folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askerliğini Yapanlar...

Askerliğini Yapanlar...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

şeker var bende askerlikten muaf ım sanırım en kötü askerlik anım bu olsa gerek  geri hizmetlere bile almıyorlar nasıl koyuyor adama yaw:(

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

RaAmLis bunu yazdı:
    -----------------------------

şeker var bende askerlikten muaf ım sanırım en kötü askerlik anım bu olsa gerek  geri hizmetlere bile almıyorlar nasıl koyuyor adama yaw:(

kafana takma hocam kaçan orospuçocukları düşünsün hiç takma bu hastalık sonuçta

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://goo.gl/m53wkv
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Xsharez
    Xsharez's avatar
    Erkek

hayaletkurt bunu yazdı:

Xsharez bunu yazdı:

Arkadaşlar askerliğinizde yaşamış olduğunuz 1 iyi 1 de kötü anınızdan bahsedermisiniz?

Ben;

Acemi birliğimi Ankara/Mamak/MEBS okulunda 78 günlük Çvş. Talimgah eğitimimden sonra 6 ncı Hd. A. 3 ncu. Hd. Tb. 1 nci Hd Bl. 2 Hd tk Toprakkale/VAN gönderildim. Acemi birliğimde revire bakıyordum. Astsb. aşırı derecede severdi beni ve bana sürekli usta birliğine gittiginde seni rahat ettircem derdi komik gelirdi. sen bi astsb sin senin elin nasil ulasır gideceğim yere. Her neyse dağıtım iznimi kullanmadan basdım gittim birliğime. Alayın kapısından girdim. Oda ne askerlik burda basliyormus. Bi usta asker sunu dedi " geçin ula şöle" geçdik "adınız nedir ule" dedi herkes ismlerini söylemeye başladı. Sıra bana geldi bende Tufan KAYA dedim. çocuk içeri koşdu bi bakdım 4 5 asker gelmiş. Korktum ilk başda... "ne iş yaparsın kardeş" dedi birisi. Azıma tükürüsnler nerden dediysem PC-Yazılım / Donanım dedim. Tmm sen bizim yazıcımıssın dedi içlerinden biri aldi götürdü. tam gidiyoruz bu kim dedi biri Tufan komutanım dedi. Bilgisayardan anlarmısın dedi anlarım dedim tmm yazıcımsın dedi. ilk götürdükleri yer astsb. idi bu adam yüzbaşı idi. karargah komutanıymış. tam o sıra bi cocuk geldi S1 yazıcısıymış "tufan bumu komutanım" dedi.. Şaşırdım komutana hesap sorarcasına bi tavrı vardı. Komutan evet dedi. "İrfan bşçvş'um çağırıyor dedi" yüzbaşı tüh tmm dedi. gene şaşırdım ulen bu 100 başı o bşçvş. herneyse anlatmayım sıkılmayın ardı ardına olaylar oraya giderken istikbarat binbaşı çevirdi yazıcım olcak ben konusurum irfan bşçvuşumla dedi bakın irfan başçavuşum dior adam. adam harbi taşaklı. Neyse ben yazıcı oldum S1 (personel) yazanesinde. Bi ilgi bi alaka biri gliyor biri gidiyor. Ulan dedim bakhele acemilikteli astsubay ne kadar dürüst bi adammış hakikaten beni burda rahat ettirdi dedim. Kimseyi hafife almamak gerekiyormul dedim. Ki benim öz amcam ALBAY Havacı. o bile derdi askeriyede torpil olmaz. hoş askere gittigimden bile haberi yokdu :) her neyse aradan zaman geçdi rahatim işimi yapiorum şafakat tıkır tıkır tıkır saniye gibi atiyor. Sonradan olayı orendimki bizim alay komutanımız P.Krm.A. Veli YILDIRIM'ın bir yeğeni varmış bizim tertip izine gitmiş dağıtım iznine kaçmış askerden gelmemiş. Beni o sanmışlar onun ismi Tufan GÜNVERDİ ben Tufan KAYA tabi soyismi bilmiyorlar... Epey bi süre kaldıktan sonra sürgün yedim.

