Atatürk Ve Çocuk " Türkiye İş Bankası Reklamı "

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:
    -----------------------------
    "Yetiştirdiğin güller bugün matemdeler" sloganıyla hazırlanan filmde Atatürk'ü Haluk Bilginer canlandırdı. Filmde gül bahçesinde Atatürk ile bir çocuk arasında geçen diyalog yansıtılıyor. Filmde Atatürk'ün eline gül dikeni batıyor. Çocuk da 'Senin eline diken batar mı?' şeklinde soru soruyor. Atatürk de çocuğa şöyle diyor: "Bu gülü yetiştireceksen canın yanacak. 'Bu bahçede gül bitmez' diyenler olacak. Sen kendine şunu soracaksın: 'Ben burayı gül bahçesi yapmak istiyor muyum? Çok istiyorsan, söylenenler umurunda olmayacak. Tek isteğin... şu kokuyu duymak olacak..." Konuşmanın sonunda Atatürk çocuğa "Anladın mı?" diye soruyor. "Anladım" yanıtını alan Atatürk, "Aferin sana. Uzat şu makası şimdi" diyor.
    anlamayan arkadaşlara türkçe meali:

Atatürk onca savaştan fln sağ sağlim cıkıyor karşısına çıkan her güçlüğe göğüs geriyo. Haliyle bizlerde "demir" gibi gözüken Atatürk'ün aslında bizler gibi insan olduğu sadece birşeyi başarmak istiyorsan onu ne kadar çok istediğini anlamamız gerektiğini anlatan çok güzel bir reklam filmi. Aslında orada verilen mesaj çok farklı. amaç insanlara aktarmak olduğu için bir çocuk ve Atatürk canlandırılmış. Senin eline diken batarmı derken senin gibi yüce bir insan Halkını kurtarırken onları refaha sürüklerken karşına dikilip seni engellemeye çalışan biri olabilir mi demek istiyor. Atamızda çocuğa "cumhuriyeti kurarken başkalarının yandaşları çıkacak seni engellemek isteyecek. tabiki sende buna üzüleceksin hatta burada devlet kurulmaz diyecekler hainlik edecekler diyor. sonrasında asıl sen ne istiyorsun bu topraklarda devletini kurup halkını huzur ve mutlu bir şekilde yaşatmaya devam etmek istiyor muyum istemiyormuyum diye kendine soracaksın! İstiyorsan söylenenler seni durdurmak için yapılanlar seni yıldırmayacak sen yolunde emin adımlarla ilerleyeceksin. Tek istediğin vatanın bölünmezliği kurulan cumhuriyetin temellerinin sağlamlaşması olacak diyor. Daha sonra da aferin sana uzat şu makası şimdi derken de ülkende seni bölmek isteyenler hadi temizle şimdi diyor.

Benim anladıklarım bu yanlışım varsa düzeltin...

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek
    makyajıyla ses tonuyla replikleriyle kıyafetiyle senaryosuyla şu ana kadar yapılanların en iyisi..
    tabi bu daha iyisi yapılamaz anlamına gelmez :)

bence birde Film çekilmeli

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arlong
    Arlong's avatar
    Erkek

reklam cok güzel buda tayyipli versiyonu

(tayyip gül bahçesinde güllerle ilgilenirken eline diken batar ve eli kanar, küçük çocuk şaşkınlıkla sorar)
    -aa
    -noldu ulan?
    -senin eline diken batar mı?
    -ne diken,? attan bile düşerim... tabi ki batar.
    -senin elin kanar mı?
    -kanamaz mı.. burası yan gelip yatma yeri mi?
    -ama..sen tayyip değil misin?
    -öyleyim çocuk..
    -ama..
    -amani al git buradan... hadi onu da burak, bir gül ne kadar zor yetişiyor biliyor musun? tohumlarını israil'den getirt, unakıtan'ın oğluna ithalat kotası aç... sen kendine şunu soracaksın: ben burayı adeta pazarlamakla mükellef miyim? eğer mükellefsen, ne gül tohumu kotaları, ne de söylenenler umrunda olmayacak..

'türkiye cumhuriyeti'nin ve bankamızın yıkıcısı olan recep tayyip erdogan'ı saygıyla anıyoruz..'

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PIROMANTANRI
    PIROMANTANRI's avatar
    Erkek

KieRoN bunu yazdı:
    bence çok yanlış bi reklam.
    "sana diken batarmıydı" , "senn elin kanarmıydı" cümleleri çok ama çok yanlış (bence).
    neden ki? illa insanüstü bir şey olarak mı göstersinler özenti atatürkçüler gibi...

Birgün yapacak fen şu siyah toprağı altın/Her şey olacak kudret-i irfan ile...inandım.(Tevfik Fikret/Haluk"un Amentüsü)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PIROMANTANRI
    PIROMANTANRI's avatar
    Erkek

klinsmann bunu yazdı:
    atatürke güzel benzetmişlar ama replikler işe yaramaz. böyle sempatizanlıktan hiç hoşlanmamam. ayrıca haluk bilginerin ses tonuda iğrenç.
    atatürk'ün sesi de pek hoş sayılmaz bantlardan dinlediğim kadarıyla.

illa yüksek işler başarmış birini mükemmelleştireceksiniz ama değil mi? :D

Birgün yapacak fen şu siyah toprağı altın/Her şey olacak kudret-i irfan ile...inandım.(Tevfik Fikret/Haluk"un Amentüsü)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc_cO_By
    Mc_cO_By's avatar
    Erkek
    PIROMANTANRI bunu yazdı:

