Aynanın Rengi Nedir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Siyah
    Siyah's avatar
    Erkek
    Aynanın rengi diye bişey var mı ya?
    O zaman kahve ne renk??

Anlatabileceklerin, karşındakinin anlayailecekleri ile sınırlıdır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lycarus
    Lycarus's avatar
    Erkek
    Siyah bunu yazdı:
    -----------------------------
    Aynanın rengi diye bişey var mı ya?
    O zaman kahve ne renk??
    -----------------------------

kahve rengi olsa gerek

ein Volk ein Reich ein Führer...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KuPa_KiZi
    KuPa_KiZi's avatar
    Dişi
    peki 'kar' ın asıl rengi nedir?.. hani kış günlerinde yağan kardan bahsediorum

Yalan Diyen Yalan Olsun Yüzü Gülmesin..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ışığı hapseden nesnenin siyah renk olarak görüneceğinden bahsetmişsiniz. Hata!
    Bir: siyah diye bir renk yoktur.
    İki: Evrende siyah olan tek şey karadeliktir, karadelikler de yalnız ışığı değil herşeyi hapseder. hatta daha da ileri gidersek,kendine doğru çeker...
    Üç : Işığın belli frekansları hapis edilemeseydi; renk olmazdı... Yani tüm renklerde hapsetme olayı vardır...
    *Bir şeyin rengi olması için ışığın belli frekanslarını yansıtması gerekir. bizim yeşil olarak gördüğümüz nesne, yeşil hariç tüm renkleri yansıtan nesnedir.Yeşili hapsettiği için yeşildir dersem anlar mısınız acaba? :)

(Daimi imza : Yokluğun cehennemin öbür adıdır, üşüyorum kapama gözlerini.)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acizmendi
    acizmendi's avatar
    Erkek
    hapis edilmek yerine sogurulmak kullanilmasi dogru olur. biraz yanlis biraz dogru fiziksel olarak bir maddeye isik demeti gonderdigimiz de, atomlarinin surekli degil belirli enerji seviyeleri oldugu icin (bunu anlamak icin quantum mekanigi bilmek gereklidir), enerji seviyeleri arasindaki farka bagli olarak bazi frekanslar yani fotonlar elektronlarrin enerjilerini degistirmez ve bu frekanslar atomlar tarafindan soguruldu denir. Sogurulmayanlar ise, aslinda enerjisi iki enerji arasindaki farka esit olup elektronlari bir ust enerjiye cikartanlar yuksek enerjide kararsiz olduklari icin tekrar eski enerji duzeylerine inerken sogurduklari fotonun enerjisi kadar enerji cikartirlar. yani foton sacarlar. buna da yansidi deriz. Bu nedenle maddenin rengini belirleyen sey maddenin yapi taslari olan atomlaridir.

Ayna da ise cam olan yuzey sadece ve sadece puruzsuz oldugu icin secilmistir. Aynayi ayna yapan aslinda arkasinda kapli olan metaldir. Metaller uzerlerine gelen elektromagnetic dalgalari yani isigi buyuk oranda yansitirlar. Cam da puruzsuz oldugu icin isigi sacmaz. Ekstra not ayna yapiminda bu nedenledir ki ilk zamnalarda metal yuzeyler kullanilmistir. Ayna sahibi olmak bundan emin olmamamla birlikte 150 yil once cok buyuk bir lukstur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    soğurulmak ya da absorbe etmek. yazıldığı kelimeyle cevap vermek istedim. aslında haklısın yine kardeşim.
    Bu soğurulma mevzusundan başıma büyük bir bela açılmıştı:
    Çekmece Nükleer Araştırma Merkezi'nde bilimsel bir deney yapıyordum ve bunun için X Işını Cihazıları ile çalışıyordum. Bir hata uyarısı verdi. BEn de hemen Kurşundan kapıyı açıp reaksiyonun gerçekleştiği odaya daldım. Sonra doçentler falan gelip beni hemen dışarı aldılar. Hata metnini okuttular. Türkçesi şöyleydi: Ortamda absorbe olmamış ışın vardır. Yarım saat boyunca odaya girilmesi tehlikeli ve yasaktır. Bilmem anlatabildim mi :)

(Daimi imza : Yokluğun cehennemin öbür adıdır, üşüyorum kapama gözlerini.)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    niashzed
    niashzed's avatar
    Erkek
    Bu konuyu araştırdım ve şu sonuca vardım; bir şeyin rengininin belirlenebilmesi için bu cismin dağınık yansıma yapması gerekir.Ayna dağınık yansıma yapmadığından renginin saplanması olanaksızdır

Allah"tan hayatlarını fasaryadan bir takım projelerin peşinde heba etmiş sözde hackerların gaz döküp sakallarını yakıp kıskançlık krizlerine girdikleri bir sitede değilim..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    robertcan
    robertcan's avatar
    Erkek
    ayna cam(yani renksiz-seffeaf) ve arkasina surulen metal rengindeki sirdan meydana gelir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustafacsn
    mustafacsn's avatar
    Erkek
    Ayna renksizdir... Renksiz olmasıyla rengi veriyordur zaten :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Angelperta
    Angelperta's avatar
    Dişi

ama mesala metalin önündeki camı kalınlaştırır kalınlaştırır iicene opak yaparsak  yeşilimsi bi renk elde ederis :D o zmn aynanın bi rengi olar :D

L'eternite et un jour
Toplam Hit: 6907 Toplam Mesaj: 27