folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Atlas, The Next Generation [Boston Dynamics]

Atlas, The Next Generation [Boston Dynamics]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Boston Dynamics, Atlas'ın yeni versiyonunu üretmiş.

https://www.youtube.com/watch?v=rVlhMGQgDkY

anonim6918524 tarafından 24/Şub/16 13:11 tarihinde düzenlenmiştir

λ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

O sopayla hareket yapanla önceki sürüme tekme atana akıllanınca neler yapacaklar bakalım.

İnternette paylaşılan şey bir daha silinmediğine göre ileride bu videolar yüzünden insanlara atlayacak, hak arayacaklar. :(

Bizdeki robotumsu da çay tepsisini düzgün tutmak ve yürüyen bantta işaretli yere gitmekle uğraşsın.

http://www.youtube.com/watch?v=4DCPMQASOhM

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek

Hocam 4-5 yıl olmadan bunuda kapatırlar : ) 

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Her videolarında itip kalkıyorlar, inşallah daha da akıllanırlar ve döverler bu itenleri :(

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Kendi sarhoş videolarımdan birini izliyormuş gibi hissettim.

while (1<2)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Austen bunu yazdı

O sopayla hareket yapanla önceki sürüme tekme atana akıllanınca neler yapacaklar bakalım.

İnternette paylaşılan şey bir daha silinmediğine göre ileride bu videolar yüzünden insanlara atlayacak, hak arayacaklar. :(

Bizdeki robotumsu da çay tepsisini düzgün tutmak ve yürüyen bantta işaretli yere gitmekle uğraşsın. 

Bizim robotumuz konuşuyo bi kere tmm mi .s.s.s.s

hocam şu videoyu robotik video diye koyman bile hata :D

adamlar ayakları üstünde devrilmeden yürütmeyi başarmış ötesi yok bence 

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

akınsoft ile boston dynamics i karşılaştırmak komik olmuş.. birisi google'un şirketi ve amerikan savunma bakanlığına bağlı ajans olan DARPA ya proje geliştiriyor. Adamların bütçesi senin ülkenin bütçesinden fazladır büyük ihtimalle :) o yüzden bu tarz karşılaştırmalar yapmak komik oluyor.

videoda dikkatimi çeken şey ise bazı yerlere karekod tarzı işaretlenmeler yapılmış (kutunun üzerine, duvara, kapıya), onları okuyup yorumlayarak hareket ediyor.. Çok bir akıllı zeka olayı henüz barındırmıyor gibi görünüyor. Ama adamlar denge olayını baya iyi çözmüşler.. normal bir insana öyle vursa düşer ..Bunlarla ilgili bir konu açmıştım, görmeyenler bakabilir => http://www.tahribat.com/forum/yapay-zekanin-geldigi-nokta-214049 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Mesele kıyas değil. Elbette varlık açısından iki şirket kıyaslanamaz. Vizyon farkına dikkat çekmek lazım. İkisi de aynı yıl yapılıyor. Bize sunulan bu. Ve sunulduğu klasman da "insansı robot". Ve biz bu robotu milli mesele haline getirip gurur kaynağı haline getiriyoruz.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

süper ya. bayıldım

Hiçbir firma bir üstünü üretmeden bir altını görücüye çıkarmaz.

yani siz şimdi bu videodaki robota muhteşem diyorsanız bilinki görmediğiniz bir üst modeli var.

akınsoft robotlarına birşey demiyorum teknolojisi bu olabilir yeni gelişen bir firma belki diğerine göre

ancak insan  tanıtımı adam gibi yapar.  o surat ne robottaki?  muhabbetler ne ?

teknolojin yeterli değil anladım da sunum niye bu kadar berbat...

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

valla hocam o robotun kolunu sen kendin yap emin ol ki sen de öyle hissedersin :) ve senin gibi hissedenler olur..

Kapasitelerine göre, kendilerine göre büyük iş yapmış olabilirler hatta türkiye'ye göre de büyük iş yapmış olabilirler. Dünya ile karşılaştırıyorsan o halde benzer statüdeki şirketleri karşılaştır.. Atıyorum A ülkesinden X firması ile karşılaştır.. Ama dünyanın süper gücü denilen bir ülkenin savunma bakanlığının, google gibi bir firmaya destek çıkması ile 3-5 yazılımcının bir şeyler üretmesi çok farklı..

