Atatürk Ve Çocuk " Türkiye İş Bankası Reklamı "

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PIROMANTANRI
    PIROMANTANRI's avatar
    Erkek
    LostDream bunu yazdı:
    -----------------------------

Bu da Uykusuzun bu haftaki kapağı "Gazetecilerden şarkıcılara, bankalardan uluslararası şirketlere kadar bazıları, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ü bir rant aracı olarak görmeye devam ediyor..." yazıyo yukarda tam olarak cıkmamış.

http://img108.imageshack.us/my.php?image=tarauq7.jpg

Bence bu da cok güzel bi msj..

bu ""muhalif mizah dergisi" olucaz" diye ottan boktan bir bok çıkarmaktır sadece....

bankayı atatürk kurmuş, onun anıyoruz diye çok güzel göndermeleri de olan bir reklam yapmışlar...

dememişler ki "biz bu kadar faiz veriyoruz paranızı bize yatırın"...

Birgün yapacak fen şu siyah toprağı altın/Her şey olacak kudret-i irfan ile...inandım.(Tevfik Fikret/Haluk"un Amentüsü)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    PIROMANTANRI bunu yazdı:
    Mc_cO_By bunu yazdı:
    PIROMANTANRI bunu yazdı:

atatürk'ün sesi de pek hoş sayılmaz bantlardan dinlediğim kadarıyla.

illa yüksek işler başarmış birini mükemmelleştireceksiniz ama değil mi? :D 

Evet o kişi Atatürkse mükemmelleştiricez, itirazın mı var? Ayrıca oturup o zaman ki teknolojiyi göz önüne alırsan, sesin neden böyle tiz olduğunu çıkartabilirsin sanırım. 

teknoloji kötü olunca ses tiz çıkıyor ha? kafana göre çıkarım yap bakalım...:D

ses sanatçılarının da o dönemden kalan bantları var gayet de hoş gayet de güzel korunmuş sesleri...

mükemmelleştir, kusursuzlaştır, sonra da atatürkçü olduğunu SAN BAKALIM...:D

Yahu PIROMANTANRI kardeşim nerden bulursunuz bu tür şeyleri tartışmayı, bazan şaşar kalırım, pek tabiki renkler ve zevkler tartışılmaz, senin fikrin buysa saygı duyarım, Sesini beğenmiyor olabilirsin, Ancakki Adamdaki İcraat Adamdaki Dürüstlük ve Milletinin her kesimine olan düşkünlüğü sayesinde Hür olarak birlikte yaşadığımız konusunu düşünürsek

Beğenmiyorsanda en azından vefa saygı, istifi gereği belirtmemen de de ben bir sakınca görmemekteyim, Tabiki beğenen olur beğenmeyen olur Neticede oda bizden biri ve insan o.

Ama Emeği çok Geçmiş Kurucu Bir Liderede bu şekilde Toplum Önünde Atıflarda bulunmayı Ben Doğru bulmamaktayım. Sakın Benden Kırılmayasın sadece Amacım aydınlatmak yoksa hissettiklerine saygım var.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PIROMANTANRI
    PIROMANTANRI's avatar
    Erkek
    shockman bunu yazdı:
    PIROMANTANRI bunu yazdı:
    Mc_cO_By bunu yazdı:
    PIROMANTANRI bunu yazdı:

Evet o kişi Atatürkse mükemmelleştiricez, itirazın mı var? Ayrıca oturup o zaman ki teknolojiyi göz önüne alırsan, sesin neden böyle tiz olduğunu çıkartabilirsin sanırım. 

ses sanatçılarının da o dönemden kalan bantları var gayet de hoş gayet de güzel korunmuş sesleri...