Kötü anım olarak binelerce var en kısa şekilde ifade edeyim. 5 sürgün yedim. teskeremi aldığım gün J.Asyş.Kr.K.lığında 27 gün yattım.

Aha rütbelimiydiniz hocam siz yoksa askermi?

bukadarmı tesadüf olur? :) benimde acemi birliği mebs okulu, usta birliği 6 hudut toprakkale/van. muhabere takımı. sen bize bağlı bölükteymişsin kardeş :) yalnız ben Naim Barbüroğlu 8Zalim Barbaroğlu derik biz kısaca :) ) zamanında oradaydım.

Kimseden Birşey İstediğim YOK.,!! Az Ötede Oynayın Yeter.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

yok be hocam ne rütbelisi. 2 yıllık mezunlarını okumş saymıyo bizim devlet. paşa paşa 15 ay yaptık bizde her vatan evladı gibi :)

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

hoca 5 kere ne sürgünü yedin ne yaptın ki bende karargahdaydım s1 yazıcısı kankamdı :) ben maaş mutemetdeydim tam 6 ay oldu geleli 5 kere sürgün mü olur hacı karargahda şafak fena atar 

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serdar905
    serdar905's avatar
    Erkek

Dadaslar diyari Erzurum..

kalender insanlar erzurumlular..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

Beytüşşebapta yaptım askerliğimi. 4 yıllık üniversite mezunu olarak uzun dönem yaptım.  En iyi anım bir çok kaliteli adam tanımam. Daha iyi anım sağlam bir tane görev arkadaşımın olması. Kötü anım kaliteli arkadaşlarımın çatışmada yaralanması, daha kötü anım ise en sağlam arkadaşımın ben mevzi değiştirirken beni korurken vurulması.

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Bir gün törene gideceksiniz dediler oradan da bir kışlaya dinlenmeye gidecektik sevindik çünkü bu uyku ve sıcak yemek demekti, tören dedikleri şehit cenazesiymiş giderken yolda öğrendik, kalabalığı görünce karnım ağrımaya başladı, acıdan dengesini kaybetmiş surat ifadeleri içlerindeki sızıyı yansıtan insanlar..., şehidin babası ibrahim isimli arkadaşımıza sarılıp ağladı... Tören bitti tugaya götürdüler bizi yol boyunca hiç konuşmamıştı ibrahim; araçtan inince ağlamaya başladı doğrudan rdm ye götürdüler onu. Üsteğmenimizle yemekhaneye gittik, yarım tabak yemek yiyemedik hiçbirimiz; sanki toprak ve gözyaşı düğümlenerek geçiyordu boğazlarımızdan... annesinin tabuta sarılışını hayatımın sonuna kadar unutamayacağım. Vasıf üsteğmenimiz vardı; şimdi afganistandadır gözlüklü ve iri bir adamdı, bizide rdm ye gönderdi ve birer yatıştırıcı iğne yaptırdı; törenlerden sonra neden dinlenildiğini o gün öğrenmiş oldum.

Görmezden gelmek vicdanı olanların tavrı olamaz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Xsharez
    Xsharez's avatar
    Erkek

sunyy2003 bunu yazdı:

hoca 5 kere ne sürgünü yedin ne yaptın ki bende karargahdaydım s1 yazıcısı kankamdı :) ben maaş mutemetdeydim tam 6 ay oldu geleli 5 kere sürgün mü olur hacı karargahda şafak fena atar 

Sürgün 1 :

