folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Astsubaylık Mülakatları

Astsubaylık Mülakatları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek

S.a müridler,

Kara astsubaylıga basvuru yaptım gitmeyi cok istiyom ama mülakatlardan (sağlık,sözlü mülakat) geçebilen çok az oluyor diyorlar.. mesela sağlık kontrolünde adamı komple soyundurup öne arkaya bakıyorlarmış varmı öyle bişey..? sözlü mülakatlarda ne gibi sorular soruluyor, nasıl cevap vermem gerekiyor.. deneyimli olan müridler varsa yardım edebilirmi bi zahmet

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

2007de girdim.

össdeki puanın cok onemli.o zamanlar 200ve üzeri olan rahatlıkla girdi.

mülakatta birşey yok.Barfiks çekmemiştim koşuda sondan 4.oldum millet ingiliz tayı gibi koştu.Sozlüde 4 tane rütbeli asker vardı adımı sordu okulumu sordu neden askerlik istiyorsun dedi.Futboldan konu açıldı tribünlerde takılıyomusun dedi.Tamam çıkabilirsin dedi sevkimi verdi saglık raporu için

Fakat öss yüzünden asil listeye giremedim ben.Kısmet degilmiş biraz daha calısmam gerekti.benden tavsiye cok uç noktalarda cevap verme sakin ol.kısa ve net.

benden önde olan arkadaşımada dünyanın mıknatıslanma olayını sordu mantıken o kadar.arkadaşım şuan istanbulda gorevli 1600tl maaş ile.(kara astsubayda yaşanan bunlar balıkesirde)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek

soymalarının sebebı erkekmısın deıglımısın bakıyolar suya bastırıyolar duz taban olup olmadıgına bakıyolar ewet sozlu mulakatta da kekememısın degılmısın ona bakıyolar rahat ol  bu soyledıklerım yoksa bı sorun olmaz o kadar tırsma .

Hayattaki en güzel şeyler : Ya kanun dışı, ya ahlak dışı ya da şişmanlatıcıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

suya bastırmadılar bizi sadece iç camasırını indirdin ve 100kişi bir kapalı basketbol salonundaydık koku hala burnumda.sadece hazırolda dururken vucudundakı kemik yapısına bakıyorlar ve tabanına bakıyorlardır.Mümkünse kıllı olan bütün bolgelerını temızle oyle git ve kulaklarınıda temızle.cokta kasıcak birşey yok össde iyi puanın varsa 230 240 gibi(o zamanların sistemine gore) girersin %70 mülakatı gecersen.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek
    KarakartaL bunu yazdı:
    -----------------------------

S.a müridler,

Kara astsubaylıga basvuru yaptım gitmeyi cok istiyom ama mülakatlardan (sağlık,sözlü mülakat) geçebilen çok az oluyor diyorlar.. mesela sağlık kontrolünde adamı komple soyundurup öne arkaya bakıyorlarmış varmı öyle bişey..? sözlü mülakatlarda ne gibi sorular soruluyor, nasıl cevap vermem gerekiyor.. deneyimli olan müridler varsa yardım edebilirmi bi zahmet

gitmeden evvel iyi düşün hiç bir şey dışardan göründüğü gibi değil

15 yıl mecburi hizmet var. istersen 100 milyar tazminat öde yine de görevi bırakamıyorsun

tmm vatan millet sakarya... ama gitmeden önce 2 kere değil, en az 3 kere, 5 kere bi daha düşün öyle kararını ver :)

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek

düşündüm hocam gitmekte kararlıyım :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

cannfree bunu yazdı:
    KarakartaL bunu yazdı:

S.a müridler,

gitmeden evvel iyi düşün hiç bir şey dışardan göründüğü gibi değil

15 yıl mecburi hizmet var. istersen 100 milyar tazminat öde yine de görevi bırakamıyorsun

tmm vatan millet sakarya... ama gitmeden önce 2 kere değil, en az 3 kere, 5 kere bi daha düşün öyle kararını ver :)

+larınıda sayalım:

+ ekonomi batsa herkes işsiz kalsa büyük ihtimal sen yine maaşını alırsın

+ saygın bir meslegin olur.Hangi bankaya yada nereye gidersen git güven kazanırsın

+ temiz gezersin araban olur hemen (arkadaşım 21 yaşında mazdası var 2 yıl olcak goreve baslayalı)

+ ona gore bir kızla evlenırsın.Güzel rahat yaşarsın para gelecek derdin olmaz cocukların icin.

+ aksam eve kafan rahat donersın iştenmı atılıcam işi nasıl yetistircem patron derdi olmaz

+ maaşın belirli zam alır her yıl neredeyse

+ ikramiyen vardır.

- tayin olayın şanstır.Doguya yakınsan kelle koltukta yaşarsın %40.

-Kapıdan girince mantığin bittigi yerdir.Kural ne yazarsa o dur.

-okul bitesiye kadar sıkıntı cekersın.

-sosyaliten azalır.Kızlarla iliskin yavaşlama ihtimalin olur

Benden sana tavsiye sade basit hayat yaşa.Cok vatan millet sakarya olayını dışa vurma.Unutma ki en once sivri olanların başı kesilir.Zekice hareket et yüksel.belirli kurslara git ordu içinde paraşut keskin nisancılık gibi dil ogren ekstra maaşına katkı olur.Eger atraksiyon olsun hep diyorsan hayatında ona gore yolunu ciz basit olsun diyorsan haritaci v.s ol.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek

peki mülakat sırasında yazılı sınav yapıyorlarmış, ben araştırdım kara kuvvetlerinin sitesinde böyle birşey yazmıyor

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

KarakartaL bunu yazdı:

peki mülakat sırasında yazılı sınav yapıyorlarmış, ben araştırdım kara kuvvetlerinin sitesinde böyle birşey yazmıyor

yazılı sınav derken türkçe matematik yok kara astsubayda.Sadece test gibi geçmişin ve görüşlerin hakkında test var.Herşeyi soruyorlardı dersanen okudugun gazeteler v.s.Sakin ol açık net cevaplar yaz yeter.Eger var ise ideolojik bir görüşün asla dışına vurma.Atatürkü felan kullanmaya kalkma.Basit ve net ol yeter.

edit: boy kilo orantına bak o cok onemli

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek

hocam mülakatlarda havuzda yüzdürme gibi birşey varmı?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

KarakartaL bunu yazdı:

hocam mülakatlarda havuzda yüzdürme gibi birşey varmı?

arkadaş astsubaylık derken deniz felanmı dıyorsun? Kara da havuzda yüzdürmeyi nerden okuyosun ? mantıklı ol biraz herkes yüzme bilmek zorunda degil.Ama deniz istiyorsan evet.

Toplam Hit: 11656 Toplam Mesaj: 28