folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askerliğini Yapanlar...

Askerliğini Yapanlar...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Xsharez
    Xsharez's avatar
    Erkek

Arkadaşlar askerliğinizde yaşamış olduğunuz 1 iyi 1 de kötü anınızdan bahsedermisiniz?

Ben;

Acemi birliğimi Ankara/Mamak/MEBS okulunda 78 günlük Çvş. Talimgah eğitimimden sonra 6 ncı Hd. A. 3 ncu. Hd. Tb. 1 nci Hd Bl. 2 Hd tk Toprakkale/VAN gönderildim. Acemi birliğimde revire bakıyordum. Astsb. aşırı derecede severdi beni ve bana sürekli usta birliğine gittiginde seni rahat ettircem derdi komik gelirdi. sen bi astsb sin senin elin nasil ulasır gideceğim yere. Her neyse dağıtım iznimi kullanmadan basdım gittim birliğime. Alayın kapısından girdim. Oda ne askerlik burda basliyormus. Bi usta asker sunu dedi " geçin ula şöle" geçdik "adınız nedir ule" dedi herkes ismlerini söylemeye başladı. Sıra bana geldi bende Tufan KAYA dedim. çocuk içeri koşdu bi bakdım 4 5 asker gelmiş. Korktum ilk başda... "ne iş yaparsın kardeş" dedi birisi. Azıma tükürüsnler nerden dediysem PC-Yazılım / Donanım dedim. Tmm sen bizim yazıcımıssın dedi içlerinden biri aldi götürdü. tam gidiyoruz bu kim dedi biri Tufan komutanım dedi. Bilgisayardan anlarmısın dedi anlarım dedim tmm yazıcımsın dedi. ilk götürdükleri yer astsb. idi bu adam yüzbaşı idi. karargah komutanıymış. tam o sıra bi cocuk geldi S1 yazıcısıymış "tufan bumu komutanım" dedi.. Şaşırdım komutana hesap sorarcasına bi tavrı vardı. Komutan evet dedi. "İrfan bşçvş'um çağırıyor dedi" yüzbaşı tüh tmm dedi. gene şaşırdım ulen bu 100 başı o bşçvş. herneyse anlatmayım sıkılmayın ardı ardına olaylar oraya giderken istikbarat binbaşı çevirdi yazıcım olcak ben konusurum irfan bşçvuşumla dedi bakın irfan başçavuşum dior adam. adam harbi taşaklı. Neyse ben yazıcı oldum S1 (personel) yazanesinde. Bi ilgi bi alaka biri gliyor biri gidiyor. Ulan dedim bakhele acemilikteli astsubay ne kadar dürüst bi adammış hakikaten beni burda rahat ettirdi dedim. Kimseyi hafife almamak gerekiyormul dedim. Ki benim öz amcam ALBAY Havacı. o bile derdi askeriyede torpil olmaz. hoş askere gittigimden bile haberi yokdu :) her neyse aradan zaman geçdi rahatim işimi yapiorum şafakat tıkır tıkır tıkır saniye gibi atiyor. Sonradan olayı orendimki bizim alay komutanımız P.Krm.A. Veli YILDIRIM'ın bir yeğeni varmış bizim tertip izine gitmiş dağıtım iznine kaçmış askerden gelmemiş. Beni o sanmışlar onun ismi Tufan GÜNVERDİ ben Tufan KAYA tabi soyismi bilmiyorlar... Epey bi süre kaldıktan sonra sürgün yedim.

Kötü anım olarak binelerce var en kısa şekilde ifade edeyim. 5 sürgün yedim. teskeremi aldığım gün J.Asyş.Kr.K.lığında 27 gün yattım.

Kimseden Birşey İstediğim YOK.,!! Az Ötede Oynayın Yeter.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

bahtsız bedevi olayı gibi aq :|

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Yedek subay okulunu bitirdikten sonra hudut taburuna atandım teslim oldum...

Karşıki dağa baktım

"Aha didim şu dağ ne güzelmiş başından  duman eksilmiyor "

15 gün sonra o dağadaki karakola komutan olarak atandım

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Xsharez
    Xsharez's avatar
    Erkek

ltcelik bunu yazdı:
    -----------------------------

Yedek subay okulunu bitirdikten sonra hudut taburuna atandım teslim oldum...

Karşıki dağa baktım

"Aha didim şu dağ ne güzelmiş başından  duman eksilmiyor "

15 gün sonra o dağadaki karakola komutan olarak atandım

Duman derken sis bulutumu yoksa yapılan hain saldırıların artıklarımı?

Kimseden Birşey İstediğim YOK.,!! Az Ötede Oynayın Yeter.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    destanition
    destanition's avatar
    Erkek

veli yıldırım bizim tugay komutanımız idi sakarya 1. mot p. tug k.lığı

gülme gidenin arkasından. gün gelir, elveda bile diyemezsin giderken... | Hayat fani, Ölüm ani....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

mayında patlayıp kafama 3 dikiş atması ve şarapnel kalması 2 arkadaşımın şehit oluşu aynı unimog'da tim arkadaşlarımın şehitliğini hiç bir yardımımı olmadan izlemem o taciz'in altında 14 kilo c'4 patlamasıyla çaresizliğim

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ardaguley
    Ardaguley's avatar
    Erkek

Zor bi durum...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Aslında Anı Demeyelimde Şöyle Söyleyeyim..

