Ayıplı Araba

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    Komutan bunu yazdı

Hocam sana mesaj atmıştım buradan da yazayım arabanın şase numarasını verirsen satın alındığı tarihten itibaren yetkili sevisler de yapılan işlemlerini sana söyleyebilirim

Opel demi calisiyorsunuz hocam

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Edit iki mesaj

sunyy2003 tarafından 14/Nis/19 22:17 tarihinde düzenlenmiştir

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Eksper kendi adamı olabilir mi ? Bu adamın videolarına bakıyorum denk geldikçe neler neler var :

https://www.youtube.com/channel/UCCOqshD50lbsSQczY5YIFGg/videos

Adamlar üşenmeyip iki tane pert Audi Q7'yi birleştirmiş Tofaş gibi.

Dikkatimi çekti. bende son zamanlarda düzce onay oto expertiz in videolarına denk geliyorum. Neler buluyorlar neler. Başka bir expert raporuyla kendininkini karşılaştırıyor yarısı yok diğerinde.

Valla araba almayı düşünüyorum bende ama piyasada hiç kazasız değişensiz araç yok heralde. 

Sahibinden e falan bakıyorum. Hepsinde tramer kaydı var. Kesin değişeni kazası bilmem nesi var. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    mstfckmk58 bunu yazdı

@siyahbereli

Hocam 250₺ verdim elimde belge var boya değişen yok diye. Ama dediğin gibi clup kayıdına falan baktırmadım. Serviste yapılan araç hakkında tramer kaydı tutulmuyor mu? Yoksa kasko dışı serviste yapılınca yazılmıyor mu? İlk arabam malesef çok bilgim yok bu konuda. 

@seminerist

Valla hocam dediğiniz gibi de olabilir ancak orta direkte boya falan yok boya ölçüm cihazıyla baktırdım.

Hocam aynı şeyi tekrar edip duruyorum, illa altını mı çizeyim, elindeki belge farklı şey, opel clupta araç finlandiyada lastik tamiri yapılsa bile göZükür, yarın atla git dediklerime bak.

otur iş bilen birinin yanına cluptan aracın seceresini istiyorum de bu kadar. Orada yapılan işlemler çıkacaktır.

Sen önceden araç sahibi olmadığın için aracı bir servis elemanı kontrol eder verir. Şimdi aracın sahibisin. Bütün servis kayıtlatına ulaşma hakkın var. Vermek istemezlerse Gittiğin bayinin müdür ile görüş.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Marşipiyelde işlem yapmak için kapıyı söküyorlar. Ondandır o. Benimde saol ark kapım söküldü öyle yapılıp yekrar takıldı. Corsa bemimki.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı
    mstfckmk58 bunu yazdı

@siyahbereli

Hocam 250₺ verdim elimde belge var boya değişen yok diye. Ama dediğin gibi clup kayıdına falan baktırmadım. Serviste yapılan araç hakkında tramer kaydı tutulmuyor mu? Yoksa kasko dışı serviste yapılınca yazılmıyor mu? İlk arabam malesef çok bilgim yok bu konuda. 

@seminerist

Valla hocam dediğiniz gibi de olabilir ancak orta direkte boya falan yok boya ölçüm cihazıyla baktırdım.

Hocam aynı şeyi tekrar edip duruyorum, illa altını mı çizeyim, elindeki belge farklı şey, opel clupta araç finlandiyada lastik tamiri yapılsa bile göZükür, yarın atla git dediklerime bak.

otur iş bilen birinin yanına cluptan aracın seceresini istiyorum de bu kadar. Orada yapılan işlemler çıkacaktır.

Sen önceden araç sahibi olmadığın için aracı bir servis elemanı kontrol eder verir. Şimdi aracın sahibisin. Bütün servis kayıtlatına ulaşma hakkın var. Vermek istemezlerse Gittiğin bayinin müdür ile görüş.

Abi serviste yapılmışsa görünür. Serviste yapılmamışsa araba komple değişse ne yazar. Kayıtlarında olmaz. Opelde özel bişi varda biz mi bilmiyoruz.

Sana tavsiyem:

Varsa Sigortacı bir tanıdık, aracı sorgulat, varsa bir kayıt kuyut belli olur, aracın kaçıncı sahibi, kazaya karışmış mı falan filan,

Farklı bir experde de sokmuşsun zaten, kapı sökülüp takılmış büyük ihtimal ama orjinali ile yada çıkma mı bilmiyorsun tabi, 

Eğer baktığında renk tonlarında bir farklılık yosa aracın kaportası da orjinalse takma kafana. Canını sıkar ama bir kaç gün sonra unutur gidersin. 

