folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Ayvayı Yedik - 10 Milyon Kişi Vergi Kaçakçısı Durumuna Düştü

Ayvayı Yedik - 10 Milyon Kişi Vergi Kaçakçısı Durumuna Düştü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

parayla hiç bi uygulama almadım bu zamana kadar, ordan yırttırk yırtmasınada, bu herifler yarın bigün yırtanlarada vergi koyarlar ne la bu :D

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    VBDream bunu yazdı

Ananın amı, 1 birim kârın %30 u apple'a, %18'i devlete, developer'a kalan %52! YÜZDE 52 AMK!

öyle değil, 1 doları verdikten sonra bi de %18 artı olarak veriyorsun (:

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    Noneyim bunu yazdı
    VBDream bunu yazdı

Ananın amı, 1 birim kârın %30 u apple'a, %18'i devlete, developer'a kalan %52! YÜZDE 52 AMK!

Software piyasasında ufak fiyat değişikliği olmaz. 100 birim para, 30u applea, 100+%18=118, 118-eski fiyat(100)=18, 18 = fiyat farkı, kullanıcıya major update olmadan yansıtamayacağın fark.

100-(30+18)=52 ,

=%52

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek

bu ne saçma bir iş, o zaman aldığım ekmeğim kdvsinide vergi dairesine ödeyelim? ücreti markete yansıtırsın, vergide store sağlayıcısından alırsın.

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

neyse ki hep korsan indirdim =P

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    RotKerim bunu yazdı

bu ne saçma bir iş, o zaman aldığım ekmeğim kdvsinide vergi dairesine ödeyelim? ücreti markete yansıtırsın, vergide store sağlayıcısından alırsın.

onlar verigiyi storelere yansıtamadıkları için vergiyi senden almak istiyorlar.e tabi store fima sahibi vergisiz halini satmak isteyecek cunku daha düşük fiyat.türkiyeyi sallamadıkları için masayada oturmuyorlar

yakında bu devlet storelere erişimi kapatır vergi ödenmiyor diye..demedi demeyin.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

appla türkiyeye bayi kuruyor. yakında vergiyi oradan alırlar

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

bu uygulamalar çok yanlış bence, mükellef olmayan kişilerden vergiyi kaynakta kesmeleri lazım, otursunlar app storela googleplayle anlaşsınlar vergiyi satın alma anında kessinler, bu şirket olmayan adsense kullanıcılarının başını da ağrıtır, halbuki sorumlu google olmasına rağmen...

msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    VBDream bunu yazdı
    Noneyim bunu yazdı
    VBDream bunu yazdı

Software piyasasında ufak fiyat değişikliği olmaz. 100 birim para, 30u applea, 100+%18=118, 118-eski fiyat(100)=18, 18 = fiyat farkı, kullanıcıya major update olmadan yansıtamayacağın fark.

100-(30+18)=52 ,

=%52

yanlış hesap hocam.

OfficeSuite Pro 6 + (PDF & HD) = 14.99 $

KDV = 2.69 $

Toplam = 17.68 bizim cebimizden çıkacak olan ücret. Geliştiricinin ve google ın (yada samsung un yada amazonun yada apple ın market gelir payı değişmez)

Grafiksel olarak

T6nwc.png%20%28555×475%29

iken 

x0Zln.png%20%28555×475%29

olması gibi.Gereken de bu zaten.

PanxeR tarafından 04/Eki/12 21:30 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    VBDream bunu yazdı
    Noneyim bunu yazdı
    VBDream bunu yazdı

100-(30+18)=52 ,

=%52

yanlış hesap hocam.

OfficeSuite Pro 6 + (PDF & HD) = 14.99 $

KDV = 2.69 $

Toplam = 17.68 bizim cebimizden çıkacak olan ücret. Geliştiricinin ve google ın (yada samsung un yada amazonun yada apple ın market gelir payı değişmez)

Grafiksel olarak

T6nwc.png%20%28555×475%29

iken 

x0Zln.png%20%28555×475%29

olması gibi.

dostum farkettiysen benim hesabımda küçük fiyat değişikliği olmadığı için fiyat farkını bana dahil ettim yani senin hesabında 14,99 dan düştüm, hesabımda hata yok. Satış stratejisinden dolayı hesaplama yöntemlerimiz farklı.

Diyebilirsin akışına bırakta müşteriler 2 lira değişse ya arıyorlar meşgul ediyor ya da almamaya yeltenenler bile oluyor.

Toplam Hit: 5986 Toplam Mesaj: 57