folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Bağlantı Sorunu ! (Format Atacam)

Bağlantı Sorunu ! (Format Atacam)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yuxel666
    yuxel666's avatar
    Erkek

öncelikle şunu belirteyim,bu içinden çıkamadığım bi sorun ve özellikle burda paylaşmak istedim,herkes kafa yürütsün diye..
    adsl kullanıyorum herkes gibi,hergün çalışan bağlantı bigün açtığımda aynen aşağıda capture yaptığım hatayı vermeye
    başladı; ''sınırlı bağlantı veya bağlantı yok'' ve denemediğim şey kalmadı içinden çıkamadım..
       _önce modem sayfasına gitmek istedim çalışmıyo..
       _yerel ip adresim 169.254.180.86 gibi aptal bişey oldu(sorun bunla alakalı kesin ama,çözemedim)
       _dos üzerinden renew denediğimde ''kullanılabilir durumda bir bağdaştırıcı yok'' ve ''vdm ipx/spx desteği yüklenemiyor''  
         şeklinde iki hata geliyo... 
     _modemi kaldırıp lan üzerinden ve usb den iki farklı şekilde kurdum denedim olmadı 
     _sistem geri yükleme hata veriyo hiçbir önceki tarihe çekemiyorum!!!!!
     _arada  modem reboot yapıyorum belki düzelir hesaabına yine olmuyo
     _lan kablomu değiştim,yine sonuç yok
     _internet bağlantım modemde 'show time' üzerine bakarsak var görünüyo,yani adsl hesabında bi sorun olmamalı..( imkansız hatta )
     _ZoneAlarm kurulu,virus veya trojan vs.den şüpheleniyodum baştan,sonra bişey çıkmadı
     _diğer tüm program,oyun..vb sorunsuz çalışıyo..
     _msn'in sorun kontrolünde 'varsayılan ağ geçidi ve anahtar bağlantı noktaları hata veriyo' (çalışacağı yok zatende)
     _sistem bilgisine baktığımda iexplorer'da iecontlc.dll
                                                                  iecont.dll
                                                                  ieuinit.inf
                                                                  msencode.dll dosyaları için kullanılamaz,eksik dosya diyo ama bağlantı
       kuramamamın bunlarla bi alakası olurmu bilmiyorum...
     _işletim sistemi sorunsuzken format atmak istemiyorum!
     _bağlantı ayarları,yapılandırma daha önce nasılsa yine öyle,didik didik baktım ayarlara...
     _tcp/ip ayarlarında otomatik atamayı manuele çekip ip'ye 10.0.0.3 alt ağ maskesine 255.0.0.0 varsayılan ağ geçidine
       10.0.0.2 diorum,sorunsuz çalışıyo gibi gösteriyo ekranda,ama netice yine sıfır
     _10.0.0.2 ayarlıyken geçerli görünen ip'ye ping yapıyorum cevap geliyo anında,ama pratikte yine bağlantı yok...
      _normalde tcp/ip de otomatik ayar olur ip adresi adsl routerden alınır diye biliyorum ama bu seçenek varken 169.254....
      diye başlayan ip adresleri alınıyo ve bağlantı içinde yok veya sınırlı diyo...
     _yalnız bu olay daha önce arada bir denk geliyodu restart yapınca düzeliyodu,şuan tamamen bağlantı yok...
     _daha ilginç olan bi deneme yaptım,cep telefonuyla pc'ye gprs üzerinden kurulan bağlantı her daim çalışıyoken oda
       çalışmaz oldu..bağlantı sorunlu görünmüyo ama web,msn ıvır zıvır ondada çalışmıyo...
      _daha daha ilginç bi olay var,en son bağlantım varken ZoneLabs'da quarantine içeriğini sildim komple..herhangi
      bi sistem dosyasını quarantine yapmış olabilirmi diye merak ediyorum ve ben harbi bu şekilde silmiş olabilirmiyim?
      _şuan Zone kapalı..
      _sp2yi tekrar yükledim,elimde ne kadar yama varsa onlarıda tekrarladım,,eğer konuyu düzeltebileceğim bi update varsa ki
       aklıma gelen tek çözüm yolu bu,nerden nası buliim nedir-ne değildir bileniniz varmı tabi çözüm buysa?
         _eğer sorun herhangi bi noktada yada bi program(ie) yada bi ağ üzerinde belirtilecek ayarlarla ilgiliyse bunları nasıl bulurum yada
        default yaparım?
       _kısacası o kadar ilginçki hiçbi şekilde web alemini çıkaramıyorum ekrana,bağlantı sorunsuz desede hata versede hiçbir koşulda
         görev çubuğundaki bağlantı pencerelerinin ikisinide hareketlendiremiyorum:)) pratikte sonuç sıfır(0)
      _yardım talep sebebim budur arkadaşlar...3yıl w95,3yıl w98,1yıl 2000 kullanmış,daha sonrası ve şuan xp kullanan ve bugüne
       kadar çözemediği sorun kalmamış biri olarak kendimden UTANIYORUM!! sokağa çıkamıcam yakında bunu çözemezsem:))

fasist kaynıyo ortalık yaa..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ahmbay
    ahmbay's avatar
    Erkek
    modemini farkli bir bilgisayarda denedinmi sorun modemden kaynaklaniyor olabilir..

http://www.ahmbay.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yuxel666
    yuxel666's avatar
    Erkek
    şuan modemim ve adsl laptop a bağlı...çalışıyo yaani...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yuxel666
    yuxel666's avatar
    Erkek
    artık laptoptada çalışmıyo modem iice zıçtı..ip leri elle verecem ama bulduğum dns ler çalışmıyo..5-6tane denedim olmadı...şunların çalışanlarını bilen varmı,nerden bulacaz??

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    dai telekom dns yi kaldırdı artık sen sadece ip leri elle ayarla gerisini ziktir et.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yuxel666
    yuxel666's avatar
    Erkek

öylede bi boka yaramıyoki...ip adresi 10.0.0.8

alt ağ maskesi 255.0.0.0

varsayılan ağ geçidi 10.0.0.2

diye giriyorum çalışmıyo yaw,,ip adresini 85......... şeklinde sallıcak değilim herhalde..yoksa öylemi?

benim modem iice nanay o zaman...:)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

192.161.1.2--ip adresi

alt ağ maskesi--255.255.255.0

varsayılan ağ geçidi--192.168.1.1

böyle ayarla türkiyede değilmisin sen? modem ayarlarından türkiyeyi seçinde VPI=8 VCI=35 olmuyormu ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yuxel666
    yuxel666's avatar
    Erkek

baba zaten diorum benim modem iice zıçtı yaa,modem sayfasına ulaşamıyorum!! ama ben dediydim vaktinde inca almayalım bi bokluk çıkar diye:))

tekrar tekrar uğraşıyom yaa,belki olur..saol yardımın için

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

lem bende  hem asus hemde inca modem var şuan inca takılı...sen modem driver i ini kaldır yeniden yeniden yükle...sp2 yüklü ise driveri yükledikten sonra bilgisayarı kapat yeniden başlat pc açılmadan modemide kapat yeniden başlat......bende de oluyor ilk kuruşta modem sayfasına ulaşamıyorum

bu şekilde dursun modem ayarların

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    önce modemi resetle sonra modemin ayar sayfalarınsan birinde enforce mtu gibi bişey olcak onun değerini 1492 yap vpi=8 vci=35 yap bakalım ne olacak.

ftw
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    senin kablo cross olmasın? düz kablo kullan.

ftw
Toplam Hit: 8627 Toplam Mesaj: 27