Avukat Olanlar Bakabilir Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek

Slm Hocalar Bir olay vardı avukat varsa içimizde veya bilen varsa bu işleri sorumu cevplamasını isterim.. Dun okuldan arkadasımla cıktık arkadasımın evine geldik takıldız bıraz sonra arkadasımın annesıne bir telefon geldi ki kız kardeşinin kapısının önunde biri bekliyo dıe.. hatta evıne gırmıs kız evınde cıkartmıs ..bız gıttıgımızde kapının onunde duruodu cocuk. 15-16 yaslarında bı cocuktu ve beyin özürlüymüş ve haberimiz yok bizimde. arkadasım kız kardeşinin kapısının onune gitmiş cocugu dövmus 1-2 yumruk felan atmıs özürlü çocuga özürlü oldugunu anlamamıs ve dovmus sen nasıl benım kardeşimin kapısının önunde beklersin die.. bende binanın onunde bekliyorum arkadasımı cıksı noluyo die .. nese cocugu yaka paça cıkarttı ki baktım ordan bo 15 yaslarında bı cocuk bagırark çıktı napıyorsunuz lan siz o cocuk ozürlü felan diyerek baktım arkasından 15-20 kişi 18-19 yaslarında cocuklar geldi içlerinden bitanesi özürlü çocugun abisiymıs.. bize saldırdılar doğal olark bana arkadasıma kız kardeşine olay yerıne sonradan arkadasımın annesıne geldi onada.. darp raporları aldık hepimiz karsı taraftan ozurlu cocugada almıslar karakola gitti olay. karakolda akrdasım ve ailesi tutanakta benım ismimi sölememişler tutanaga benı yazdırmamıslar.. benı karakoldan cıkarrttılar bu yuzden 1 saat sonra tekrar aradılar komser demiş ki özürlü çocugun abisi benıde sölemiş 2kişilerdi demiş kardeşimi vuran halbukı ben elimi surtmedm arkadım vurdu.. o cocuk ve arkadasları bana saldırdı. nese karakola gittim ifademi verdim bende cocuk hastanedeydı 8,30 a kadar bizide karakoldan salmadılar iyi haberi gelene dek. iyi haberi gelince saldılar .. dun olay böyledi .şimdi sorum su daha karakola cagrılırmıyız olay savcılıga sevk edilince savcılık mahkemeye sevk edermı ederse ne olur? daha dorusu benım durumum nedir cunku bana saldırılıyor ve ben ozulu cocuga vurmuyorum vurmadmda ve benden de sikeytci oluyorlar benı vurmadımı gormemeleri halde.._ benım durmumum mahkemeye olay sev edilirse ne olr ? arkadasımkı ne olur? ( arkadasım annesı kardeşi ve ben darp raporu aldık ifade verdik şikayetci olduk)) cevaplarınızı bekliyorum saoln

. Ben Kimseyi Kaybetmedim Herkez Beni KAYBETTİ... .
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Explosive
    Explosive's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bu yaş gurubunda ne varsa yabancı tipleri dövmeye kalkarlar hep 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek

• Benım yasım 18 gecmedı henuz ama arkadasımınkı gecmıs durumda

• Mahkeme Tarihi 4 Temmuzda ..?

• Edit: Bi Polis Tanıdıgım Vardı Ona Anlattım Olayı bişi olmaz Dedi. .:S Ama Bilmiyorum İçim Rahat Değil Acaba Diyorum Hapis Mapis Olurmu ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sky
    Sky's avatar
    Erkek

hic bisey olmaz merak etme. hapis cezasi cikarsada paraya cevrilir sabikaniz falan yoksa 2. sefer tekrarlarsanda yine paraya cevrilebiliyo. 3. kez yatarsin

Ona aşık olmak, cehennemde çakmaklara gaz doldurmak gibi bir şeydi...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek
    Sky bunu yazdı:
    -----------------------------

hic bisey olmaz merak etme. hapis cezasi cikarsada paraya cevrilir sabikaniz falan yoksa 2. sefer tekrarlarsanda yine paraya cevrilebiliyo. 3. kez yatarsin

nekadardır mesela hocam ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sky
    Sky's avatar
    Erkek

alıcagin ceza süresine bagli onuda taksite boluyolar zaten 7 8 taksit rahat yaparlar.

Ona aşık olmak, cehennemde çakmaklara gaz doldurmak gibi bir şeydi...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek
    bu durumda bendemı ceza alıcam.. cocuga ben vurmadım elimi bile sürmedm kı.. sadece karsı taraf gormeden vurdu dıo. ama vurmadm.. arkadasımda ifadesinde benım vurmadımı sööyledi.. :S

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyKo
    HyKo's avatar
    Erkek

arkadasın kasten yaralama suçundan ceza alır alırsa. cezası, yaralama olayı basit bir tıbbi müdahaleyle geçirilebiliyorsa 4 aydan 1 yıla kadar hapis cezası veya para cezasıdır.ama suçun nitelikli halleri dedidiğimiz haller vardır verilecek cezanın arttırılmasına sebep olan. fiziki veya akli durumundan ötürü kendini savunamayanlara karşı kasten yaralama suçu işlenmesi bunlardan bi tanesi, bu durumda yarı oranında (yanls hatırlamıyosam) arttırılır cezası. eğer basit tıbbi müdahaleyle geçirilemeyecek bir hasar olusmussa 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası var.