Yahu PIROMANTANRI kardeşim nerden bulursunuz bu tür şeyleri tartışmayı, bazan şaşar kalırım, pek tabiki renkler ve zevkler tartışılmaz, senin fikrin buysa saygı duyarım, Sesini beğenmiyor olabilirsin, Ancakki Adamdaki İcraat Adamdaki Dürüstlük ve Milletinin her kesimine olan düşkünlüğü sayesinde Hür olarak birlikte yaşadığımız konusunu düşünürsek

Beğenmiyorsanda en azından vefa saygı, istifi gereği belirtmemen de de ben bir sakınca görmemekteyim, Tabiki beğenen olur beğenmeyen olur Neticede oda bizden biri ve insan o.

Ama Emeği çok Geçmiş Kurucu Bir Liderede bu şekilde Toplum Önünde Atıflarda bulunmayı Ben Doğru bulmamaktayım. Sakın Benden Kırılmayasın sadece Amacım aydınlatmak yoksa hissettiklerine saygım var.

arkadaşım sen bakma mc_co_boy arkadaş sanki ben olduk yere "atatürk'ün de sesi kötüydü demişim gibi yazının önceki kısmını ilmiş ama....

bir arkadaş "reklamı beğenmedim,haluk bilginerin sesi de kötü" demişti... e atatürkün sesi illa muhteşem olacak diye bir şey yok...yani illa süpermenleştirmeye gerek yok...

yaptıklarını biliyoruz, saygımız,sevgimiz sonsuz ama atatürk de insandı... bunu artık öğrenmesi gerek ilkokulda beyni fazlaca yıkanmış arkadaşların...

Birgün yapacak fen şu siyah toprağı altın/Her şey olacak kudret-i irfan ile...inandım.(Tevfik Fikret/Haluk"un Amentüsü)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    PIROMANTANRI bunu yazdı:
    shockman bunu yazdı:
    PIROMANTANRI bunu yazdı:
    Mc_cO_By bunu yazdı:
    PIROMANTANRI bunu yazdı:

arkadaşım sen bakma mc_co_boy arkadaş sanki ben olduk yere "atatürk'ün de sesi kötüydü demişim gibi yazının önceki kısmını ilmiş ama....

bir arkadaş "reklamı beğenmedim,haluk bilginerin sesi de kötü" demişti... e atatürkün sesi illa muhteşem olacak diye bir şey yok...yani illa süpermenleştirmeye gerek yok...

yaptıklarını biliyoruz, saygımız,sevgimiz sonsuz ama atatürk de insandı... bunu artık öğrenmesi gerek ilkokulda beyni fazlaca yıkanmış arkadaşların...

Baş tacısın Çok güzel İfade ettin. Arkadaşlar aynen böyledir bir kişi her ne kadar mükemmel işler başarmış ise başarsın onu ancak bu millet her daim rahmet anacak yaptıklarını unutmayacaktır, İnsanüstülük katarak anlatmak çok ters bir durumdur. Zira hepimiz insanız hastalanırız, Burnumuz akar, pis olur yıkanmaya ihtiyaç duyarız, vede Ölürüz. Asla bir insana Doğa üstülük yaklaşımı getirilmemelidir bu o kişiyede en büyük hakaret olacaktır, tam tersine yüceltmek olmayacaktır, ben imkan buldukça bi kaç kez yaptım 10 kasımda Yasin şerif okurum, ona Allah günahlarını Bağışlasın, Cennetine kabul etsin, diye. Ölen bir insana yapılabilecek en iyi Sevgi göstergesi öte dünyada işe yarar şeyler sunmaktır.

Bu Millet Onu Çok sevdi, Esasen Tüm dünya Onu Çok sevdi, Gel gelelim Saygıyı hakediyor hemde Sonuna kadar, ve Ululaştırmak kısmında işte yadırgadığım kısım meydana geliyorki Atatürke hiç bir faydasıda olmayan bir tutumdur. saygılar.

