folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Askerlik Başvurusu

Askerlik Başvurusu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

hocalar. 

pazartesi muayene olmaya gideceğim askerlik için.

tecilim zaten 31 aralıkta bitiyor.Nisan celbine kaldım sanırım.Ancak muayene olduğumda yedek ast.lığı seçemiyor muyum yoksa seçiyor muyum ? bilginiz varmı 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    ReyiZ bunu yazdı

hocalar. 

pazartesi muayene olmaya gideceğim askerlik için.

tecilim zaten 31 aralıkta bitiyor.Nisan celbine kaldım sanırım.Ancak muayene olduğumda yedek ast.lığı seçemiyor muyum yoksa seçiyor muyum ? bilginiz varmı 

Benim de öyle. Konu takip. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Bedelli başvuranlar yeşillendirebilirler mi?

Ben bedelli yapacağım(33k 128 GB Gold Version) . Benim tecilim aralık sonu bitiyor. Celp nisan haziran vs ise ben bu zamana kadar parayı yatırmasam da sorun oluyor mu?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

celp tarihlerinin sistemi değişti artık ihtiyaca göre her ay yada 2 ayda bir celp var.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

celp tarihlerinin sistemi değişti artık ihtiyaca göre her ay yada 2 ayda bir celp var.

Sistemlerini... :D 

Yarın güncelleyeyim konuyu muayene olduğumda benim gibi olan arkadaşlara bilgi olmuş olur 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bana başvurucaksın genel kurmay benim

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı

Ben bedelli yapacağım(33k 128 GB Gold Version) . Benim tecilim aralık sonu bitiyor. Celp nisan haziran vs ise ben bu zamana kadar parayı yatırmasam da sorun oluyor mu?

Günlüğü 10 liradan kaçak durumuna düşersin.

Artık her ay alınıyor asker. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuuruls
    tuuruls's avatar
    Erkek

Tecili bozdurduktan sonra ve muayene sonrasında toplam minimum arada kaç günümüz var kafa dinlemek için arkadaşlar? Ben o kısmı arıyorum :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    tuuruls bunu yazdı

Tecili bozdurduktan sonra ve muayene sonrasında toplam minimum arada kaç günümüz var kafa dinlemek için arkadaşlar? Ben o kısmı arıyorum :D

1 ay rahatsın. Ocak 24'te açıklanacak gideceğin yer.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskeltan
    iskeltan's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı

ben basvurdum bedelliye, musaitken anlatirim bu entari icinde.

edit:

baskan hemen basvur bence, yilbasindan sonra zam gelecek cunku. su anki fiyat 33.230 tl. 

saglik muayenesine girmediysen daha once, e devletten askerlik yoklama diye ilerleyip, uzun uzun bi form dolduruyorsun hobilerin fobilerin vs. kimsin nesin falan sorularina cevap verdikten sonra, saglik ocagindan saglik raporunu aliyorsun. o direkt subeye bildiriyor zaten. bu yoklama olayini yaparken yalniz neden yoklama yaptirdigini soruyor bedelli icin mi yaptiriyorsun diye soruyor, onu sec kesin. nolur nolmaz cunku.

ben e-devletten devam edemedim butun islemleri subeden yaptim. saglik raporunu aldiktan 3 gun sonra gittim tekrar subeye, bi teblig belgesi imzalattilar, 31 araliga kadar parayi yatirip diger islemleri halledicem yazili bir kagida imza attim. sonra parayi yatirdim halk bankasina (parayi yatirmaya giderken 6 ay askerlik yapma fikri cok mantikli gelmeye baslamisti) yine 3-4 gun sonrasinda tekrar askerlik subesine gittim, hangi ay gitmek istiyorsun diye sordular. aylari siraliyorsun 2020 marttan araliga kadar. ben once nisan sectim, sonrasi mart mayis haziran diye devam ediyor. 

yaptigin islemler arasi 2-3 gun falan bekleme suresi var anlayacagin, vakit kaybetmeden basvur hemen.

eger tecilin yoksa bedelliye basvuramiyorsun. benim bu yil sonunda tecilim bitiyordu, eger bir aksilik olur da bedelli cikmazsa askerlik durumum normal olmasi gereken duruma dusecek, yani kacaga dusecegim :) 

iskeltan tarafından 23/Ara/19 14:03 tarihinde düzenlenmiştir

duanla yasamadim ki bedduanla oleyim - Arif
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

yaa ben gittim muayene oldum bu e devlette asala girmeye çalışıyorum yok bakım yok teknik çalışma diyor bu ne mk 

ASAL Gn.Md.lüğü kayıtlarındaki durumunuz e-Yoklama yapabilmek için uygun değildir.Lütfen en yakın Askerlik Şubesine müracat ediniz!

bu ne demek asal yoklama başvurusuna tıklağımda yazıyor

ASAL Askerlik Hizmet Tercih İşlemleri

ne tıkladığımda

Teknik bir çalışmadan dolayı hizmet geçişi olarak kapatılmıştır. Gün içerisinde hizmete tekrar erişebilirsiniz."
    diyor.

ReyiZ tarafından 23/Ara/19 15:19 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 3251 Toplam Mesaj: 21
askerlik muayene yedek astsubaylık