Evet o kişi Atatürkse mükemmelleştiricez, itirazın mı var? Ayrıca oturup o zaman ki teknolojiyi göz önüne alırsan, sesin neden böyle tiz olduğunu çıkartabilirsin sanırım. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LostDream
    LostDream's avatar
    Erkek

Bu da Uykusuzun bu haftaki kapağı "Gazetecilerden şarkıcılara, bankalardan uluslararası şirketlere kadar bazıları, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ü bir rant aracı olarak görmeye devam ediyor..." yazıyo yukarda tam olarak cıkmamış.

http://img108.imageshack.us/my.php?image=tarauq7.jpg

Bence bu da cok güzel bi msj..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KopukKopca
    KopukKopca's avatar
    Erkek
    LostDream bunu yazdı:

Bu da Uykusuzun bu haftaki kapağı "Gazetecilerden şarkıcılara, bankalardan uluslararası şirketlere kadar bazıları, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ü bir rant aracı olarak görmeye devam ediyor..." yazıyo yukarda tam olarak cıkmamış.

Kesinlikle yanlış anlamayın  ATA'mıza saygım sonsuz fakat Lost'a katılıyorum. Herşeyin fırsatını bulup köşe herifler daha köşe olmak 

için herşeyi rant aracı olarak kullanıyorlar. 12 Şehit veriyoruz Bi bakıyorsun mankeninden bilmem neyine daha Atatürk'ün dogum yılını Ülkemizin Cumhur-u reis lerini bilmeyen salak mankenler vs.. daha fazlası kazanmak için Vatan Severlikte bir Numara ! Neden daha önceden Atatürk hakkında bir tek reklam göremedik ?

10 kasım hepimiz için özel birgün fakat anmanında zamanı yok demi.... Daha birçok olay uyanık olalım az derim. Bizlere Şirin gözükmeye çalışan köşelere karşı. 

Kimse yanlış anlamasın Sadece düşüncelerim. ATATÜRK Türkiye Cumhuriyeti Kurucusuna Saygım ve Sevgim her zaman sonsuz. 

2 x pi x re x pi x pi x mi x 7
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    KopukKopca bunu yazdı:
    LostDream bunu yazdı:

Kesinlikle yanlış anlamayın  ATA'mıza saygım sonsuz fakat Lost'a katılıyorum. Herşeyin fırsatını bulup köşe herifler daha köşe olmak 

için herşeyi rant aracı olarak kullanıyorlar. 12 Şehit veriyoruz Bi bakıyorsun mankeninden bilmem neyine daha Atatürk'ün dogum yılını Ülkemizin Cumhur-u reis lerini bilmeyen salak mankenler vs.. daha fazlası kazanmak için Vatan Severlikte bir Numara ! Neden daha önceden Atatürk hakkında bir tek reklam göremedik ?

10 kasım hepimiz için özel birgün fakat anmanında zamanı yok demi.... Daha birçok olay uyanık olalım az derim. Bizlere Şirin gözükmeye çalışan köşelere karşı. 

Kimse yanlış anlamasın Sadece düşüncelerim. ATATÜRK Türkiye Cumhuriyeti Kurucusuna Saygım ve Sevgim her zaman sonsuz. 

Fikrimi diyeyim, şimdi memleketimizde Mankenler, Türlü yollardan Para Kazanan Milti Trilyonerlerimiz var, Mutlaka Atatürke Saygı vede sevgi, Besliyorlardır, ancak Sana katılıyorum kardeşim, Şehitlerin Bağrı yanık analarının Acılarından Zenginliklerine Zenginlik katma girişimlerinden tiskinti duydum ben hep, şimdi Bu Mankenmiş Fabrikatörmüş bilmem kimmişler, Atatürkü seviyorum diyemezmi pek tabiki diyebilir, ama bunu Rant olarak kullanacaksa hiç demesin lazım değil.

Arkadaşlar Atatürkü neden Seviyoruz, Birileri Sevin dedi diye değil, Zaten öyle olsaydı Büyük ihtimal, Karşı cephede olanların başında ben olurdum, Atatürk Memleketine Milletine dürüst bir lider idi, İş Bankasının Kurucusu olarak, İş Bankasının Atatürkü Reklamda Canlandırması Bence Gayet Hoş Olmuş ilkin tuhafsadım, Ama Hoş yapmışlar, Gel gelelim insan üstülük mesajı verilmediği kanaatindeyim, Tam tersine Onunda bizim gibi kendi de dediği gibi Naçiz bir Beden ile bizden biri olduğunu ifade eden Gayet Hoş bir Reklam, Bazı Arkadaşlardan Ricam Çarpıtmamak gerek Konuyu Hiç Olmazsa iyi bir irdelemek incelemekde yarar var. Saygılar.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PIROMANTANRI
    PIROMANTANRI's avatar
    Erkek
    Mc_cO_By bunu yazdı:
    PIROMANTANRI bunu yazdı:

Evet o kişi Atatürkse mükemmelleştiricez, itirazın mı var? Ayrıca oturup o zaman ki teknolojiyi göz önüne alırsan, sesin neden böyle tiz olduğunu çıkartabilirsin sanırım. 

teknoloji kötü olunca ses tiz çıkıyor ha? kafana göre çıkarım yap bakalım...:D

ses sanatçılarının da o dönemden kalan bantları var gayet de hoş gayet de güzel korunmuş sesleri...

mükemmelleştir, kusursuzlaştır, sonra da atatürkçü olduğunu SAN BAKALIM...:D

senin bu davranışını "sevdiği sanatçının çatır çatır sıçtığını kabullenememe sendromu"yla açıklayabiliriz tabi...:D

Toplam Hit: 7429 Toplam Mesaj: 45