fikrimce Ulu Önder ATATÜRK Yanlış bir ifadedir <---> Büyük Önder ATATÜRK Bu Doğru olacaktır.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc_cO_By
    Mc_cO_By's avatar
    Erkek
    Ya tanrılaştırmaktan falan değil bunun ayrımına varamayacak kadar düşünemiyor musun? Senin yaptığın gibi gereksiz bir şekilde aşağılara çekme çabasında mı olayım?! Yanlış bir şey söylemeyeyim diyorum ama illa söyletecksin, o ülkenin başındakini tanrılaştırıp toz kondurulmasın, laf söyletilmesin.. Atatürk e gelince o da insan, o da şöyle o da böyle.. O adama adam denirse ben de Atatürk e Tanrı derim, bu olay bu kadar basit!..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PIROMANTANRI
    PIROMANTANRI's avatar
    Erkek

Mc_cO_By bunu yazdı:
    Ya tanrılaştırmaktan falan değil bunun ayrımına varamayacak kadar düşünemiyor musun? Senin yaptığın gibi gereksiz bir şekilde aşağılara çekme çabasında mı olayım?! Yanlış bir şey söylemeyeyim diyorum ama illa söyletecksin, o ülkenin başındakini tanrılaştırıp toz kondurulmasın, laf söyletilmesin.. Atatürk e gelince o da insan, o da şöyle o da böyle.. O adama adam denirse ben de Atatürk e Tanrı derim, bu olay bu kadar basit!..
    ben sadece reklamı eleştirmek adına "haluk bilginerin sesi kötü" diyen birine karşı

"atatürkün de sesi zaten çok hoş değil" dedim ki illa ki atatürk'ü canlandıran birinin  kusursuz olması gerekmediğini anlatayım...

ama sen diyorsan ki "kötü ses bir aşağılıklıktır" diyorsan ki "atatürk'ün sesini beğenmemek onu aşağıya çekmektir"

ben sana bir şey demiyorum...:D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Mc_cO_By bunu yazdı:
    Maşallah vallahi Maşallah Tebrik hakikatende Çok Basit. :)

Sevgili kardeşim O Adam Adamdır Hemde Mükemmel bir adamdır, Tanrısallık katarak zarar vermeyin ona yeter.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc_cO_By
    Mc_cO_By's avatar
    Erkek

Hocam şöyle söyleyeyim o zaman ben yazını okuduğumda alaycı bi üslup gördüm o yüzden böyle tepki verdim. Olay o yani.

Hiç bi insanın kusursuz olmadığı gibi elbette Atatürk te kusursuz değil ama yine de ona karşı söylenebilecek

herhangi bir şeyi hazmedemem. Kişisel algılamayın tepkimi, sadece orada sanki alay ediliyormuş havası gördüm o yüzden.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PIROMANTANRI
    PIROMANTANRI's avatar
    Erkek
    Mc_cO_By bunu yazdı:

Hocam şöyle söyleyeyim o zaman ben yazını okuduğumda alaycı bi üslup gördüm o yüzden böyle tepki verdim. Olay o yani.

Hiç bi insanın kusursuz olmadığı gibi elbette Atatürk te kusursuz değil ama yine de ona karşı söylenebilecek

herhangi bir şeyi hazmedemem. Kişisel algılamayın tepkimi, sadece orada sanki alay ediliyormuş havası gördüm o yüzden.

ha tamam o zaman yanlış anlaşılma varmış sadece...

tabii ki alay etmek değildi amacım...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UmutxTR
    UmutxTR's avatar
    Erkek

Atatürk reklamındaki yanlış düzeltildi

İş Bankası reklamında Atatürk'ü canlandıran Haluk Bilginer'in söylediği ve dilbilgisi açısından hatalı olduğu belirlenen "Ne eline batan diken, ne de söylenenler umurunda olmayacak" cümlesi, "Ne eline batan diken. ne de söylenenler umurunda olacak" şeklinde düzeltildi.

Tbt Haftanın Sözü LynXMaSTeR; Bu cep numaralarını arayıp ben sizin hattınızı almak istiyorum, bana devredin, masrafları benden, üzerine de 100 lira vercem deyim belki satarlar.
Toplam Hit: 7428 Toplam Mesaj: 45