Sadece 60 Gün Ranzada Yattım..

(Kısa Dönem Değilim) 460 Gün Askerlik Yaptım.

İyi Yanı İse 15 Gün İzin Hakkımı Kullanabildim.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek

kumanyalardan nefret ediyorum.

Ne zaman kendini yenilmiş hissedersen hatırla; kazanan sperm sensin, doğuştan savaşcısın!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

Xsharez bunu yazdı:

Arkadaşlar askerliğinizde yaşamış olduğunuz 1 iyi 1 de kötü anınızdan bahsedermisiniz?

Ben;

Acemi birliğimi Ankara/Mamak/MEBS okulunda 78 günlük Çvş. Talimgah eğitimimden sonra 6 ncı Hd. A. 3 ncu. Hd. Tb. 1 nci Hd Bl. 2 Hd tk Toprakkale/VAN gönderildim. Acemi birliğimde revire bakıyordum. Astsb. aşırı derecede severdi beni ve bana sürekli usta birliğine gittiginde seni rahat ettircem derdi komik gelirdi. sen bi astsb sin senin elin nasil ulasır gideceğim yere. Her neyse dağıtım iznimi kullanmadan basdım gittim birliğime. Alayın kapısından girdim. Oda ne askerlik burda basliyormus. Bi usta asker sunu dedi " geçin ula şöle" geçdik "adınız nedir ule" dedi herkes ismlerini söylemeye başladı. Sıra bana geldi bende Tufan KAYA dedim. çocuk içeri koşdu bi bakdım 4 5 asker gelmiş. Korktum ilk başda... "ne iş yaparsın kardeş" dedi birisi. Azıma tükürüsnler nerden dediysem PC-Yazılım / Donanım dedim. Tmm sen bizim yazıcımıssın dedi içlerinden biri aldi götürdü. tam gidiyoruz bu kim dedi biri Tufan komutanım dedi. Bilgisayardan anlarmısın dedi anlarım dedim tmm yazıcımsın dedi. ilk götürdükleri yer astsb. idi bu adam yüzbaşı idi. karargah komutanıymış. tam o sıra bi cocuk geldi S1 yazıcısıymış "tufan bumu komutanım" dedi.. Şaşırdım komutana hesap sorarcasına bi tavrı vardı. Komutan evet dedi. "İrfan bşçvş'um çağırıyor dedi" yüzbaşı tüh tmm dedi. gene şaşırdım ulen bu 100 başı o bşçvş. herneyse anlatmayım sıkılmayın ardı ardına olaylar oraya giderken istikbarat binbaşı çevirdi yazıcım olcak ben konusurum irfan bşçvuşumla dedi bakın irfan başçavuşum dior adam. adam harbi taşaklı. Neyse ben yazıcı oldum S1 (personel) yazanesinde. Bi ilgi bi alaka biri gliyor biri gidiyor. Ulan dedim bakhele acemilikteli astsubay ne kadar dürüst bi adammış hakikaten beni burda rahat ettirdi dedim. Kimseyi hafife almamak gerekiyormul dedim. Ki benim öz amcam ALBAY Havacı. o bile derdi askeriyede torpil olmaz. hoş askere gittigimden bile haberi yokdu :) her neyse aradan zaman geçdi rahatim işimi yapiorum şafakat tıkır tıkır tıkır saniye gibi atiyor. Sonradan olayı orendimki bizim alay komutanımız P.Krm.A. Veli YILDIRIM'ın bir yeğeni varmış bizim tertip izine gitmiş dağıtım iznine kaçmış askerden gelmemiş. Beni o sanmışlar onun ismi Tufan GÜNVERDİ ben Tufan KAYA tabi soyismi bilmiyorlar... Epey bi süre kaldıktan sonra sürgün yedim.

Kötü anım olarak binelerce var en kısa şekilde ifade edeyim. 5 sürgün yedim. teskeremi aldığım gün J.Asyş.Kr.K.lığında 27 gün yattım.

bukadarmı tesadüf olur? :) benimde acemi birliği mebs okulu, usta birliği 6 hudut toprakkale/van. muhabere takımı. sen bize bağlı bölükteymişsin kardeş :) yalnız ben Naim Barbüroğlu 8Zalim Barbaroğlu derik biz kısaca :) ) zamanında oradaydım.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeitgeist
    zeitgeist's avatar
    Erkek

askerlikle ilgili iyi bi anım yok her şey kotuydu benim şansım olsa gerek.. hala rüyalarıma girer.. 4 sene olucak ağustosta..

edit : sonradan gördüm askerde torpil olmaz demişsin.. askerde torpil şahane olur.. belki sen görmemişsin sadece..

Toplam Hit: 11998 Toplam Mesaj: 38