folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Askerlik Başvurusu

Askerlik Başvurusu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

Merhaba hocalar.

Şubeye gitmedim e devletten açıldı sistem 

ASAL Askerlik Hizmet Tercih İşlemleri ne tıkladım ve 

1 yedek astlığı ve erliği seçtim bu açıktı. Ancak kafama takılan şu oldu 

"Diğer statülerde silah altında alınmak istediğinizden dolayı ilk celpte silah altına alınacaksınız."

Ne demek ilk celpte çıkar mı gidiyor muyum ? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Askerlik şubesinden durum belgesi çıktısı alın. Orada hangi ay gideceğiniz yazıyor. E-devlette 1 ay sonra belli olacak. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek
    ReyiZ bunu yazdı

Merhaba hocalar.

Şubeye gitmedim e devletten açıldı sistem 

ASAL Askerlik Hizmet Tercih İşlemleri ne tıkladım ve 

1 yedek astlığı ve erliği seçtim bu açıktı. Ancak kafama takılan şu oldu 

"Diğer statülerde silah altında alınmak istediğinizden dolayı ilk celpte silah altına alınacaksınız."

Ne demek ilk celpte çıkar mı gidiyor muyum ? 

hocam yedek ast. cıkmasa er olarak gitmek istemiyorsak tescil edebiliyormuyuz?

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Askeriyede duvara asılan kurallar tam liste :

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Askeriyede duvara asılan kurallar tam liste :

istedikleri kadar yazsınlar doldur boşaltta astsubayın yanında silah patlatan salak bir devrem vardı.

askerde çok dikkat etmek lazım çok kaza oluor gerizekalı çok çünkü

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

5.5 milyon kişi askerlik için beklerken devletin yıllık 346.000 kişilik asker ihtiyacı var. 33.000 küsur lira bedelli ücreti olunca tabi bedelliye başvuran az oldu. Bedelli yapmak isteyenler biraz daha beklesin derim. Yarıya düşürecekler bence rakamı.

https://www.dunya.com/gundem/asker-adayi-55-milyon-kisi-var-tsknin-yillik-ihtiyaci-346-bin-haberi-418102

Ya bedelli parası düşecek, ya üniversite bitirenler 1 ay yapacak, yada askerlik direk herkese 3 ay falan olacak. Yoksa bu kadar büyük yığılma başka türlü erimez.

mkyb tarafından 09/Oca/20 16:30 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

5.5 milyon askerlik için bekleyen kişi varken devletin yıllık 346.000 kişilik asker ihtiyacı var. 33.000 küsur lira bedelli ücreti olunca tabi bedelliye başvuran az oldu. Bedelli yapmak isteyenler biraz daha beklesin derim. Yarıya düşürecekler bence rakamı.

https://www.dunya.com/gundem/asker-adayi-55-milyon-kisi-var-tsknin-yillik-ihtiyaci-346-bin-haberi-418102

Ya bedelli parası düşecek yada askerlik 3 ay falan olacak. Yoksa bu kadar büyük yığılma başka türlü erimez.

Bende tekrardan düzenleme gelmesini bekliyorum.Yoklama ve bakaya kaçaklarına bi defaya mahsuz bedelli hakkı vardı onunda süresi doldu bunlarıda tekrardan dahil edilmesini bekliyorum.Fiyatda yarıyarıya düşerse iyi olur.

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskeltan
    iskeltan's avatar
    Erkek

tayyip basta oldugu surece askerlik ve bedelli askerlik kanunu degismez bence.

yilbasindan sonra tecilim bitecegi icin 33k verip bedelli askerlige basvurdugum icin demiyorum bunu, yanlis anlasilma olmasin :D 

duanla yasamadim ki bedduanla oleyim - Arif
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek

en erken 5 mayıs olur diye düşünüyorum.

Ne Mutlu Türk Doğana..
Toplam Hit: 3243 Toplam Mesaj: 21
askerlik muayene yedek astsubaylık