Aşk Acısı Çekenlere 10 İpucu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BLaCkH4cK
    BLaCkH4cK's avatar
    Erkek

Aradığınız kişinin o olduğunu sanmıştınız ama siz istemediğiniz halde ayrılmak zorunda kaldınız.
    Ayrılık acısı hayatınızı mı kararttı? Üzülmeyin, yalnız değilsiniz. Başlangıcı olan herşeyin bir sonu vardır. Ayrılıklar hep acı verir ve zaman en iyi ilaçtır. Yaşamakta olduğunuz bu sürecin 'geçici' bir süreç olduğunu bilmelisiniz.

http://www.intuitivereadings.org sitesi üzerinden insanlara yardımcı olmak isteyen medyum ve tarot okuyucusu Brenda, ayrılık acısı çekenlerin bu sıkıntılı süreci mümkün olduğunca çabuk atlaması için tavsiyeleri şöyle:

1.Gereksiz bütün iletişimi kesin.
    Çok gerekmedikçe ayrıldığınız kişiyle konuşmayın. Ayrıldığınız kişiden çocuğunuz varsa veya aranızda henüz kapatmadığınız parasal ve maddi konularınız vs. o kişiyle (sadece bu konuları konuşmak amacıyla) temas kurabilirsiniz. Ama ortak arkadaş ve dostlarınızla sohbetlerinizde bile o kişiden bahsetmeyin. Ortak sosyal çevre nedeniyle aynı ortamlara girmeniz gerekiyorsa, nazikçe selamlaşmak dışında o kişiyle yalnız kalmayın ve konuşmayın.

2.Sizin için duygusal anlamı veya anısı olan, o kişinin size verdiği objelerden derhal kurtulun.
    Hediyeler, notlar, mektuplar vs. Bunları ayrıldığınız kişiye geri vermeyin. Maddi değeri olmayan eşyaları atın. Satılabilecek olanları (giysiler vs) satın veya hayır kurumlarına bağışlayın. Hiçbir koşulda bunların size geri gelmeyeceğinden emin olun. 

3.Arkadaşlarınızla daha sık vakit geçirin.
    Zor zamanlarda arkadaş desteği önemlidir. Ama arkadaşlarınızı ağlama duvarına çevirmeyin. Onlarla birlikte yapacağınız başka etkinlikler sizi oyalayacaktır.

4.Hemen başka bir ilişkiye atlamayın!
    Çivi çiviyi söker diyerek hemen başkasıyla ilişkiye giren insanlar vardır. Ama bu yanlıştır! Başka insanlarla tanışmak tamam ama başka insanlarla duygusal ve cinsel ilişkiye başlamak içn çok yanlış bir dönemdesiniz. Kalbinizde ayrılık acısı varken doğru kişiyi bulsanız bile doğru ilişkiyi yaşayamazsınız.

5.Eğlenceli ve yaratıcı bir şeyler yapın.
    Daha önce vakit ayıramadığınız için başka bir zamana ertelediğiniz bir şeyler yapın. Dans kursuna gidin, egzersize başlayın 

6.Ayrıldığınız kişinin hiç hoşlanmadığınız negatif yanlarını düşünmeye çalışın.
    İnsanlar ayrılmışsa bir sebebi vardır. Ayrılık acısı yaşarken insanlar hep ‘yaşanan mutlu günleri’ düşünür ama bu düşüncenin size bir yararı olmaz. Kendinize “Ayrılmamız iyi oldu, çünkü...” diye başlayan bir liste yapın. Ayrılık sürecini bir ‘arınma’ süreci olarak düşündüğünüzde psikolojik değişiminizi olumlu bir raya oturtabileceksiniz.

7.Ayrıldığınız kişi hakkında duygularınızı ve düşüncelerinizi bir kağıda yazın.
    Bu kağıdı asla o kişiye göndermeye kalkmayın! Bu kağıdı bir süre sakladıktan sonra yok edin gitsin. Ayrıldığınız kişiye artık duygularınızı açıklamanın anlamı yoktur. Çünkü o artık sizin duygularınızı önemsemediği için sizin hayatınızdan çıkıp gitti. Ona olan duygularınızı açıklamanız onu geri getirmez. Aksine sizi zayıf ve patetik gösterir.