kitaplar kanunlar böyle der ama her alanda oldugu gibi burda da uygulaması farklıdır. sizde kasten yaralamadan şikayetçisiniz onlar da. hadi hayırlısı :)

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek
    HyKo bunu yazdı:

arkadasın kasten yaralama suçundan ceza alır alırsa. cezası, yaralama olayı basit bir tıbbi müdahaleyle geçirilebiliyorsa 4 aydan 1 yıla kadar hapis cezası veya para cezasıdır.ama suçun nitelikli halleri dedidiğimiz haller vardır verilecek cezanın arttırılmasına sebep olan. fiziki veya akli durumundan ötürü kendini savunamayanlara karşı kasten yaralama suçu işlenmesi bunlardan bi tanesi, bu durumda yarı oranında (yanls hatırlamıyosam) arttırılır cezası. eğer basit tıbbi müdahaleyle geçirilemeyecek bir hasar olusmussa 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası var.

kitaplar kanunlar böyle der ama her alanda oldugu gibi burda da uygulaması farklıdır. sizde kasten yaralamadan şikayetçisiniz onlar da. hadi hayırlısı :)

hocam yaralaama yok.. yumruk vurdu bikç tane özürlü çocuga ama bilmiyordu ozurlu oldugunu.. cocuk hastaneye götürmüşler iyimiş bişiyi yokmus cocuugun.. ? peki benım durmum ne olr bu durumda hocam ???

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyKo
    HyKo's avatar
    Erkek

nightprince44 bunu yazdı:
    HyKo bunu yazdı:

hocam yaralaama yok.. yumruk vurdu bikç tane özürlü çocuga ama bilmiyordu ozurlu oldugunu.. cocuk hastaneye götürmüşler iyimiş bişiyi yokmus cocuugun.. ? peki benım durmum ne olr bu durumda hocam ???

dostum vurulan yumruklar dolayısıyla zaten yaralama suçundan bahsediyorum. suçun manevi unsuru dediğimiz 2 unsur vardır 1-kasıt 2-taksir. arkadasınınki kasıtlı oldugu için kasten yaralamaya giriyo. özürlü birine karşı işlenmesi ceza artırım sebeplerinden. ancak yumruk olduguna göre basit tıbbi müdahaleyle giderilecek olması, kişinin engelli oldugunun bilinmemesi, suçu işleyenin adli sicil durumu sabıkası olup olmaması, iyi hali vs takdiri indirim nedenleridir. hakim somut olaya göre karar verir. yani korkulacak birşey yok kanımca.

senin duruma gelince, bir suçun mağdurusun diğer yandan arkadasının yaralama suçunda bi etkin yok sanırım. etkiden kasıt suça iştirak denir örneğin en basitinden mağdur kaçmaya çalışıp sen önünde durup geçmesine izin vermediysen veya arkadasın orda pataklarken sen etrafı kolaçan edip suçun işlenmesini sağlıyorsan vs bunlar suça katılımdır. böyle bir durum yok sanırım o yüzden sana birşey olmaz. zaten suçun ağırlığı işleniş şekli vs çok hafif basit bir darp, hergün binlerce olan olaylardan bir tanesi. başınız ağrımaz diye tahmin ediyorum.

...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek
    HyKo bunu yazdı:

nightprince44 bunu yazdı:
    HyKo bunu yazdı:

dostum vurulan yumruklar dolayısıyla zaten yaralama suçundan bahsediyorum. suçun manevi unsuru dediğimiz 2 unsur vardır 1-kasıt 2-taksir. arkadasınınki kasıtlı oldugu için kasten yaralamaya giriyo. özürlü birine karşı işlenmesi ceza artırım sebeplerinden. ancak yumruk olduguna göre basit tıbbi müdahaleyle giderilecek olması, kişinin engelli oldugunun bilinmemesi, suçu işleyenin adli sicil durumu sabıkası olup olmaması, iyi hali vs takdiri indirim nedenleridir. hakim somut olaya göre karar verir. yani korkulacak birşey yok kanımca.

senin duruma gelince, bir suçun mağdurusun diğer yandan arkadasının yaralama suçunda bi etkin yok sanırım. etkiden kasıt suça iştirak denir örneğin en basitinden mağdur kaçmaya çalışıp sen önünde durup geçmesine izin vermediysen veya arkadasın orda pataklarken sen etrafı kolaçan edip suçun işlenmesini sağlıyorsan vs bunlar suça katılımdır. böyle bir durum yok sanırım o yüzden sana birşey olmaz. zaten suçun ağırlığı işleniş şekli vs çok hafif basit bir darp, hergün binlerce olan olaylardan bir tanesi. başınız ağrımaz diye tahmin ediyorum.

bilgin içinn cokl saol hocam bıraz olsun yuremıze su serptin saolasın varolasn.. :) yorduk senıde..eyv :)

Toplam Hit: 5195 Toplam Mesaj: 32