folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Atlas, The Next Generation [Boston Dynamics]

Atlas, The Next Generation [Boston Dynamics]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

neden bu robotları insan boyutunda yapıyolar acaba ? 

yani " BD'nin Atlas üzerinde çalıştığı konu denge unsuru " dedi adam bir videoda.o kadar çok parçayı materyali insan bedenine sığdırmak yerine biraz daha uzun ve geniş bir robot yap. Her insan 1.60 ve 80 kilo değil sonuçtu :)

Ama cidden başarılılar. Birde ben şu olaya anlam veremedim.

Robot 2 adet 10lbs lik kutuyu kaldırırken kafasına bakın. içindeki kameramsı şey hızla dönüyordu. Ama ben olayı "Karda yürürken " göremedim :( Belkide ben kaçırdım. O aletin olayı ne acep ? :D

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı

yani " BD'nin Atlas üzerinde çalıştığı konu denge unsuru " dedi adam bir videoda.o kadar çok parçayı materyali insan bedenine sığdırmak yerine biraz daha uzun ve geniş bir robot yap. Her insan 1.60 ve 80 kilo değil sonuçtu :)

Robot 2 adet 10lbs lik kutuyu kaldırırken kafasına bakın. içindeki kameramsı şey hızla dönüyordu. Ama ben olayı "Karda yürürken " göremedim :( Belkide ben kaçırdım. O aletin olayı ne acep ? :D

Devlet askerlere pek güvenmiyor. Amaçları insanların yerini alacak askerler. 

Tabi bir de şu var seri üretime geçtiğinde bu robotlar çok çok ucuza mal olacaklar. Eğitim, yeme içme masrafları olmayacak. En önemlisi disiplinsizlik olmayacak.

SkynetX tarafından 24/Şub/16 16:26 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı

o dönen şeyin ismi lidar diye geçiyor hocam https://en.wikipedia.org/wiki/Lidar

navigasyona yardımcı oluyor .. 

dikkat edersen sonraki kutu kaldırmalarında dönmüyor .. muhtemelen ilk kutu kaldırdığı zamanda lokasyon bilgisini almayla da uğraşıyor

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

bunun konusunu ben acacaktim bugun, konu hakkimi doldurdum diye acmadim :)

Takip edin Boston Dynamics'i, ozellikle robotik calisanlar. Olaya sadece askeri anlamda bakmamak lazim. Bu insanlar her projeye cok amacli yaklasiyorlar. 

Insan hayatini kolaylastiracak, kazalari onleyecek, olumleri azaltacak gibi yaklasimlarla Argede ileri bile gidebiliriz. Ciddiyim.

All I need is a possibility.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı

o dönen şeyin ismi lidar diye geçiyor hocam https://en.wikipedia.org/wiki/Lidar

navigasyona yardımcı oluyor .. 

dikkat edersen sonraki kutu kaldırmalarında dönmüyor .. muhtemelen ilk kutu kaldırdığı zamanda lokasyon bilgisini almayla da uğraşıyor

Hocam sen benim idolümsün bu sitede. Beni çırak al yanına yetiştir :D 

Sendeki bilgileri bana aktar anlamıyosam vura vura öğret :D

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

@godklaus :D

akını yere sermişsiniz hayırdır :D adamlar yapıyor enazından bi faaliyet var. Tamam denge unsuru göz ardı ediyoruz.

ama cidden BD'in robotu görünce ürkmedim degil. arkadan dürttüklerindede düşmeseydi, şahane olacakmış.

RitmFarbRacourci tarafından 24/Şub/16 21:37 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

boston dynamics çok fena işler yapıyor. bu teknolojinin askerlerin yerini alacak olması fikri ise gerçekten ürkütücü. iki ülkenin robotlarının cephede savaştığı bir savaşın sonuçlarını tahmin edemiyorum şahsen.

bu arada akınoid 3 o videoda cidden sineği kapıyor mu :)

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

abde de sosyal medyada robota kötü muamele ediyorar diye biraz tartışılmış olay

ondanki olay da şu geçen seneki atlas yere düştüğünde kaldırmak için vinç gerekiyordu ağır olduğu için kendi yerden kalkamıyordu 

bu seneki atlas hem yere düşmüyor dio hemde düşse bile kendi kendine kalkabiliyor mesajı vermek için bunu yapmışlar

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BEDB1N
    BEDB1N's avatar
    Erkek

google'nun alt şirketi değil miydi bunlar.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Sanıyorum torunum asker olmaya karar verirse  BD nin bu modelinin torunlarından 20 tanesinin komutanı olacak. 

Toplam Hit: 4569 Toplam Mesaj: 38
dynamics next boston atlas generation