folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Askerlikle İlgili Kritik Bir Soru

Askerlikle İlgili Kritik Bir Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Askerlikele ilgili bir konuda yorumunuzu almak istiyorum.

Tecil: 29 Haziran 2018 de doluyor.

Celp dönemleri aşağıdaki gibi. (Nette böyle yazıyor)

2018 Şubat Celpi İçin Son Başvuru Tarihi: 30 Kasım 2017 
    2018 Mayıs Celpi İçin Son Başvuru Tarihi: 28 Şubat 2018 
    2018 Ağustos Celpi İçin Son Başvuru Tarihi: 31 Mayıs 2018 
    2018 Kasım Celpi İçin Son Başvuru Tarihi: 31 Ağustos 2018'dir.

Bu tabloda 31 Mayıs 2018 'e kadar tecil devam ettiği için Ağustos celbini kaçırıyorum. Tecil 29 Haziranda bittiğinde 31 Ağustosa kadar Kasım celbi için başvurmam gerekiyor. (Diye anlıyorum)

Ancak yüksek lisans'a başvurup ötelemek istiyorum. Yüksek lisans başvurularının Eylül / Ekim / Kasım gibi olduğu düşünülürse 29 Haziran da tecilim bittiğinde 31 Ağustostan sonra bakaya durumuna düştüğümde yüksek lisansa başvurup kabul alırsam askerlik ötelencek midir? Burada bi süpriz olur mu?

Bilgilerim eksik veya yanlış olabilir. Hemen bir özel üniversiteye başvurma lımıyım?

Mantıklı senaryo hakkında bilgi verebilir misiniz?

Güncel bilgi: Bakaya iken bir kereye mahsus yüksek lisansa başvuracağım deyip öteleme yapabiliyormuşuz. (Bilgi teyide muhtaç)

Teşekkürler.

zeybekustasi tarafından 02/Şub/18 00:33 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek

bildiğim kadarıyla, bakaya duruma düşmeden yüksek lisansa kaydının kesinleşmesi gerekiyor. Tecilin biter bitmez bakaya duruma düşüyor musun bu da bir soru ? Ben düşmüyorsun diye biliyorum yinede araştırmakta fayda var.

takip ederek bir kaç yere ön başvuru yapmanı tavsiye ederim bir yere bağlı kalma, bakaya olduktan sonra yüksek lisans için üniversiteler kayıt yapmıyorlar askerlik ilişik belgesi istiyorlar yani sen bakaya olduktan sonra askerlik belgesi alamayacağın için yüksek lisans kaydı yapamaz ve tecil ettiremezsin işini zora sokarsın.Bakaya olduktan sonra dediğin gibi tecil ettirme olayını bende internetten okudum ne kadar doğru bilmiyorum ama bence işi oraya bırakma. O da şöyle oluyormuş bakaya kalınca yükseğe başlayacağım diyorsun 1-2 ay mı ne tecil ediyorlar ve sende hemen o ara askerlik belgeni alıyorsun ve yükseğe başlıyorsun eğer başlayamazsan yine doğruca askere :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    El_Sharaby
    El_Sharaby's avatar
    Erkek

Hocam önemli bir konu. Aynı durum bende de var , Bı cevap alabilirsek iyi olur.

Söz uçar yazı kalır
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

bildiğim kadarıyla durum şu:

tecil bitince yoklama kaçağı oluyorsun, eğer gidip kendini yoklatırsan yani şubeye gidip işlemleri yaptırırsan, sonrasında ise gitmezsen bakaya kalmış oluyosun.

yoklama kaçağı durumunda gbt sorgulamasında felan çıkıyor, otelde, yolda vs tutunca sana bi evrak imzalatıp 15 gün sonra askerlik şubesine git diyorlar.

gitmezsen yoklama kaçağı kaldığın gün sayısına bağlı olarak bi ceza geliyor. ödüyosun, gidip gitmemek sana kalmış. 2-3 kez de bu durumda yakalansan, cezaları ödedikten sonra bi sıkıntı yok.

8-10 ay felan yoklama kaçağı olan birine 100 lira gibi bi ceza geliyor.

ancak bakaya kaldıktan sonra celp döneminde gitmezsen işte o zaman sıkıntı.

seni yakaladıklarında yine tutanak tutarlar, ancak bu sefer para cezası ile yırtamazsın, hakkında soruşturma açılır, duruma göre dava da açılabilir.

yalnız şöyle de bi durum var; yüksek lisans başvurularının hemen hepsinde askerlik durum belgesi isteniliyor.

varsa yanlışım düzeltebilirsiniz.

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Askerliğin tecilli değilse enstütüler kayıt yapmaz. 2016 agustos yok yonetmelikle geldi.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

geçen hafta şubede birisi yüksek lisans için ertelemek istiyordu süre geçmiş muhabbetleri vardı veznedeki bunak karı dediki yukarı çık durumu anlat falan. Sonra geldi hallettim dedi. İnsiyatif kullanılıyor böyle durumlarda diye anladım ben. Bok bir durum. 

ek: İşlemlerini yaparken veznedekileri bi süz ona göre git diyecem de sıra kime denk gelirse artık. 2 farklı ilde askerlik şubesine gittim amk hepsi tam bir moron ordaki memurların. Memurların yapacağı aptallıkdan da başın ağrıyabilir (benimki biraz ağrıdı), durumunu iyi anlat karşıdaki malın anladığından emin ol. Şu siktimin yerinde 40 yaş üstü memurları emekli etmeleri lazım da..

dcpromo tarafından 02/Şub/18 07:44 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

ne güzel gittim paşalar gibi aradan çıkarttım diyorum. ülke boka gidiyor. hemen gidin gelin arkadaşlar benden demesi.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı

ne güzel gittim paşalar gibi aradan çıkarttım diyorum. ülke boka gidiyor. hemen gidin gelin arkadaşlar benden demesi.

abi hayatımda verdiğim en yanlış kararlardan birisi, okul bitince direk askere gitmemek. 

okul biteli 3 yıl oldu, hala gidemedim. Üstüne evlendim. Şuan gitmek ölüm gibi geliyor. Borçlar, sorumluluklar, döndüğünde iş bulamama korkusu vs. 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı

abi hayatımda verdiğim en yanlış kararlardan birisi, okul bitince direk askere gitmemek. 

okul biteli 3 yıl oldu, hala gidemedim. Üstüne evlendim. Şuan gitmek ölüm gibi geliyor. Borçlar, sorumluluklar, döndüğünde iş bulamama korkusu vs. 

Al benden de o kadar. Bok vardı sanki gitmemekte

the man who gets tired after eating a ban
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı

bunları bazen bende düşünüyorum ama şöylede diyorum kendi kendime iyiki gitmemişim 

not askere gitip gelenleri görüyoruz 1-2 sene boşta oluyorlar birde üstüne evlikdi para biriktirmeydi derken zaman su gibi akıp gidiyor

adil olmaya dünya hep eskide götürüyor

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snrhsn
    snrhsn's avatar
    Erkek

Güncel bilgi: Bakaya iken bir kereye mahsus yüksek lisansa başvuracağım deyip öteleme yapabiliyormuşuz. (Bilgi teyide muhtaç)

Teşekkürler.

Benim arkadaşım bakaya iken doktora yapacağım deyip ötelem yaptı. Yüksek lisans için de oluyordur. Sonuçta her ikisi de lisansüstü öğrenim.

Go Further
Toplam Hit: 2426 Toplam Mesaj: 16
askerlik