folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bakan Açıkladı Sigara 9 Tl Olucak

Bakan Açıkladı Sigara 9 Tl Olucak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    illision
    illision's avatar
    Erkek

Milleti kaçak sigaraya sevk edicekler ozaman bütçeye çokmu yararı olucak

birgün olmasada birgün mutlaka
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XsyNcmast3r
    XsyNcmast3r's avatar
    Erkek

YaSevYaTerkEt bunu yazdı:
    -----------------------------

Şerefsizlere bak hele,

Hiç düşündülermi acaba? Dünyada sigara tüketiminde neden zirveyi TÜRKİYE kimseye kaptırmıyor?

Sanki zevkimizden içiyoruz,

Önce insanları sigara gibi belalara iten sebepleri ortadan kaldır sonra böyle avurapi icraatleri gerçekleştir.

Papucumun yeşilaycıları...

yahu bırak hocam allasen, şu sigara içen insanlara sorduğumda neden ? diye hep aldığım cevaplar farklı türlerden.herkeze göre kendi bahanesi var.yok sigara içiyorum oruç tutamıyorum,yok işte tiryakisiyim bırakamam vs. vs. .çevremde bunu söyleyipte bırakan çok insan gördüm hemde tiryakisiyken bizzat şahidim. bırakılmayacak şey yoktur yeter ki isteyin.adam gidip asgari ücretle çalışıyor ama en kral sigarayı günde bi paket içiyor sonra gelip para yetmiyor bana diyor.bu tıpkı imkanı olmayan bi insanın 5 tane kredi kartı kullanması gibi bişey.şu ülkede insanların çoğu bilinçsizce hareket ediyor.illa durumum kötü kardeşim piskolojik bunalımdayım içerim diye kendinizi kandırmayın sigaranın bağımlılığı sizin elinizde öyle istiyosanız öyle de olur.

Yanlızlık bir ilaç mıdır?,Yoksa hastalığın ta kendisi mi ? Kusursuz işlediğin aşk cinayetlerinin kurbanı olmak zorundamıydı bu beden ? Yoksa yüzünde bir kartanesi kalınlığında ki beyaz düş kırıklıklarının ıslanmış halimi.. ? Bir başlangıcın son haykırışlarıyla can çekişip bittiği anda,hiç ummadığın bir birliktelik tekrar nasıl başlar? Başlarsa ne kadar sürer ? Sürse de tazeliğini nasıl saklar? << XsyNcmast3r >>
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasin_55
    yasin_55's avatar
    Erkek

Tnrsk bunu yazdı:

yasin_55 bunu yazdı:

çok ii fikir..

tek doru icraatlarıdır bu iş :)

doğru icraat mı?

Bence sen doğruyla yanlışın ne olduğunu bilmiyosun dostum

saol.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Herşeyi devletten beklememek lazım, devletin de herşeyi halktan beklememesi lazım, madem babalar gibi satıyorsun o zaman her sıkıştığında halka yüklenmeyeceksin, işi beceremiyorsan s..tir olup gitmesini bileceksin. Bugün sigaraya gelir, yarın benzine ertesi gün ekmeğe, hâla zamları savunanlar için dileğim şudur; inşallah bir dilim ekmeğe muhtaç kalır 20 kuruşun hesabını yapacak duruma düşersiniz!

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

helal olsun süper.babamda bu gidişle bırakacak inş :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zefyhr
    zefyhr's avatar
    Erkek

heh halka bak ya.. para yok deeler günde 1 paket sigara içerler... para yok derler bütün gün kahvede pişpirik atarlar... para yok derler 5 dklık yolu arabasız gitmezler.. para yok derler kurbanda adettir diye kurban keserler..... para yok derler.. ...  nasıl para yok len? :) tahtıravanla gidiyoz wcye...

hııvfffffffff.... fhüüüüüüüüüüüüü.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

lan yapmayınnnnn yeterr .. prestige içiyorum ya.. rezillikkk

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zefyhr
    zefyhr's avatar
    Erkek

CyberAngel bunu yazdı:

lan yapmayınnnnn yeterr .. prestige içiyorum ya.. rezillikkk

kaktüs yetiştirip sarcam artık bende hocam evde :)

hııvfffffffff.... fhüüüüüüüüüüüüü.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Media
    Media's avatar
    Erkek

ver akaryakıta zam trafik sorununuda çöz bali aq

....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZyreX
    ZyreX's avatar
    Erkek

Bu tip dolaylı vergilere saldırmak doğru değil.Bu işin doğrusu olmaz.Her türlü yanlıştır 9 lira olması.Milletin geliri ne ki 10 liraya sigara alsın.Adamın teki sorsa ben niye aynı sigaraya Okan Bayülgenle aynı vergiyi vereyim diye,sonuna kadar haklı olur.Halkı soymaktan başka birşey değil.Alkole,sigaraya,benzine vergi koyup duracaklarına gitsinler vergi kaçırandan vergiyi alsınlar,vergiyi adaletli toplasınlar o yeter,böyle vatandaşı fahiş vergilerle soyarak ne bütçe yapılır ne de borç ödenir.

Toplam Hit: 8975 Toplam Mesaj: 73