Bu yüzden aracı almadan ince eleyip sık dokuacaksın. Gerekirse mercek ile gidip aracın heryerine bakacaksın. Önce içine sinmesi lazım arabanın. Neticede bir emeğin karşılında aldığın alınterini bu araca yatırıyorsun.

Bende araç aldım Toyota Avensis, tbt de çok arkadaşı rahatsız ettim, @Holycat, @swordfish @iso @EmiRReiS ve daha sayamadıklarım. Gına getirdim arkadaşlara. Neyse çok şükür arabamdan menunun. Biraz bakım yapmam lazım gelecek ay yapabilirim belki.

Evet piyasa malesef çok yüksek ve çakal dolu. Hele galericiler tam tokatçı, 

Galericiden Hundai Accesd Blue alacaktım araç 10 numara öve öve bitiremedi, Bir sorugladım km araç taksi çıkması çıktı ve km si de düşürülmüş adama diyorum yok abi öyle bişi diyor. Kayıtlar yanlıştır. Çok taksi çıkması var diye bu modelden vazgeçtim.

Yine galericiden Hunadi Elentra Alacaktım araba sigortacı bir arkadaşa sorgulattım 11 tane el değiştirmiş. Benle 12 olacak. Araç 2012 model 6 ayda bir el değiştirmiş binmeyen kalmamış yani :D Bana da dediği arkadaş eşine almış uzun süredir kullanıyorlar işleri olduğu için bana satarmısın dediler falan filan. Aracın satışı hemen olur mu olur araç bizim üstümüzde falan dedi. Sonra söyledim böyle böyle benle 12 olacak adam diyor ya abi 3 bize ait aracı üstüme aldım sonra arkadaşa geri verdim sonra geri üstüme aldım. Var bir katekulle ondan da vazgeçtim.

Başka bir araç alacaktım adam diyor devri sonra veririm parayı ver hallederiz diyor. Daha neler neler.

İkinci el araba alacaksan ince eleyip sık dokuyacaksın, süpriz yumurtaları göz ardı edeceksin. İnşallah karşına büyük süpriz yumurtalar çıkmaz. Bütçen el veriyosa tabi sıfır araba ama artık sıfır araba almak için sabancının sol kolu olmak gerekiyor malesef.

x-files tarafından 15/Nis/19 08:47 tarihinde düzenlenmiştir

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocam bu tarz olaylar çok gün yüzüne çıkmaya başladı millet araba alırken kıllana kıllana bakıyor artık bir ekspertiz yetmiyo bile çoğuna.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Komutan
    Komutan's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı
    Komutan bunu yazdı

Hocam sana mesaj atmıştım buradan da yazayım arabanın şase numarasını verirsen satın alındığı tarihten itibaren yetkili sevisler de yapılan işlemlerini sana söyleyebilirim

Opel demi calisiyorsunuz hocam

Opel ekibinde Türkiye geneli bayilerin satış ve servislerinin eğitim ve danışmanlığını yapan şirkette çalışıyorum, bu ve benzeri ayrıntı gereken durumlarda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

"Hiç kimse bir başkasını satın alabilecek kadar zengin ve kendisini satmak zorunda kalabilecek kadar fakir olmamalıdır" J. J. Rousseau
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

elinde ki eksper raporu çok yanıltıcı olabilir. öncelikle yetkili servis evraklarını istemeni öneririm. akabinde aynı yerde şu soruyu sorabilirsin marşpiyer değişimi için kapı sökülüp takılır mı ? 

motor ya da şase no verirsen aracın tramerden hasara karışıp karışmadığını söyleyebilirim ama benim vereceğim bilgi de kısıtlı olacaktır.

sana tavsiyem şu yönde olacak eğer içine sinmiyorsa sat gitsin. çünkü bu zamandan sonra kimse o arabayı geriye almaz. mahkeme kanalına gitsen de burnundan gelir ama kazanırsın. 

artık kime güveneceğimizi bilemez hale geldik. sıfır araçta bile boya macun buluyorsak eğer oto ekspertiz ya da kaportacıya nasıl güveneceğiz biz arkadaş ? 

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
Toplam Hit: 3984 Toplam Mesaj: 28
araba opel servis araba opel astra ayıplı mal