folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Atıl Vaziyette Ddr2 2Gb 800 Mhz Rami Olan Varmı

Atıl Vaziyette Ddr2 2Gb 800 Mhz Rami Olan Varmı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KasiRGamsi
    KasiRGamsi's avatar
    Erkek

pc bozuldu anlayanlar bir zahmet bakabilir mi

pc ye süpürge tuttum bu kablo çıkmış kasanın fan kablosu sanırım takıyorum pc hiç çalişmiyor. cıkartınca da dit dit ses geliyor pc açılmıyor. ne yapmali bilen var mı

tek slot boş duruyor vermek isteyen varsa çok sevinirim ...Atıl vaziyette ddr2 2gb 800 mhz rami olup hayrina 

KasiRGamsi tarafından 22/Kas/17 17:17 tarihinde düzenlenmiştir

sana gelince.. ne ben sezar'ım,ne de sen brütüs'sün ne ben sana kızarım, ne de zatın zahmet edip bana küssün artık seninle biz, düşman bile değiliz"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Hocam o elindeki kablo cpu fan kablosu gibi duruyor.

Actiginda CPU FAN calisiyor mu ? calismiyorsa o kabloyu anakarta tak ve tekrar ac

Sen bize en iyisi birde tum anakartin gorunumunu at ki bakalim.

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KasiRGamsi
    KasiRGamsi's avatar
    Erkek

anakart fanida kasa nin fanida çalişiyor hocam, şimdi pc açildi, pc den yaziyorum ama o kablo takılınca açilmiyor pc 

sana gelince.. ne ben sezar'ım,ne de sen brütüs'sün ne ben sana kızarım, ne de zatın zahmet edip bana küssün artık seninle biz, düşman bile değiliz"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KasiRGamsi
    KasiRGamsi's avatar
    Erkek

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cyber
    Cyber's avatar
    Erkek

O elindeki floppy power kablosu, onu anakarta taktiysan o anakart ölmüştür muhtemelen.

Şimdi gordum acilmis pc , sakin takma birdaha onu anakarta :)

Cyber tarafından 20/Kas/17 10:16 tarihinde düzenlenmiştir

MCSE,MCDST gokhan@tahribat.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KasiRGamsi
    KasiRGamsi's avatar
    Erkek
    Cyber bunu yazdı

O elindeki floppy power kablosu, onu anakarta taktiysan o anakart ölmüştür muhtemelen.

Şimdi gordum acilmis pc , sakin takma birdaha onu anakarta :)

tmm hocam eyw... evet çalişti pc :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KasiRGamsi
    KasiRGamsi's avatar
    Erkek

2-3 defa kendi kendine reset atti. şimdi yine açınca dıt dıt diyor ve açılmıyor. o kablo eskiden beri takılıydı diye hatırlıyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek
    KasiRGamsi bunu yazdı

2-3 defa kendi kendine reset atti. şimdi yine açınca dıt dıt diyor ve açılmıyor. o kablo eskiden beri takılıydı diye hatırlıyorum.

eski pclerin en büyük sorunu , temizlemek. 

elim de o kadar çok pc kaldı , o kadar çok pc yüzünden kanser oldum ki anlatamam :D pc yi temizleyince yok görüntü gelmiyor , yok sistem açılmıyor türlü türlü mevzular. bırak kirli ,tozlu kalsın hocam.

probleme gelirsek power kablosunu çek biosu sıfırla. ram slotlarını da bir fırça yardımı ile yuvalarını temizledikten sonra önce ramlerin bir tanesini tak aç , sonra da ikincisini. olmazsa slot değiş ramleri tek tek her birin de dene hocam.

“Fortes Fortuna Adiuvat”
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

floppy power kablosu ne alaka fanla ? onu biyere takma :) neyse rahmetli olmuştur anakart çoktan.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    crystalmeth bunu yazdı
    KasiRGamsi bunu yazdı

eski pclerin en büyük sorunu , temizlemek. 

elim de o kadar çok pc kaldı , o kadar çok pc yüzünden kanser oldum ki anlatamam :D pc yi temizleyince yok görüntü gelmiyor , yok sistem açılmıyor türlü türlü mevzular. bırak kirli ,tozlu kalsın hocam.

probleme gelirsek power kablosunu çek biosu sıfırla. ram slotlarını da bir fırça yardımı ile yuvalarını temizledikten sonra önce ramlerin bir tanesini tak aç , sonra da ikincisini. olmazsa slot değiş ramleri tek tek her birin de dene hocam.

+1 Bunları yaparsan ve hava üflemeyle tümden bir temislik sağlarsan, sanıyorumki o flopy kablosu yüzünden anakartta bir aşırı akım yüklenmesine neden olmadıysan, normal olarak çalışaacaktır.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KasiRGamsi
    KasiRGamsi's avatar
    Erkek

1 gb lik rami çikarttim şimdilik bir sorun yok gibide pc  kasmaya başladi

Toplam Hit: 3843 Toplam Mesaj: 23
pc