folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder Aynı Fotoğrafları Bulup Teke Düşürecek Program ?

Aynı Fotoğrafları Bulup Teke Düşürecek Program ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Merhaba iyi akşamlar. 

Şöyle bir durum var bu yüzden google aramasından sonra, 
    Konu açma gereği duydum. 

Bilgisayarımda 5.000 küsüratlı şahsi fotoğraflarım var, 
    Bunları her ay telden yedekleyip saçma sapan Yerel Disk (D)'nin içerisine attım. 
    Telden alınan yedeklerde de aynı fotolardan türemişler olduğu için, 
    Her klasörde mutlaka aynı fotolardan da var. 

Ama önemli olan şu, bazı fotolar aynı olsa da kalite pixsel ve boyut farkı mevcut. 
    Biri çektiğim fotoğraf, biri instagrama attıktan sonra instagramın düşük kalitede galerime kaydediği fotoğraf örneği gibi.
    Ben bu fotoğrafları basit bir google aramasından alınan program ile eşleşenleri teke düşürürüm. 
    - Ama benim için önemli olan, kaliteli pixseli fazla boyutu fazla olanları silmemesi düşük olanları silmesi. 

Böyle bir altarnatif ve seçeneğe sahip, birden fazla fotoğrafı eşleştirip, düşük kalitede olanını silebilecek olan 
    Program öneriniz var mıdır ? Makul oranda da kaynak dosya adresi gösterebilmem gerekli. 

Tişikkirlir.

EricNorthman tarafından 07/Oca/19 19:34 tarihinde düzenlenmiştir

Çoğu şeyi kazanırken, bazı şeyleri kaybedersin. Hayatta öyle seçimler yap ki; kazandığın şeyler, kaybettiklerine değsin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Double finder diye arat zibilyontane bulursun

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

yada

duplicate image finder

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    ltcelik bunu yazdı

yada

duplicate image finder

Sonra kalan fotoğrafları da jpg mini ile optimize et. oh mis

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

https://www.tamindir.com/windows/duplicate-file-finder/

eski bir program ama güncel ücretli programlardan bile çok kaliteli iş çıkarıyor. sadece isim tarih boyut değil dosya içeriğini de kıyaslıyor.

imza.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalkethuda
    kartalkethuda's avatar
    Erkek

advanced system care'in klon dosya bulucusu var.

maşiyi görüyon mu maşiyi?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek

Anladığım kadarı ile aynı dosyları görsel olarak ayırmak istiyorsun. Tavsiye edilen programların çalışması genelde aynı boyut yada pixel oluyor. Hepside aynı mantıkla teknik bilgileri kıyaslayan programlar. Görsel kıyaslama yapan program sanırım yok. O tarz bir program banada lazım oldu zamanında bende bulamadım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    niccele
    niccele's avatar
    Erkek
    designerboyalee bunu yazdı

Anladığım kadarı ile aynı dosyları görsel olarak ayırmak istiyorsun. Tavsiye edilen programların çalışması genelde aynı boyut yada pixel oluyor. Hepside aynı mantıkla teknik bilgileri kıyaslayan programlar. Görsel kıyaslama yapan program sanırım yok. O tarz bir program banada lazım oldu zamanında bende bulamadım.

bazı telefonlarda benzer foto bulucu var. telefona atıp kullanıp geri kopyalanabilir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    niccele bunu yazdı

bazı telefonlarda benzer foto bulucu var. telefona atıp kullanıp geri kopyalanabilir.

Google fotoğraflar da yapıyor. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek
    SUPERBICO bunu yazdı
    niccele bunu yazdı

Google fotoğraflar da yapıyor. 

Google Foroğraflar nasıl yapıyor hocam bende deneyeyim

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
Toplam Hit: 967 Toplam Mesaj: 15
fotoğraf