiz kurtoglu vs dinler aynı sekilde sıkıntısı olmayan veya kaale alınmıcak sıkıntıları olan insanlar pop muzik vs dinlerler yani bence bu boyledir...ben simdi pop muzik dinleyemem yasadıgım hayata ters sozu muzigi problemlerim var ve pop sarkıları sanki piyango tutturmusun havası veriyo adama,oturup ahmet kaya vs dinliyorum butun gun.bigun hayat bizede gulerse belki bende pop dinlerim?!

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek
    DeAd_BoDiEs
    kesinlikle katılıorum hoja sana her konuda...

pop rock tartışmasına bence hiç girmeyelim arkadaşlar çünkü herkes sevdiği müziği dinler ben metal takılıyorum çünkü pop müziği sevmiyorum

arkadaşım sende yakında metal e geçersin herhal bekleriz senide

Living Death
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    bence bu konu cok sacma ve cope tasınmalı cunku bole bi sacmalık olmaz ben pop dinlemiycemde rock dinliycem sizin onerileriniz ne alla alla ben bolesini ilk defa goruyorum.metal dinliycem yok olmadı techno dinliycem.sacma bana gorede eger bişeler dinlemek istiosan hosuna gideni dinle mesala popda hosuna giden olur bi tiesto calar o sarkıda hosuna gider onu dinlersin vea bi LP calar ordan hosuna gider onu dinlersin bence muziği metalmis popmus repmis technoymus die ayırmak sacma ve tamamen bi salaklık

delimiyim ben?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek
    ayhun

sen şimdi metalle pop da aynı ne farkedermi diosun o zman sen her telden şarkı dinliosun adam daha yeni rock dinlicem kimi dinliyebilirim die öneri istemiş bence senin solediğin son cümle salaklık müzikte ayrım yapılmaz dienide ilk kez görüyorum

Living Death
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hugo
    hugo's avatar
    Erkek
    özenti + kendini bilmez + densizz ,ulan ne bu kıyafetindeki imajı değiştirir gibi dimlediklerini değiştirmek de gett
Toplam Hit: 4946 Toplam Mesaj: 40