Askın Tanımı Yapan Varmı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rockyam
    rockyam's avatar
    Erkek
    ask ne demek,sevmek nedir,saygının sevgiyle alakası nedir

saygılarla yuksel...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    valenn
    valenn's avatar
    Erkek
    aşk erkeğin kadının iki bacak arasına cinsel organını iteklemesidir :)

V@LeN
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tazzy
    tazzy's avatar
    Dişi
    Aşk insanın kendi aptallığından hoşlanabilmesidir. (Bkz: Tuna kiremitçi) Sevgi bence aşkın aşmış boyutudur. Sevgi ile saygı bütündür saygı olmadığı yerde sevgi olamaz karşı tarafa saygısızlık boyutuna geçince iş sevgi o noktada sonlanmaya başlar. Ya hadi yürü git kızım arama ben seni ararım dediğinde karşı tarafın sevgisi ne olur?

Tüm genellemeler YANLIŞTIR!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emre0053
    emre0053's avatar
    Erkek
    sevgiyi bi yanardag olarak alırsak, aşk o yanardagın fıskırmasıdır.
    yanı sevgıyle askın aynı seyler olmadıını soylemen yanlıs olmus, ask bi sevgi yogunlugunlugu derecesınde belirli bi miktardır.

hey, bu sen misin dostum? evet bu benim. hey, bu gercekten sensin dostum! evet lanet zenci kıçlı bu benim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Goktug
    Goktug's avatar
    Erkek
    Bence aşk hissettiği kişide eriyebilmektir. Tabii karşılıklı olması tercih edilir.

Biz doğrudan doğruya milliyetperveriz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur. Bu topluluğun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluğa dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur. M. Kemal ATATÜRK
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JerusaLem
    JerusaLem's avatar
    Savaş Madalyası Developer Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    valenn bunu yazdı:
    -----------------------------
    aşk erkeğin kadının iki bacak arasına cinsel organını iteklemesidir :)
    -----------------------------

bende sana itekledim.. geçmiş olsun.

ey ulu TÜRK öğün, eşin yoktur altında göğün..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Holy_Two
    Holy_Two's avatar
    Erkek
    Ya işte böyle gözüm, bakıyorum da şunlara , şaşıyorum. Canım sıkılıyor, Allah canımı alsın. Zengin babaları sayesinde, lüks arabalarla, gündelik sevgili değiştiren, aşkı ve sevdayı iki öpücük zannedenlere kızıyorum. Kızdığım gibi de acıyorum. Bana ne diyemiyorum işte. Takıyorum kafama. Bölüyorum uykularımı. Çünkü bu gençlik bizim bizim.. Anlat anlat diyorsun ya ikide bir, yaralı yüreğimle yaralamak istemezdim seni. Ama sevda ne demek, ama gönül ne demek, vefa ne demek ve ben seni nasıl sevmişim vay vay ki vay.

Ben , insanların toprakla haşır neşir olduğu, çocuklarına helal lokma için terlerini toprağa akıtan,eli nasırlı mı nasırlı, yüzü güneş yanığı, gönlü ezelden yanık, güneşin toprakla öpüştüğü, buram buram dert, buram buram hasret, buram buram sevda kokan, hürriyet sevdalısı milyonlarca gençten biriyim.

Anam, abdestsiz göğsünü vermemiş bana,ola ki Allah"a ola ki Vatana, ve ola ki sevdiklerine ihanet eder diye. Anamın ak ve helal sütünden midir nedir? Vefasızlığın v" si yoktur kitabımızda. Hele güzelim sevdiğini yarı yolda bırakmak nankörlüğün ve namertliğin en adisi budur işte.

Gönül dersen gönül, yürek dersen yürek, aşk dersen aşk, bırak duygularımı yüreğimde. Yüreğimde bul kendini. Gel gör ki nasıl sevmişim seni, vah vah.

18"inde deli taylara benzer kızlarımız, geçit vermez yüce dağ gibi heybetli, şahin bakışlarında mertlik ama yufkadır yürekleri. Onlar ki sevdiklerine toprak kadar vefalı onlar ki sevdiklerine gün gibi, güneş gibi sadık, kardelen çiçekleri kadar sabırlı, ki onlarda iffet, ki onlarda edep. Onlar sevdiler mi başka severler güzelim.

21.asırda ne Karacaoğlan" ı ne Köroğlu" nu ne de Ferhat"ı aratır yiğitlerimiz. Gönül, bu ya hep ulaşılmaz, erişilmez dallara bağlanır. Çile ise çile dert ise dert, pes etmek mi asla. Ve yiğitliğin kitabı yazılmaz gülüm. Yiğitlik yürekte gönülde gizlidir. Yiğitlik sadece bilekte değil.

Bizi biz eden bizi farklı kılan bu düşüncemiz bu gönlümüz. Çünkü biz sevdiğimizi iki öpücük niyetine değil, Allah"ın bir emanet kuşu bilip,bir ömür boyu aynı yastıkta bir ömür sürmek için severiz.

Ben sevdiğime gel dediğim vakit dağları yırtıp gelen, git dediğim vakit kaşlarını çatmadan, arkasına bakmadan gidendir. Zannetme ki korkudan, edepten, gönülden, sevgiden. İşte güzelim, diyorum ya iki de bir, gönül dersem gönül, yürek dersem yürek, aşk dersem aşk, bırak duygularımı yüreğimde, yüreğimde bul kendini. Gel gör ki nasıl sevmişim seni vah vah.

Şiir : Mustafa Yıldızdoğan

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tazzy
    tazzy's avatar
    Dişi
    Ah ahhhh nerde böyle bir yiğit

Tüm genellemeler YANLIŞTIR!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    phethon
    phethon's avatar
    Homo
    kardeşlerim AŞK hakkında bu güne kadar bir çok tanım ve tarfi yapılmıştır ama bence AŞK:içinden geldigi gibi diledigin gibi yaşamaktır.illaki bi kıza aşık olacak degiliz:)bi erkegede aşık olabiliriz veye bi arabaya ve ya en güzeli hayata aşık olabiliriz....
    Önemli olan senin ne hissettigindir....

benimle ugrasmak top olmayi gerektirir phethon.sitemynet.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_Hackers
    By_Hackers's avatar
    Erkek
    Valla bence ask aptallık sevene Sarhos olur bıde severse

Bilgi Paylaşmak İçindir Sevgiler.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    embesil
    embesil's avatar
    Erkek