Askerlik Sorusu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    Dark_Lord bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı
    kerot bunu yazdı

Madem askerlik soruları diziliyor ben de sorayım :)

Üniversiteden bu sene mezun oldum ve askere gitmek istiyorum. Kasım celp dönemi için son başvuru tarihi 31 Ağustos sanırım. Ben başvuru yapsam kesin olarak kasımda asker mi oluyorum? Bazıları erken bazıları biraz daha geç gidiyor bu sistemsel bir şey mi? 

(Örneğin kardeş olan iki kuzenim aynı zamanda başvuru yaptılar fakat biri diğerinden 45gün sonra gitti.)

Ben hemen gidiyim de aradan çıksın istiyorum, bunun için ne yapılabilir? Teşekkürler 

Celp donemleri ikiye bolunup gonderilir hocam hangisine cikacagi sansa kalmis durumda. 

Konuyu acan arkadas icin ise saglik kurulu icin gun alma olayi yok. Hastaneye ilgili bolume gidersin uygun gorulurse heyete cikman icin yonlendirilirsin. Hastane ve bolume gore sana heyet gunu verilir ona gore gidersin. Kuruldan cikan elverisli veya degildir kararini evraklarini alip subeye goturursun. Ama cok elzem bi durum degilse genelde doktorlar askere git orada hastanrye cik derler curuk icin. 5 ay revire baktim bobrek yetmezligi olan adami bile gidip orada islemleri surdur diye yollamislardi geldi acemi asker iken hastaneye gidip curugu aldi.

Hocam bu dediğin askeri hastaneler varken mi oldu yoksa sivil hastanelere geçiş olunca mı? Bende %40 sağlık kurulu raporu var, ona güveniyorum biraz da.

Sivil.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
Toplam Hit: 1954 Toplam Mesaj: 12
askerlik askerlik muayenesi hastane sevki