folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder ATT'lerin Sorumsuz Olma SorunsalıATT'lerin Sorumsuz Olma Sorunsalı

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  cache
  cache's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Şubat/2014
  Erkek

  https://www.youtube.com/watch?v=ESe6efmwlFk

   


  En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  YekteranBaymedir
  YekteranBaymedir's avatar
  Kayıt Tarihi: 10/Temmuz/2009
  Homo

  insan kalmadı ki memlekette

 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  essan
  essan's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Temmuz/2007
  Erkek

  ısparta il sağlık müdürlüğüne değil hocam bimer ve sabim'e şikayet etmelisin.. Bimer ve Sabim'e açıklayıcı bir şekilde yaz ısparta il sağlık müdürlüğüne de şikayet ettiğini belirt herhangi bir işlem yapılmamıştır diye not yaz hocam..

   

  essan tarafından 06/Eki/15 19:57 tarihinde düzenlenmiştir
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  kazasker1
  kazasker1's avatar
  Kayıt Tarihi: 15/Ağustos/2012
  Erkek
  21li bunu yazdı

  olayın aslını astarını bilmeden sallayıp durmuşsunuz.. son 4 senedir akp iktidarı tarafından sağlık sistemi taşeronlaştırıldı.. hastanelerin en önemli birimlerinden biri olan radyolojide bile en basitinden röntgende ilkokul 3 terk adam çalıştırıldığını gördüm ben.. geçen sene att gibi hayati bir birimde de taşeronlaştırma başladı.. tomografi gibi ingilterede suan kritik durumlar haric kullanımı yasak olan bir birimde bile hiçbir bilgisi olmayan adamlar çalıştırılıyor.. en basitinden 400 akciger grafisinden alınabilecek radyasyon sadece 1 tomografi çekiminde alınabiliyor.. artık varsın gerisini siz düşünün.. sağlıkçıyım ama mesleğimi yapmıyorum.. benim gibi milyonlarcası var.. ortalık iktidar yandaşı taşeronlara bırakıldı.. o sana küfredende muhtemelen ambulans şoförüdür.. att öyle birşey yapmaz.. ambulans şoförleride taşeron firma tarafından tayin ediliyor.. ne de olsa arkam sağlam diyip sağa, sola sataşıyorlar.. nerden mi biliyorum çünkü çok kez şahitlik ettim bu olaylara..

  Genel hatlarıyla katılıyorum. Ayrıca eşim 112 çalışanı. Yani ATT. Abim hekim, annem emekli ebe hemşire. Elini sallasan sağlıkçıya çarpıyor bizde :)

  O saygısızlık eden şofördür yüksek ihtimalle dicem ama, canım ülkemde sağlık sektörü ne halde dersen, tamamen içler acısı. Öyle bir başıboşluk, öyle bir aymazlık ki sorma. Yıllarca özel bir poliklinik işlettik, 2004 yılında sattık savdık da kurtulduk sonunda. Uğraşılacak iş değil. Hele son yıllarda taşeronlar işin içine girince iyice boku çıktı. Eğitimsiz, görgüsüz insan doldu sektör.

  Bugün sabah 5'te hastaneye gittim. Ordaki lise mezunu çömez hemşirenin bi tavırları var, suratının ortasına koysan yeri.. Şuraya yat, kolunu aç, hareket etme, tamam kalk... Emir verir gibi sözler, ukala ukala davranışlar.. Halim yok uğraşacak, en son, "-Tanımadığımız kişilere sen değil, siz diye hitap ederiz. Ben 24 yıllık öğretmenim. Çocuklarıma da bunu öğretiyorum" dedim, gitti bi daha gelmedi başka hemşire ilgilendi sonrasında. Muhtemelen taşeronun çalışanı.

  Ne yapalım, bi söz var Allah eksik etmesin de düşürmesin de...


  Anam Türk, Babam Türk, Soyum Türk. Ergenekondan Başlamış Türk'lüğüm. Gerisinin... Türk Oğlu Türk'üm, Onur Duyarım...
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Muhalif Yorumcu
  SeRDaR
  SeRDaR's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 09/Kasım/2003
  Erkek
  Tnrsk bunu yazdı

  onun oracıkta anasını sikmediysen bi bok yiyemezsin başka zaman

  aynen katılıyorum o an yapılması gererkirdi ne yapılacaksa devlet herzaman kendi adamını korur 

  a.k nereye yetişecekmiş kahveyemi yetişecek okeye 4üncümü kjalmamaış işin bu ulan senin sağlık için beklemeyeceksin de ne için bekleyeceksin 


  Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  cache
  cache's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Şubat/2014
  Erkek

  Müsait bi zamanda bimere falan yazayım en iyisi, Bunlar hep cehaletten oluyor zannımca. Empati yapmasını bilseler böyle yapmazlar diye düşünmekteyim


  En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Caliber
  Caliber's avatar
  Kayıt Tarihi: 18/Aralık/2009
  Homo

  Ben hastanede staj yaparken bir hemşire ile evli olan hastane müdürünün bana tavsiyesi aklıma geliyor. "Bu hemşireler bir iğne yaparlar diye kendilerini cerrah sanırlar, aman oğlum başını yakma." demişti. Bi' de hemşire tribi vardır sen onu görmemişsin. Doktor tribine hiç değinmiyorum. :D Ha hepsi aynı mıdır değil tabi ki ama arada böyleleri çıkıyor.