8.Yalnız kalmaktan korkmayın!
    Dünyanın sonu değil bu. Bu sizin yaşadığınız acıları ve sıkıntıları yaşayan milyonlarca insan var yeryüzünde. Kendinizi tekrardan iyi hissedecek ve yeni birini nasıl olsa bulacaksınız.

9.Duygusal meselenizi aklınızda ve kalbinizde tam olarak bitirmeden önce ayrıldığınız kişiyle arkadaş olmayı falan düşünmeyin.
    Ayrılırken "dost kalmak" nazik bir temennidir. Ama insanlar ayrıldıkları kişilerle çok nadiren dost kalabilirler. Duygusal dengenizi tekrar yoluna koyduktan sonra, ancak o zaman o kişiyle arkadaş olarak devam etmek isteyip istemediğinize karar verebileceksiniz. Daha önce değil.

10.Ayrılık acısı çekerken alkole ve yemek yemeye sardırmayın!
    Acınız unutmak için başkasıyla seks yapmaya da kalkmayın. Hiçbir faydası olmaz!

Yaşadığınız bu acılı sürecin en iyi ilacı zamandır. Bu süreçte kendinize karşı sabırlı ve nazik olun. Ayrılıktan ötürü kendinizi suçlamayın. Bu deneyimden bir şeyler öğrenmeye çalışın. Yaşananların bir hata değil, ileriye giden yolda yaşadığınız bir öğrenme süreci olduğunu düşünün.

Yazar hakkında: Brenda on yılı aşkın süredir tarot okumaları da yapan bir medyum. İlişkiler, finansal ve ailesel sorunlar konusunda bugüne kadar yüzlerce kişiye yardımcı oldu. www.intuitivereadings.org üzerinden kendisine mail atabilir veya telefonla görüşebilirsiniz.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tyler_Dayi
    Tyler_Dayi's avatar
    Erkek

hocam ne iş aşk doktoru felanmısın aynı tarz konular (;

all this pain is an illusion...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BLaCkH4cK
    BLaCkH4cK's avatar
    Erkek

Tyler_Dayi bunu yazdı:
    -----------------------------

İnsan psikolojisine meraklıyım abi psikolojik şeyleri patlaşıcam forumda aşkla ilgili sonuçta herkesin okuyup bilgilenmesi gereken şeyler :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PeTaL
    PeTaL's avatar
    Dişi

bol bol cikolta yiyin

romantik filmler izleyin

slow parcalar dinleyin

yatagınızdan evinizden cıkmayın

acılarınızdan kacmayın biyerlere saklarsanız birgun tekrar cıkacaklardır hesaplasın yanacak biraz canınız

aglayın aglayın aglayın canınız acıdıkca acısın cekebildiginiz tum acıları cekin 1hafta olmadan yahu ben neye neden niçin aglıyorum diyivereceksiniz o yataktan cıkıp kurtulacaksınız herseyiyle tum acısıyla gecmişte bırakacaksınız ve ona ait herseyi yok edeceksiniz zihninizin derinliklerinde sadece tebessum ettiren hatıralar kalacak ama yuzunu gozunun rengini durusunu bakısını dokunusunu unutacaksınız

gercek insan normalleri.

rüyaları gerceklestirmenin en guzel yolu uyanmaktır
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sorry_13
    sorry_13's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

BLaCkH4cK bunu yazdı:

Tyler_Dayi bunu yazdı:

İnsan psikolojisine meraklıyım abi psikolojik şeyleri patlaşıcam forumda aşkla ilgili sonuçta herkesin okuyup bilgilenmesi gereken şeyler :)

hocam iyide bi hikaye konusu actın ha o güzeldi çünkü ders alınacak bişeydi hem yorumda yaptık çünkü gerkli sayılabilecek bişey ama sonra iki konun daha var alakaya maydanoz gibi bişe gerksiz yani bu nedenle ban yiyebilirsiniz en azından konunun açılacağı daha uygun bölümler var

sevgim gercek olmasaydı aglayabilirmiydim.... aşkın benle olmasaydı nasıl gülebilirdim.. ates beni yaktıkça daha çok soğuyorum.. soğuyorum ben ateşi körükledikçe buz gibi donuyorum... bana şaşkın bakıyorlar onlarıda anlıyorum.. evvel zaman bir damla iken durumum... elhan derya hal buluyorum
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Moonchild
    Moonchild's avatar
    Erkek

