Askerlik Sorusu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Selamlar arkadaşlar, yeni sistemde askerlik işlemlerini yapanlara sorularım var. Sorular için yaptıklarımı yazayım başta;

1)Şubeden yaptım işlemleri sonra aile hekimi dedi ki çıkmıyorsun sistemde. Ben de e-devletten tekrar kayıt oldum.

2)Aile hekiminde muayene oldum ve hastaneye sevk aldım.

Sorularım

1)Hangi hastane olduğunu askerlik şubesini arayıp öğrendim, doğru bir adım mı? Sevkte ilgili makama yazıyordu ama askerlik şubesi başta belli hastane yazmalı dedi, sonra da olur dediler. Yanlış veya eksik bir şey var mı sizce?

2)Hastaneden gün almadan direkt sağlık kuruluna girebiliyor muyuz? Eğer giremiyorsak nasıl alıcam randevuyu?

3)Hastanenin kararından sonra belgeyi ben mi götüreceğim askerlik şubesine yoksa hastane mi yolluyor?

4)Eksik veya yanlış bir adım var mı?

Saygı ve sevgiler. 

Konu kategorilerine dikkat edelim.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

hacı bugün bende tecil ettirdim. üni mezunu olarak 2 yıl tecil hakkımı kullandım. beni direk muayene etmewden elverişlidir dedi edevletten. seni neden sevk ettirmiş başka hastaneyede uğraştırmış ki?

"bea"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iKlotho
    iKlotho's avatar
    Erkek

Gözlüğüm olduğu için beni de sevk ettiler hastaneye randevu almadan(asker sayıldığından önceliğin oluyor) GATA ya gitmiştim. Hastanede muayene olduktan sonra verdikleri rapor ile tekrar şubeye gidiyorsun.

iKlotho tarafından 25/Tem/18 19:05 tarihinde düzenlenmiştir

Too weird to live, too rare to die.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

allah yar ve yardımcın olsun hocam 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kerot
    kerot's avatar
    Erkek

Madem askerlik soruları diziliyor ben de sorayım :)

Üniversiteden bu sene mezun oldum ve askere gitmek istiyorum. Kasım celp dönemi için son başvuru tarihi 31 Ağustos sanırım. Ben başvuru yapsam kesin olarak kasımda asker mi oluyorum? Bazıları erken bazıları biraz daha geç gidiyor bu sistemsel bir şey mi? 

(Örneğin kardeş olan iki kuzenim aynı zamanda başvuru yaptılar fakat biri diğerinden 45gün sonra gitti.)

Ben hemen gidiyim de aradan çıksın istiyorum, bunun için ne yapılabilir? Teşekkürler 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    kerot bunu yazdı

Üniversiteden bu sene mezun oldum ve askere gitmek istiyorum. Kasım celp dönemi için son başvuru tarihi 31 Ağustos sanırım. Ben başvuru yapsam kesin olarak kasımda asker mi oluyorum? Bazıları erken bazıları biraz daha geç gidiyor bu sistemsel bir şey mi? 

(Örneğin kardeş olan iki kuzenim aynı zamanda başvuru yaptılar fakat biri diğerinden 45gün sonra gitti.)

Ben hemen gidiyim de aradan çıksın istiyorum, bunun için ne yapılabilir? Teşekkürler 

gitmek istediğin celp döneminden 3 ay önce başvuru yapıp tecili bozdurman lazım. sen zaten tecilli olduğun için seni öne alırlar (doğum tarihinden dolayı) 3 ay önce ediceksin ama

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kerot
    kerot's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı
    kerot bunu yazdı

gitmek istediğin celp döneminden 3 ay önce başvuru yapıp tecili bozdurman lazım. sen zaten tecilli olduğun için seni öne alırlar (doğum tarihinden dolayı) 3 ay önce ediceksin ama

Şimdi örneğin 15ağustos’ta askerlik şubesine gidip tecil bozdursam 15kasım’da mı gidiyorum?

Kararsızım aslında, bir yanım erkenden git aradan çıksın diyor diğer yanım ne askerliği takıl kafana göre diyor. Şuan için düşünce aşamasındayım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    ExpirE bunu yazdı

hacı bugün bende tecil ettirdim. üni mezunu olarak 2 yıl tecil hakkımı kullandım. beni direk muayene etmewden elverişlidir dedi edevletten. seni neden sevk ettirmiş başka hastaneyede uğraştırmış ki?

Benim sağlık sorunlarım var askerliğe engel olabilecek.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    kerot bunu yazdı
    do_som bunu yazdı
    kerot bunu yazdı

Şimdi örneğin 15ağustos’ta askerlik şubesine gidip tecil bozdursam 15kasım’da mı gidiyorum?

Kararsızım aslında, bir yanım erkenden git aradan çıksın diyor diğer yanım ne askerliği takıl kafana göre diyor. Şuan için düşünce aşamasındayım.

aynen öyle

sana tavsiyem git hemen yap. o hissi dinleme takılma işini,  5 yıl tecilinde olsa o 5 yılın nasıl geçip gözünü nasıl askerde açtıgını anlamazsın boşver takılmayı

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    kerot bunu yazdı

Celp donemleri ikiye bolunup gonderilir hocam hangisine cikacagi sansa kalmis durumda. 

Konuyu acan arkadas icin ise saglik kurulu icin gun alma olayi yok. Hastaneye ilgili bolume gidersin uygun gorulurse heyete cikman icin yonlendirilirsin. Hastane ve bolume gore sana heyet gunu verilir ona gore gidersin. Kuruldan cikan elverisli veya degildir kararini evraklarini alip subeye goturursun. Ama cok elzem bi durum degilse genelde doktorlar askere git orada hastanrye cik derler curuk icin. 5 ay revire baktim bobrek yetmezligi olan adami bile gidip orada islemleri surdur diye yollamislardi geldi acemi asker iken hastaneye gidip curugu aldi.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    kerot bunu yazdı

Celp donemleri ikiye bolunup gonderilir hocam hangisine cikacagi sansa kalmis durumda. 

Konuyu acan arkadas icin ise saglik kurulu icin gun alma olayi yok. Hastaneye ilgili bolume gidersin uygun gorulurse heyete cikman icin yonlendirilirsin. Hastane ve bolume gore sana heyet gunu verilir ona gore gidersin. Kuruldan cikan elverisli veya degildir kararini evraklarini alip subeye goturursun. Ama cok elzem bi durum degilse genelde doktorlar askere git orada hastanrye cik derler curuk icin. 5 ay revire baktim bobrek yetmezligi olan adami bile gidip orada islemleri surdur diye yollamislardi geldi acemi asker iken hastaneye gidip curugu aldi.

Hocam bu dediğin askeri hastaneler varken mi oldu yoksa sivil hastanelere geçiş olunca mı? Bende %40 sağlık kurulu raporu var, ona güveniyorum biraz da.

Toplam Hit: 1925 Toplam Mesaj: 12
askerlik askerlik muayenesi hastane sevki