folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ateistlik Akla Ne Kadar Yatkın?

Ateistlik Akla Ne Kadar Yatkın?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

zefyhr bunu yazdı:
    -----------------------------

uhp bunu yazdı:

zefyhr bunu yazdı:

her çocuk ateist olarak doğar... daha sonra toplum onu şucu bucu yada ocu yapar... hala içindeki çocuğu yaşatanlara selam ederim ;)

düzelteyim. her çocuk müslüman doğar. toplum onu şucu bucu yada ocu yapar... hala içindeki müslümanı yaşatanlara selam ederim.

*selam Allahın isimlerinden birisidir. onu kabul etmezken apaçık düşünemediğin belli.

Asıl şimdi selamlar.

bsg

verecek bir cevabın yok sanırım :)

az insan çok huzur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Son_Angut
    Son_Angut's avatar
    Erkek

uhp bunu yazdı:

husnuweb bunu yazdı:

Abi bu hikayeyi milyonuncu kez görüyorum.

abicim bikezde okuyup yorum yazın! Konuyu yanlıs baslıklamı actım diye dusunuyorum.

Elhamdülillah müslümanız.

ne mutlu sanada , bu hikaye aynen hüsnü arkadaşın dediği gibi iyice bıktırdı.

aynı yazıyı sanki hazine bulmuş gibi tekrar tekrar yayınlamanın amacı nedir ki ? delinin biri kuyuya taş atıyo , hep beraber çıkarmaya çalışıyoruz :) 

yok ihtimalmiş öleyse böylemiş , neden sonuç ilişkisi 18.yy da bitti kuantum fiziği diye bişey çıktı ateistler öğrenemedi

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdoganb
    erdoganb's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

uhp bunu yazdı:

Halen inanmıyor musunuz? Ben neden halen inanmadığınızı söyliyeyim. Çünkü kabul ederseniz rahat yalan söyleyemicek, rahat fuhuş yapamayacak,haram parayı rahat kullanamayacak daha genel olarak ifade edersek rahatınızı bozacaksınız. Keyfinize düşkünlüğünüzden ötürü inkardasınız. Ne kadar kötü hüküm veriyorsunuz farkettinizmi? Cesareti olanınız varsa kendisiyle yüzleşsin. Yoksa kendisine çok ama çok yazık eder. 

ıııı, sevap veriyorum, evet halen inanmıyorum.

sebebini kendim açıklayabilrim senin ki biraz bok atma olmuş.

bu yazıyı baştan sona kadar okudum, gayet mantıklı şeyler söylüyorsun herhangi bir aşağılama ya da kötü bi niyet sezmedim.

Yalnız din hakkında konuşurken (eğer varsa) ruhunla konuşmalısın, yani tüm ego, hırs, üste çıkma, bencillik gibi duyguları bırakmalısın. (sen tersini yapıyorsun diye demiyorum, şimdiye kadar girdiğim tüm tartışmalardan karşı tarafın bu duygulara kapıldığını görerek, ve artık sadece tartışmayı kazandığını düşündüğünü zannetmesi ve beni dinlememesi üzerine sakince " tamam var, kabul " diyerek çıktım.)

Gayet güzel, mantıklı ve efendice şeyler yazmışsın. Yalnız inanmayanlar genelde kanıt ister, ve ne din ne bilim bir kanıt gösteremez. (mucizeler ayrı konu ki, eskiden olduğu için pek inanılmıyor)

Ben günahtan pek korkmam, buna rağmen ne içki, ne sigaram, ne kumarım, ne de her gördüğüm kıza " off bu ne yenir bee " diye de bakmam, ben alanya da büyüdüm, bütün bu içki, sigara, kumar, fuhuş gibi faaliyetleri de orada " MÜSLÜMANLARDAN " görerek öğrendim, gelen yabancı müşterileri nasıl kazıkladıklarını, dükkannda nasıl - kelimenin tam anlamıyla (kusura bakmayın ) "SİKTİKLERİNİ" gördüm ki bu, yemek yedikleri kaba sıçmaktan başka birşey değildir.

Her cuma birbirlerine, " 3 cuma ya gitmezsen dinden çıkarsın " dediklerini ve cuma ya gitmeden yaptıkları ve cuma dan geldikten sonra yaptıkları herşeyi de iyi bilirm.