  Caliber tarafından 06/Eki/15 22:05 tarihinde düzenlenmiştir

  Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  cache
  cache's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Şubat/2014
  Erkek
  Caliber bunu yazdı

  Ben hastanede staj yaparken bir hemşire ile evli olan hastane müdürünün bana tavsiyesi aklıma geliyor. "Bu hemşireler bir iğne yaparlar diye kendilerini cerrah sanırlar, aman oğlum başını yakma." demişti. Bi' de hemşire tribi vardır sen onu görmemişsin. Doktor tribine hiç değinmiyorum. :D Ha hepsi aynı mıdır değil tabi ki ama arada böyleleri çıkıyor.

  Geçen facede denk geldi, Tıp fakültesinde stajyer kızın biri, daha yaşı 16-17 Ameliyatta hastayla selfie çekilmiş fb'de profil resmi yapmış :) Daha ne diyeyim


  En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  DadasAdam
  DadasAdam's avatar
  Kayıt Tarihi: 31/Ocak/2013
  Erkek

  Sağlık sektöründe çalışıyorum. Şimdi size sağlık sektöründe çalışan insanın ruh halini aktarayım. Olaya tek yönlü değil de empatik yaklaşmaya çalışın... Anlatacaklarımın @cache veya diğer müritlerle hiçbir alakası yoktur. Yeri gelmişken ve konu sağlık personelinden açılmışken yazmak istedim.

  - Doktorlar diğer sağlık çalışanlarını her zaman ezer. Her doktor ezmez birkaç tane böyle kendini bir yarrak sanan orospu evladı vardır, en ufak hatanda bağırır çağırır hatta çalışan çok ezikse küfreder. Böyle kendini bir yarrak sanan, çocukken kendini ifade etmekten aciz kalmış büyüyünce de 6 yıl okumaktan başka bir bok yapamamış ve hala iki kelimeyi bir araya getirmekten aciz orospu evlatları yüzünden sağlık çalışanının bütün günü moralsiz ve kötü geçebilir.

  - Hastalar doktorun karşısında el pençe divan dururken bizim karşımızda ezici durur. En ufak olayda "ben hastayım, ben her zaman haklıyım, bana kölelik etmek zorundasın, ben üstünüm sen hizmetçisin" gibi tavırlar takınırlar bize karşı. Ama aynı orospu evladı doktora aynı tavrı takınamaz (doktordan memnun kalmasa bile) hatta doktora tapar böyle tipler. İşte böyle orospu evlatlarına genelde kötü davranırız. Herkesin bir gururu var dimi ?

  - Geçen bir adamla bir kadın geldi (çarşaflı kadın+uzun sakallı şalvarlı adam kombosu) biz muhafazakar aileyiz bayan personel ilgilensin karımla dedi bana. Ben erkekmişim o yüzden "beni istemiyorlarmış". Ulan ibnenin evladı piç yobaz, gittiğin doktor erkek ve karının her yerini elleyerek muayene ediyor ama o nolacak ? Ki benim işim karısına dokunarak veya yaklaşarak yapılacak bir iş bile değil. Hastanede elli tane bayan doktor var piç onlara gitseydin madem ? Erkek doktor karının her tarafını elleyince muhafazakar değil, erkek sağlık personeli olunca auvvv.

  - Ben hastaya göre muamele yapıyorum. Sağlık personelinin %90'ı hastaya göre muamele yapar bunu unutmayın. Eğer siz doktor karşısında el pençe divan durup diğer personellere üstünlük taslarsanız, trip atarsanız, ego yaparsanız; personel de sizin işinizi sikinin ucuyla yapar. Hiç kimse kusura bakmasın. Ne yüzünüze bakarlar ne memnuniyetinizi düşünürler. Ben de öyleyim gitsin istediği yere şikayet etsin.

  Hasta bana psikolojik açıdan baskı kuruyorsa, konuşma şekli dağdan inmiş ayı gibiyse, emir kipleriyle konuşuyorsa ben o hastayı adam yerine değil eşya yerine bile koymam ve bunu ona hissettiririm.

   

  Ama bazı orospu çocukları da hiçbir sebep yokken triplere girip suçsuz günahsız hastaya kötü davranıyor işte öyle sağlık personelinin de amına koyayım. Öyle personele selam bile vermem. Siz de hasta olarak gidip şikayet edin, hakkınızı arayın.


  Tanrıyla senli benli konuşurken; patronlarıyla sizli bizli konuşan yaratıklarız.
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  noname
  noname's avatar
  Kayıt Tarihi: 23/Ağustos/2005
  Erkek

  Benzeri başıma geldi, personel suçundan ziyade sistemin suçuydu bir nevi. 10-15 dakika içerisinde gelen ambulans - ki 5 dakikadan fazlası "geç"tir ambulans için - içinden yamulmuyorsam 1 şöför 1 de ufak tefek çelimsiz bir bayan indi. Hadi biz evde 3 erkektik, annem baygındı, iyi kötü sedyeye bindirdik taşıdık. Evinde yalnız yaşayan yaşlılar var. Çoğunlukla da çok kilolular. Yalnız olmasa dahi, adam/kadından birinin başına iş gelse, ambulans 15 dakikada gelse, gelen ambulansta da sedyeye bindirip taşıyacak kas gücü yoksa ne yapacak bu insanlar? bilmiyorum..

  edit; gss ayağına soymayı biliyorlar ama amk

  noname tarafından 07/Eki/15 00:08 tarihinde düzenlenmiştir

  ...said addicted.
Toplam Hit: 2319 Toplam Mesaj: 33
orospu çocuğu