3 fındığı gözünüzün önünde parçaladıktan sonra afiyetle yiyorum, yediklerimi bir bütün olarak çıkartıyorum... daha sonra gözünüzün önünde kaybediyorum.... Sakın demeyin azında fındık tutuyorsundur. yada daha önceden fındık yutmuşsundur diye.  herneyse ben bunu karargah kogusumuzun icinde yapdım. daha sonra askeriyede bilirsiniz askerlerin durumunu eğlenmek için herbi naneyi yeriz.... Bunlar başlamışlar tufanın nöbet tuttuğu mevziden ses geliyor, yok efendim tufan dolu şişedeki suyu dokunmadan boşaltıyor falan filan fişmekan... mileltte korkuyor nöbetten düşüyor. daha sonra karargah komutanı yüz başı çağırdı dedi evlat böle böle yapiormuşsun yap bakalım emredersiniz dedim fındık istedim adam getittirdi. yaklasık 8 rütbeli 5 asker var AMM odasındayız alayın. ben yapdım gösterimi adam azı acık yaklasık 40 saniye bana bakdı.. sonra durdu durdu VATAN HAYİNİ dedi direk. tabi ne alakası var diye lafa girdim. o bagirdi ben bagirdim o bagirdi ben bagirdim. daha sonra cıkdım oradan...... Aradan 2 gun gecdi herkes orenmiş benim numaramı daha dorusu adamların uydurdugu palavralarla NUMARA(LAR)IMI halbüki bi numara biliyorum. adam nöbetci saat 01:30 sularında yanına çağırdı. dedi numara yapiormuşsun.. evet komutanım dedim. yap ozaman dedi. bende yapdım.... o sırada elektrikler gitti geldi kısa sureli. Ki sınırda askerlik yapanlar bilir kesnlikle elektrik kesintisi olmaz alaylarda... herneyse bu başladı bak ben korkarım bidaha yapma ısıkalrı kaptma dedim komutanım ne diyorsun. ben kapatmadım ışıkları... adamda haklı en son elektrik kesintisi 3 sene once 7 saniye olmuş. her neyse adam hem korkuyor hem numara yap dior yeni numara tabi. ne yapayim dedim sende vardır numara dedi bende yok dedim yok dedim yok dedim adam anlamıyor yapcanda yapcan yapcanda yapcan ayar etti. dedim getir bana bi poşet fındık.. fındıkta fındık taptaze. bu yavru getittirdi. aldım fındıkları bütün cebleri doldurdum 1.5 - 2 kilo fındık aldım. adam dedi ne olcak bunlar dedim kaybolcak.. hadi kaybet dedi. dedim bu bole olmaz hepsini birden olmaz yani sabah kahvalti yapcam 1 avuc yicem olen yeek yicek bi avuc fındık yicem anlicaniz aptal yerine koydum..... ertesi gece nizamiye subayı nobetciymis cagirdi. dedi yap yapdim ben alay komutanının yeniyim dedi bana bi gosteri daha yapcaksın yok dedim baska bilmiyom dedim hakikatende bilmiyorum. illada yapcakmısım yoksa karışmazmış.. dedim getir bi poşet muz getittirdi gecenin yine bi yarısı. afiyetle yedim hepsini... eee hadi cıkart dedi. dedim burdamı cıkartcam ayıpp olur bunlar en fazla tuvalette cıkar dedim.... buda mal oldu. velhasılı kelam milleti aptal yerine koydum malen tertip emrimi çakdılar direk ASTSUBAYLARI KORKUTMAKTAN ASKERIN ....... TABURUNA SURGUNU UYGUN GORULMUŞDUR....

Sürgün 2 : birinci sürgünümü okumaktan bıkmassanız gerisinide anlatırım.

Sürgün 3 : birinci sürgünümü okumaktan bıkmassanız gerisinide anlatırım.

Sürgün 4 : birinci sürgünümü okumaktan bıkmassanız gerisinide anlatırım.

Sürgün 5 : birinci sürgünümü okumaktan bıkmassanız gerisinide anlatırım.

Kimseden Birşey İstediğim YOK.,!! Az Ötede Oynayın Yeter.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

askerlıkten nasıl yırtabılırım ömür boyu acık ogretım okusam olurmu ? en son askere gitme yaşı nedir?  veya şu vicdanı red olayı nasıl oluor bılen varmı ?

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Toplam Hit: 11221 Toplam Mesaj: 38