Ben keyfim yerinde olmadan inkar etmeyi tercih ederim...

Şimdi bütün bunları okuduktan sonra " Onların ki gerçek müslümanlık değildir " diyeceksin aynen de katılıyorum, haklısın, etrafımızdaki büyüklerden müslümanların nasıl olacağını ÖĞRENMESEM de nasıl OLMAYACAĞINI kendim ÖĞRENDİM.

Ayrıca " ateist " deyince neden aklına tüm kötü alışkanlıklar geliyor bilmiyorum, garip bi sebepten ötürü benim de "müslüman " dendiği zaman aynı şeyler geliyor aklıma.

Bazı insanlık değerleri, onurları vardır. Bunlar efendi olmak, delikanlı olmak, (elalemin eşi,dostu,kızı hakkında olumsuz şeyler düşünmemek), yalan söylememek, programcı olmak :) gibi.

Şimdi sen söyle bana ( hiçbir artniyetim, ve egom olmadan soruyorum sevgili kardeşim ) ,

bütün bu olumsuz şeyleri yapan ve MÜSLÜMAN olmak mı daha iyidir, yoksa ateist ama efendi insanlardan olmak mı ?

Tabiki tüm müslümanlar için aynı şeyi söylemiyorum! kimse saldırmasın!

Ve asıl söylemek istediğim, sonunda inanarak ( inandığı için ) cennete gireceğini bildiği için ( Kur'an-ı Kerim de böyle yazıyor, bilirsin... ) her türlü "boku" yiyerek Allah'a ( ya da Tanrı ya da başka bir ismi... ) inanmak mı daha iyi, yoksa diğer taraftan hiçbir beklentisi olmadan ve bi beklenti olmadığı için diğer tarafı hiç düşünmeyen, delikanlı, efendi, programcı :) insanlardan olmak mı?

Şimdi burda son laf olarak diyorum ki: " Gerçek, harbi, MÜSLÜMANLAR " alınmasın, ama bir de şunu söyleyeceğim, şimdiye kadar tanıdığım TÜM MÜSLÜMANLAR " Gerçek Müslümanlar " peki ben kimler için söylüyorum bunları?...

içimde banlacakmışım gibi bir his var ama... :)

Saygılar...

yardırmak bizim işimiz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zefyhr
    zefyhr's avatar
    Erkek

AbdullahAzad bunu yazdı:

zefyhr bunu yazdı:

uhp bunu yazdı:

zefyhr bunu yazdı:

her çocuk ateist olarak doğar... daha sonra toplum onu şucu bucu yada ocu yapar... hala içindeki çocuğu yaşatanlara selam ederim ;)

düzelteyim. her çocuk müslüman doğar. toplum onu şucu bucu yada ocu yapar... hala içindeki müslümanı yaşatanlara selam ederim.

*selam Allahın isimlerinden birisidir. onu kabul etmezken apaçık düşünemediğin belli.

Asıl şimdi selamlar.

bsg

verecek bir cevabın yok sanırım :)

ne diyim? baştada dedim.. beyni yıkanmış milyarlar...

din,devlet,ideoloji,-izmler hepsi sistemli eğitimin ve toplum mühendisliğinin sonucu

en büyük toplum mühendislerinden ve son 2000 yılın en başarılı ateisti  sayın muhammed bin abdullahı saygıyla  anıyoruz. r.i.p.

bütün peygamberler ateisttir.çünkü hep kendinden öncekini inkar etmişlerdir :)))

hııvfffffffff.... fhüüüüüüüüüüüüü.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

Din dipsiz bir kuyudur. Boşuna kutsal kitaplarda kafa yormayın demiyolar.

Ateistlerde aşırı dündarlarda bunları düşünerek delirdiler.. :))

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Z-CHAN
    Z-CHAN's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Pascal'ın Bahsi'ne zamanında şunları yazmıştım...

S¢an:

... Eğer inanan yanılıyorsa, yani tanrı yoksa, kaybedilen bir şey yoktur; fakat ateist yanılıyor ve tanrı varsa, ateistler cehenneme gitme riskiyle karşı karşıyadır. Bu yüzden, şansımızı inançsızlık yerine inançta denemek daha akıllıcadır ve ateistlerin savunduğu fikirler faydasızdır.

