folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Atatürk"Ün Ezana Olan Saygısı...

Atatürk"Ün Ezana Olan Saygısı...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FaTHeR
    FaTHeR's avatar
    Erkek

Dolmabahçe önünde demir atmış olan Savarona'nın güvertesinde, hasır koltuğunda güneşin batışını seyrediyordu. Ufuk, minarelerin arkasında kıpkızıl bir renk almıştı. İstanbul, camileriyle ateşten bir fona yaslanmış gibiydi. Füreya, Atatürk'e son okuduğu kitabı getirmiş, yanı başında oturtuyordu. "Söyler misiniz, bana bir Münir çalsınlar," dedi Atatürk. Yaveri koşup gramofona bir taş plak koydu. Az sonra, minarelerin birinde yanık sesli bir müezzinin ezanı duyuldu. Atatürk başıyla işaret verdi. Plağı susturdular. Hepsi huşu içinde ezanı dinlediler. Füreya, başını öteye, camilerden yana çevirmiş olan Ata'nın göz pınarlarında yaşların biriktiğini gördü. Bir damla süzülmüş, yanağından aşağı akıyordu. Atatürk, uzun müddet yanındakilere doğru dönmedi. Nihayet başını çevirdiğinde, hem ezan bitmişti, hem o kendini toparlamıştı. "Ne yazık ki ezanı tekrar ettirmemize imkan yok, Füreyacım," dedi yumuşak bir sesle. "Sabah ezanını bekler, hep birlikte dinleriz Paşam," dedi Füreya

Çok Hoşuma Gitti Paylaşim Dedim 

Lütfen Açılmıştı Diye YAzmayın Bilmeyen Vardır Görmeyen VArdır... Ögrenmekte Fayda VArdır...

Yasaklar her zaman ilgi çeker ve kısıtlanmış alanlara serbestçe girip özgürce davranmak daima zevklidir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandit
    Bandit's avatar
    Erkek
    kaynak...???

* Bugün Türk-Kürt yarın ÖzTürk-Arap Türkü- sonra İşçi-Memur en son Ali-Veli-Mehmet... Ahmet Kaya
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FaTHeR
    FaTHeR's avatar
    Erkek

Bandit bunu yazdı:
    -----------------------------
    kaynak...???

http://www.hossohbet.com/forum/mustafa-kemal-ataturk/51292-ataturkun-ezana-saygisi.html

Bu Sitede Okudum Ama Kaynak Belirtmemişler... 

Yasaklar her zaman ilgi çeker ve kısıtlanmış alanlara serbestçe girip özgürce davranmak daima zevklidir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cep_telefonu
    cep_telefonu's avatar
    Erkek
    atama dinsiz diyenlere selam olsun...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FaTHeR
    FaTHeR's avatar
    Erkek
    BEn Aslında Bu Konuyu Derin Konular Bölümüne Açacaktım Ama Bana Konu Açma Yetkisi Yok Neden Acaba Belirli Bir Seviyemi Var Onun İçinmi İzin Yok Cevaplarsanız Sevinirim Şimdiden Teşekkürler...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    güzel yazıymış eline sağlık.. doğru mu değil mi kimse tam bilemez...füreya'nın anlattığı bi anısıymış bu... :
    bence kuvvetle muhtemel :=)

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandit
    Bandit's avatar
    Erkek

sagopa05 bunu yazdı:
    güzel yazıymış eline sağlık.. doğru mu değil mi kimse tam bilemez...füreya'nın anlattığı bi anısıymış bu... :

bilmiyorum belki doğru olabilir ama ben pek inanmadım açıkcası 

* Bugün Türk-Kürt yarın ÖzTürk-Arap Türkü- sonra İşçi-Memur en son Ali-Veli-Mehmet... Ahmet Kaya
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    teşekkürler haci aklimizda kalacak . eyv.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FaTHeR
    FaTHeR's avatar
    Erkek
    Bandit bunu yazdı:

sagopa05 bunu yazdı:

bilmiyorum belki doğru olabilir ama ben pek inanmadım açıkcası

İnanmama Sebebini Daha Dogrusu Seni Bu Kuşkuya İten Nedir Açıklada YArdımcı Olalım... 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

aklı başında her insan gibi Ata'mızında dine ve dinin çağrılarına saygısı olduğunu düşünüyorum.

müslim olsun olmasın umrumda değil bu O'nun dine ve ezana olan saygısıdır.

ayrıca sünnettir.

ezan okunurken başka işle uğraşılmaz, hatta içinden (veya dışından) tekrar edilir.

güzel bir hikaye.

Ata'ma saygım katlanarak arttı. 

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dipLoit
    dipLoit's avatar
    Erkek
    çok da olağanüstü bişiy değil abicim atatürk düşman milletin bayrağının dahi yerde olmasına müsaade etmeyecek kadar saygılı bir insan, e bırakın da dine de olsun o kadar saygısı. doğru olan davranış bu yani üstün olan değil, hele de atatürk gibi bir insana gayet yakışan normal bir tepki.

bir imzam bile yok
Toplam Hit: 2044 Toplam Mesaj: 15