PeTaL bunu yazdı:

bol bol cikolta yiyin

romantik filmler izleyin

slow parcalar dinleyin

yatagınızdan evinizden cıkmayın

acılarınızdan kacmayın biyerlere saklarsanız birgun tekrar cıkacaklardır hesaplasın yanacak biraz canınız

aglayın aglayın aglayın canınız acıdıkca acısın cekebildiginiz tum acıları cekin 1hafta olmadan yahu ben neye neden niçin aglıyorum diyivereceksiniz o yataktan cıkıp kurtulacaksınız herseyiyle tum acısıyla gecmişte bırakacaksınız ve ona ait herseyi yok edeceksiniz zihninizin derinliklerinde sadece tebessum ettiren hatıralar kalacak ama yuzunu gozunun rengini durusunu bakısını dokunusunu unutacaksınız

gercek insan normalleri.

hepsi aci çekmek için tamam da çikolatanın işi ne orda serotonin, endorfin yok mu çikolatada mutluluk hormonu :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek

az buz faydaları var bu sayılanların ama acı bi gerçek var ki maalesef zamandan başka hiçbir şey çare olamaz aşk acısına. kendinizi nasıl telkin ederseniz edin ne yaparsanız yapın çare olmayacak(çekenler bilir). ama şunu da bilin aptal değilseniz bu acılar tecrübe olacak size bu acı bitince. görüşleriniz değişecek en önemlisi elin kızına aşık olmamayı aşkın ne kadar sikko işe yaramaz malca bir duygu olduğunun farkına varacaksınız. dediğim gibi kafa birazçalışıyorsa bir daha aşık olmazsınız. çakallık forever götürebildiğiniz kadar karı götürün hayat kısa. aşkı filan mallara bırakın kendi kendilerine oyalansınlar

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_Gizemli
    By_Gizemli's avatar
    Banlanmış Üye
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

a.qq bi kız için ne ağlarım nede acı çekerim , çok istiyorsa o acı çeksinn , sanki dünyada kız mı kalmadı bir baskasını buluruzzz

Hayat Boş , Vur Göte Çoşşşş.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

By_Gizemli bunu yazdı:

a.qq bi kız için ne ağlarım nede acı çekerim , çok istiyorsa o acı çeksinn , sanki dünyada kız mı kalmadı bir baskasını buluruzzz

hiç aşık olmamışın anlaşılan...

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

arabesk dinleyin karamsar şarkılar dinleyin orhan müslüm ferdi dinleyn kendinizi yakın :(

///______________
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    puskullu
    puskullu's avatar
    Dişi

hepsi fasafiso bunların eşşek gibi ağlaya sızlaya acısını çekiyosun zman geçtikçede acın diniyo yavaş,yavaş.olay bu.

herşeyin ilacı zaman oluyo bu acıyı dindirmede.yok oyalan yok bilmem birini bul bunlar boş.zaman geçtikçe diner acı.içinde kalır ama

esksi gbi olmaz.ama çok zor çok allah kolaylık versin çekenlere.allaha yönelmekden zamandan başka hiçbi çare yok.zaten insan çektikıten sonra

daha bi olgunlaşıyo.hayata bakış açısı deişio ve daha bir kendine gelio asıl hayatı acı çekerek öğreniyo çünkü.artık hiçbir insana iyimser

bakaamıyo.baksa bile mutlaka bi gün biteceği düşüncesyle sıkı sıkıya tutunamıyo. 

Suskunluğum asaletimdir her lafa verecek bir cevabım var.Ama bir lafa bakarım,lafmı diye.Birde söyleyene adammı diye....
Toplam Hit: 2865 Toplam Mesaj: 20