Bu argümanda bir takım sorunlar var. Öncelikle bu argüman, inanma veya inanmama halini koşulların, kanıtların, sonuçların, deneyimlerin belirlediği bir durumdan çok kişinin yaptığı bir seçim olarak yorumluyor. Bir bahse girerken yapacağımız seçimlerde iradeye ihtiyaç duyarız, fakat inançlarımızı irademizle seçmemiz doğru değildir. Örneğin ben bir ateist olarak, aslında ateizmi seçmiyorum. Beni ateist yapan şey, sebepleri olmayan bir iddiaya inanmamam ve hâlâ herhangi bir tanrıya inanmak için yeterli neden bulamamamdır. Ateizmi seçmedim, fakat koşullarımın otomatik bir sonucu olarak ortaya çıktı.

Bu farzetmenin bir diğer sorunu da sadece iki seçeneği barındırması: ya inananlar yanılıyordur ya da ateistler. Aslında,her ikisi de yanılıyor olabilir çünkü belki bir tanrı vardır, fakat bu inananların tanrısı değildir. Ya da hakikaten insanların yukarıdaki argümanı kullanarak kendisine inanmalarını bekleyen bir tanrı vardır, fakat kuşkudaki ateistleri önemsemeyebilir. Belki de hepimizin başı beladadır ve hepimiz risk altındayızdır. Ya da hiçbirimizin başına kötü bir şey gelmeyecektir.

...

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaptanMagaraAdami
    KaptanMagaraAdami's avatar
    Erkek

Aklımı koruyorum; çünkü ateizmi aklımdan uzak tutuyorum. "Ateizm akla ne kadar yakın" diye soranları o güzel akılcağızımdan daha da uzak tutuyorum.

Şair insanı Can Yücel'in dediği gibi sadece kendi "takımlarımı" tutuyorum ve hatta tutuyorum.

Akıl sağlığımı böylece koruyorum.

Amin

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yagiztektas
    yagiztektas's avatar
    Erkek

zefyhr bunu yazdı:

bsg
    Öncelikle tüm hristiyan kardeşlerimin noelini kutlarım..zefyhr; hocam önce abuk sabuk yorum yazıyorsun,daha sonra da küfrediyorsun..Hiç bir insan ateist doğmaz..İnsanlara da saygı göstermeyi öğrenmelisin..Bir hristiyan olarak Tanrı'dan tek dileğim sen ve senin gibilere doğru yolu göstersin..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdoganb
    erdoganb's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

zefyhr bunu yazdı:

bütün peygamberler ateisttir.çünkü hep kendinden öncekini inkar etmişlerdir :)))

Yok dostum, yanlış biliyorsun...

Tüm peygamberler birbirlerinin kardeşidir, aynı ruhtan gelmişlerdir, hepimiz gibi fakat bunun bilincindedirler ve sevgilerinin kaynağı budur...

Ayrıca incil de, Hz. Muhammed'in geleceği bildirilmiştir, ve Hz. Yusuf'a da bildirilmiştir, özellikle " Ahmed " adıyla...

yardırmak bizim işimiz
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opensource2009
    opensource2009's avatar
    Erkek

erbogan bunu yazdı:

uhp bunu yazdı:

Halen inanmıyor musunuz? Ben neden halen inanmadığınızı söyliyeyim. Çünkü kabul ederseniz rahat yalan söyleyemicek, rahat fuhuş yapamayacak,haram parayı rahat kullanamayacak daha genel olarak ifade edersek rahatınızı bozacaksınız. Keyfinize düşkünlüğünüzden ötürü inkardasınız. Ne kadar kötü hüküm veriyorsunuz farkettinizmi? Cesareti olanınız varsa kendisiyle yüzleşsin. Yoksa kendisine çok ama çok yazık eder. 

ıııı, sevap veriyorum, evet halen inanmıyorum.

sebebini kendim açıklayabilrim senin ki biraz bok atma olmuş.

bu yazıyı baştan sona kadar okudum, gayet mantıklı şeyler söylüyorsun herhangi bir aşağılama ya da kötü bi niyet sezmedim.

