folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ati Sorunları (Almayın Aldırmayın)

Ati Sorunları (Almayın Aldırmayın)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek
    KILICH bunu yazdı

Araya girip bir soru sorayım...

sanalmarketim nokta com dan alışveriş yapan var mı? Güvenilir mi?

Ve sss kısmında parçalı ödeme yapabilirsiniz diyor fakat ödeme kısmına gelince ben öyle birşey göremiyorum...Mobilim ondan mı acep? Ya da bir yolu mu var?

Ayrıca MSI GE70 SSD li olanı alacağım,önerir misiniz?

Hocam sanalmarketim' den aşağıda göründüğü gibi çok kere alışverişim oldu.

Önceden Ankara/Cevizlidere deydi yerleri. Şuan Antalyadalar. Ankaradayken ofizlerinede gittim.

Gerek ofiste gerek telefonda çok ilgililer. Sanalmarketim' i öneririm.

http://i.hizliresim.com/lL8l3J.png

BaD_BoYs tarafından 06/Şub/15 22:55 tarihinde düzenlenmiştir

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

doğru söylüyor. bende 2005 ten beri tamir ile uğraşırım ati dedikleri zaman kasadan uzak dururdum.

ati dedikleri zaman eyvah sürpriz kasa geldi derdik kendi aramızda. 

ürünleri çok eskilerden beri problemlidir.

edit: ben genelde fiyat performans ürünlerini takip edip tercih ettiğim için PALIT markasına bir göz atmanızı öneririm.

palit fakir işi olmasına rağmen bir çok kişinin kasasında uzun yıllar sorunsuz hizmet verdi.

zalimadam tarafından 06/Şub/15 23:07 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

hocam grafik işi vs. olacaksa ekran kartı nvidia işlemci intel kullanırım, ancak oyun için olacaksa daima amd ati kullanırım. yıllardır bu şekilde sistemler toplar satarım şimdiye kadar kimseden şikayet almadım :) tüm suçu bir parçaya yüklemek doğru olmaz sistem genel olarak uyumlu mu kullanılan güç kaynağı yeterli mi bulunduğunuz bölgenin elektriksel anlamda sıkıntısı var mı bu gibi etkenler de etkiliyor. 

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

konsollara grafik işlemci yaptığı için pcler atinin artık umrunda değil galiba

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kahramann
    Kahramann's avatar
    Erkek

nvidia quadro k600 ile takas edelim desem 

küfür edermisin bilemedim ki:D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=iYWzMvlj2RQ

Saydıklarınızın hepsi sürücü sorunu gibi görünüyor. 

İlk soru için, dpms (yanlış hatırlamıyorsam) ya monitör tarafından ya da kablo tarafından sorunlu olmalı. Monitör düzgün tanınmadığı için frekans 85 Hz'ye çıkmıyordur. Powerstrip gibi bir yazılımla override etmeyi deneyebilirdiniz. Sadece fikir. Bir de doğrudan yonga seti ile alakalı değildir bu durum. DACı var, kartın kalitesi var vs vs...

Sürücünün belgelerine bakmak gerekebilir. En son sürücü, en iyi sürücü değildir. Benzer olay 8600m gs ekran kartında başıma geldi. Uyumlu olduğu söylenen son sürücü (sürüm nosunu hatırlamıyorum) berbat ediyor durumu. Hele linuxta 3xx sürücüleri kartın aşırı ısınmasına yol açıyor (geçen diz üstüdeki 8600lerden biri bu yüzden patladı), 17x'e mahrumsunuz. TNT serisindeki problemlerden bahsetmiyorum bile. DMA açıkken sürücü yükleyemezdiniz, çöküverirdi ya da binlerce liralık bir kağnınız olurdu... Tabi geride kaldı bunlar.

Video kalite ayarlarına amd control panelden göz atmanızı öneririm. Tabi donanımsal bir problem yoksa (hdmi to vga falan kullanmıyorsanız).

Olaylara karışmayın!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    SpyBreaK bunu yazdı

hocam grafik işi vs. olacaksa ekran kartı nvidia işlemci intel kullanırım, ancak oyun için olacaksa daima amd ati kullanırım. yıllardır bu şekilde sistemler toplar satarım şimdiye kadar kimseden şikayet almadım :) tüm suçu bir parçaya yüklemek doğru olmaz sistem genel olarak uyumlu mu kullanılan güç kaynağı yeterli mi bulunduğunuz bölgenin elektriksel anlamda sıkıntısı var mı bu gibi etkenler de etkiliyor. 

Tam tersini yapmalısın aslında hocam. Intel işlemciler tek çekirdek performansında AMD işlemcileri solda sıfır bırakıyor. Buna karşın 8 çekirdek bir AMD işlemci fiyatına anca 4 çekirdek Core i5 alabiliyorsunuz ki 4 çekirdek kullanan oyun sayısı şu an çok az. Muhtemelen 2-3 yıl 4 çekirdekli bir işlemci oyunlar için yeterli olacaktır. Piyasada daha yeni çıkanlar dahil pek çok oyunda tek çekirdek performansı önemlidir. Çeşitli benchmarklarda görünüyor zaten açık. Öte yandan grafik işleme, rendering, encoding gibi işlemler için çekirdek sayısı önemlidir ve performansı doğrudan etkiler. 

Bu arada yıllarca AMD işlemci kullandım gayet memnunum. Bir kaç gün önce R9 280X aldım, şu an için coil whining dışında bir problem yok, o da çok kafaya taktığım bir şey değil.

krypt tarafından 07/Şub/15 00:43 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=spZJrsssPA0

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı

Tam tövbe etmiştim yıl 2015 son bir şans daha vereyim dedim. 500 TL civarlarında fiyatı olan sapphire r9 270x aldım şimdi kafamı nereye vursam diye düşünüyorum. Son sürücüsü eylül ayında çıkmış 5 aydır başka sürücü çıkartmamış adamlar. 13 yıldır kullanıyorum ilk kez photoshop saçma bir şekilde ekran kartını kullanamadığı hatası verdi. Kapatıp açtım düzeldi ama gelecekteki Photoshop sürümlerinde çok sorun çıkartacağından eminim. Ek olarak 2. monitörde izlediğim videolar Nvidia ekran kartı ile daha netti %30 civarı kalite kaybı var şu anda.

1.5 yıldır gtx680 kullanıyorum 

her 1-1.5 ayda bir güncelleme geldi drivera

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    KILICH bunu yazdı

Araya girip bir soru sorayım...

sanalmarketim nokta com dan alışveriş yapan var mı? Güvenilir mi?

Ve sss kısmında parçalı ödeme yapabilirsiniz diyor fakat ödeme kısmına gelince ben öyle birşey göremiyorum...Mobilim ondan mı acep? Ya da bir yolu mu var?

Ayrıca MSI GE70 SSD li olanı alacağım,önerir misiniz?

Sanalmarketimden MSI pc aldım arkadaşa sorunsuz geldi yıllardır alışveriş yaparım 

Toplam Hit: 2827 Toplam Mesaj: 32
ati ati sorunları