folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Bağlantı Sorunu ! (Format Atacam)

Bağlantı Sorunu ! (Format Atacam)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yuxel666
    yuxel666's avatar
    Erkek
    ip ayarlarıyla düzeltemezsem olmucak aleti çöpe atıcam çünki modemi en az 2 sefer kaldırdım kurdum,ethernet sürücülerini tekrar yükledim yinede modem sayfasına giremiorum...bozuldu şerefsiz alet

fasist kaynıyo ortalık yaa..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    tagext bunu yazdı:

önce modemi resetle sonra modemin ayar sayfalarınsan birinde enforce mtu gibi bişey olcak onun değerini 1492 yap vpi=8 vci=35 yap bakalım ne olacak.

abi yukarda yazdım bu ayarı bide inca sp2 de sorun çıkarıo yeniden başlatıp otomatik algıla demssen uyum sorunu çıkaryor modem sayfasına ulaşılmıyor...ama yeniden başlatıp otomatik yükleme seçeneğinden internetten ara deyince pat diye buluyor.:)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    modeminin tam markası im-251 adsl2/2+  mı?..eğer buysa sakın çöpe atma...ince işçilik istio modem naz yapıyor...sabırlı ol lem söz yaptıracam ayarları :))

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yuxel666
    yuxel666's avatar
    Erkek
    şuan int cafedeyim.modem yazdığın model galiba,,eve gidince deniyim bi dediklerini...sonra yine yazarım buraya..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

İlk önce kurduğun bütün herşeyi kaldır.Sonra modemini ethernetten bağla.yeni bir ağ bağlantısı oluştur.Modem ayarlarını değiştirmediysen onu hiç elleme.Bağlantı oluştururken ev veya küçük iş yeri bağlantısı kur.modem in markasına göre modemin ip si değişiyor.10.0.0.2 falan yazmışsın tahminen modemin zoom marka bir modem.

İp ayarLarına gelince otomatik yapman sana sorun çıkarmaz ama elle girmek istiyorsan

10.0.0.3  -  burdaki senin ip numaran 2 haricinde istediğini koy.2 olmaz çünkü o medemin ip si

255.255.255.0  ikinciye bunu gir

10.0.0.2 - buda modemin ip si. Eğer modemin ip si başka ise işte neyse onu yazarsın.yukardaki senin ip numaranıda ona göre ayarlayabilirsin tekrar

Dns Lere geLince

212.57.1.17 -birinci boşluğa

212.57.1.18 - ikinci boşluğa

Bunları ağ oluşturduktan sonra o ağın tcp/ip özellikLerine girerek doldurman Lazım.Dediğim gibi otomatik bıraksanda olur.

Eğer ağ başlantısını oluşturamıyorsan ve modem ayarlarını değiştirmediğinden eminsen windows u formatLaman gerekebilir.ben çok karşıLaştım aynı sorunLa.

Hala Olmadıysa sorunu tam olarak ne olduğunu tesbit et.Ağ bağlantısımı oluşturamıyorsun ne bilim işte sorun ne ise onu yaz ona göre bir çözüm bulmaya çaLışaLım

Kolay geLsin.

İmzalamazsam ne olcak?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vegapc
    vegapc's avatar
    Erkek
    aynı şey geçen gun benim başıma geldi
    bu gunde başka bir arkadaşımın ve şimdide senin ne oluyor yahu telekom bize bi oyun oynuyo galiba
    ben ehternet kartını degiştirip yeni bir baglanto kurunca sorun ortadan kalkmıştı

Selam ve dua ile...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasin_55
    yasin_55's avatar
    Erkek

aynı problem görev yaptığım okulda meydana geldi ve problem hala devam ediyor...

demem o ki problem yaygın gözüküyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    zuahuah
     _yerel ip adresim 169.254.180.86 gibi aptal bişey oldu(sorun bunla alakalı kesin ama,çözemedim)
    demişin bak şlimdi modem switch e gidip switch dağıtıosa modemden switch e giden kablo cross olcak tramammı bu tek makina ise o makinaya giden kabloyu deiştir vardır bi nane olmadı ethernert i dene ama sanmıom ethernetten olacağını ilk başta modemden switch e giden kabloya baq;)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yuxel666
    yuxel666's avatar
    Erkek
    şimdi babalar denemediğim şey kalmadı demiştim sonra şu son yazdıklarınızıda yaptım ama yine sonuç yok..daha da beteri arkadaşta zoom modem var söktük çalışan aleti getirdik benim makineye herşeyi kaldırıp kurduk...oda çalışmadı..yine aynı sorunu veriyo!!! kafaya koydum artık format atacam zaten iice yawaşladı xp....başka yolu yok gibi gözüküyo...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeAdPaN
    DeAdPaN's avatar
    Erkek

yerel ip adresim 169.254.180.86 gibi aptal bişey oldu(sorun bunla alakalı kesin ama,çözemedim)

demissin ...

apipa dan ip almis modemin yani ip alamiyo :=) sorunu duzeltmek istiyosan ozel msg at bana istersen hallederiz ...

Toplam Hit: 8624 Toplam Mesaj: 27