Yalnız din hakkında konuşurken (eğer varsa) ruhunla konuşmalısın, yani tüm ego, hırs, ü < ="editor/themes/simple/langs/tr.js" ="text/"> ste çıkma, bencillik gibi duyguları bırakmalısın. (sen tersini yapıyorsun diye demiyorum, şimdiye kadar girdiğim tüm tartışmalardan karşı tarafın bu duygulara kapıldığını görerek, ve artık sadece tartışmayı kazandığını düşündüğünü zannetmesi ve beni dinlememesi üzerine sakince " tamam var, kabul " diyerek çıktım.)

Gayet güzel, mantıklı ve efendice şeyler yazmışsın. Yalnız inanmayanlar genelde kanıt ister, ve ne din ne bilim bir kanıt gösteremez. (mucizeler ayrı konu ki, eskiden olduğu için pek inanılmıyor)

Ben günahtan pek korkmam, buna rağmen ne içki, ne sigaram, ne kumarım, ne de her gördüğüm kıza " off bu ne yenir bee " diye de bakmam, ben alanya da büyüdüm, bütün bu içki, sigara, kumar, fuhuş gibi faaliyetleri de orada " MÜSLÜMANLARDAN " görerek öğrendim, gelen yabancı müşterileri nasıl kazıkladıklarını, dükkannda nasıl - kelimenin tam anlamıyla (kusura bakmayın ) "SİKTİKLERİNİ" gördüm ki bu, yemek yedikleri kaba sıçmaktan başka birşey değildir.

Her cuma birbirlerine, " 3 cuma ya gitmezsen dinden çıkarsın " dediklerini ve cuma ya gitmeden yaptıkları ve cuma dan geldikten sonra yaptıkları herşeyi de iyi bilirm.

Ben keyfim yerinde olmadan inkar etmeyi tercih ederim...

Şimdi bütün bunları okuduktan sonra " Onların ki gerçek müslümanlık değildir " diyeceksin aynen de katılıyorum, haklısın, etrafımızdaki büyüklerden müslümanların nasıl olacağını ÖĞRENMESEM de nasıl OLMAYACAĞINI kendim ÖĞRENDİM.

Ayrıca " ateist " deyince neden aklına tüm kötü alışkanlıklar geliyor bilmiyorum, garip bi sebepten ötürü benim de "müslüman " dendiği zaman aynı şeyler geliyor aklıma.

Bazı insanlık değerleri, onurları vardır. Bunlar efendi olmak, delikanlı olmak, (elalemin eşi,dostu,kızı hakkında olumsuz şeyler düşünmemek), yalan söylememek, programcı olmak :) gibi.

Şimdi sen söyle bana ( hiçbir artniyetim, ve egom olmadan soruyorum sevgili kardeşim ) ,

bütün bu olumsuz şeyleri yapan ve MÜSLÜMAN olmak mı daha iyidir, yoksa ateist ama efendi insanlardan olmak mı ?

Tabiki tüm müslümanlar için aynı şeyi söylemiyorum! kimse saldırmasın!

Ve asıl söylemek istediğim, sonunda inanarak ( inandığı için ) cennete gireceğini bildiği için ( Kur'an-ı Kerim de böyle yazıyor, bilirsin... ) her türlü "boku" yiyerek Allah'a ( ya da Tanrı ya da başka bir ismi... ) inanmak mı daha iyi, yoksa diğer taraftan hiçbir beklentisi olmadan ve bi beklenti olmadığı için diğer tarafı hiç düşünmeyen, delikanlı, efendi, programcı :) insanlardan olmak mı?

Şimdi burda son laf olarak diyorum ki: " Gerçek, harbi, MÜSLÜMANLAR " alınmasın, ama bir de şunu söyleyeceğim, şimdiye kadar tanıdığım TÜM MÜSLÜMANLAR " Gerçek Müslümanlar " peki ben kimler için söylüyorum bunları?...

içimde banlacakmışım gibi bir his var ama... :)

Saygılar...

Bir ateist tanrıya bir inanandan daha yakın olabilir der Mani...(manihizm)

Toplam Hit: 11693 Toplam Mesaj: 87