Bilim, bilgi katılarak ilerler. Bugün google insansız arabalar üzerinde çalışıyor, türkiye'de hala motor yapılma sıkıntısı var.. Çoğu kişinin haberi bile yok, Google, yine devlet destekli olarak göktaşlarına araçlar gönderip oradaki değerli madenleri toplamayla ilgili projeler geliştiriyorlar.. Biz ülke olarak bu kadar ileri görüşte miyiz hocam, yanıbaşımızdaki adamlarla mücadele edemiyoruz.

Türkiye çok güçlü, süper güç v.s. diyenlere bakma, cahilliklerinden hangi konumda olduklarının farkında bile değiller. Bugün tubitak, roket-san, tai-tusas, aselsan çok güzel işler yapıyor, dün gece araştırma yapıyordum bizimkiler koral gibi bir jammer yapmışlar ve rusya'nın son günlerdeki yanlış bombalandırmasına sebep olmuş gibi bir haberler çıktı (pek türk sitelerinde göremedim), ancak rusya da benzer işi yapan Krasukha-4 isimli bir araç geliştiriyor, bizim koral'dan katkat iyi.. Ama rusya yıllardır bu işin içerisinde.. Bu adamlarla yarışman için senin gece gündüz çalışman çabalaman lazım..

Bir konuda hindistan'ın make in india projesi altında ilk akıllı telefonunu ürettiğini yazdım, tbt den bazı arkadaşlar alay ediyorlardı aklı sıra, bundan 5-10 sene önce de çinlilerle dalga geçiyorlardı, bugün çin dünyanın en büyük gücü olma yolunda büyük mesafe katetti. Kopyacı çakmacı çin dediğiniz yer artık her şeyin kalbi olmaya başladı.. Dalga geçilen çin bugün dünyanın en büyük 3. cep telefonu firması sahibi (apple ve samsungdan sonra huawei 3. sırada)... 

O yüzden bir şekilde başlayıp ilerlemek lazım..

Bu adamlar merdiven altında başladılar bu işi yapmaya, ve yapa yapa geliştirdiler ve şimdi kendi teknolojilerini üretiyorlar.. Devletleri de destek veriyor.. 

Bu adamların yaptığı dünya çapında bir şey değil elbette, ama destek almadan bunları düşünebiliyorlarsa ne güzel iş yapmışlar.. bu adamlar zamanında bir sürü internet kafe programı v.s. gibi şeyler yaptılar buna rağmen yine robotik ile ilgilenmelerini takdir ediyorum. türkiye'de bu işi yapan sayılı firmalardan.. Beğenirsin beğenmezsin başka bir konu ama bu işe başlamaları, alaylara aldırış etmeden geliştirmeleri güzel.

Bundan sonraki iş devlette bitiyor. Devlet desteği olmadan bu işlerin yürüyeceğin sanmam.. Devlet açacak silikon vadisi gibi bir yer, gelirinin çoğunu bu teknolojik cihazlar için hibe olarak verecek, destekleyecek insanları. Tabi ahbap-çavuş ilişkisiyle değil de insanların ehliyetine göre bunu yapmalı. Bak bakalım nasıl şeyler üretilecek..

Ben ülkemizde çok kendini geliştirmiş insanlar olduğunu düşünüyorum, ancak doğru dürüst bir organizasyon, proje olmadığı için düzgün şeyler çıkmıyor. Yoksa eğitimin çok da kötü olduğunu düşünmüyorum. Ben isviçre'de yüksek lisans yapıyorum, hocaları çok başarılı olabilir ama türkiye'de hocaların anlattıklarından çok farklı değil, buradaki adamlar da sadece slaytı açıyor anlatıyor geçiyor. Ama bir fark var. Öğrencilere büyük araştırma ödevleri veriyorlar. Ve her ödev eşsiz olmak zorunda. Kendinden bir şey katmak zorundasın. Biz ise sırf ders geçme mantığıyla yaklaşıyoruz.

Bu konularda çok doluyum neyse daha fazla uzatmayayım :)

Not: @austen sözlerim tamamen sana karşı yazılmış şeyler değil, genel algı için söyledim.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 4538 Toplam Mesaj: 38
dynamics next boston atlas generation