folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bakır Levhayı -150 Dereceye Kadar Soğutma(Soru)

Bakır Levhayı -150 Dereceye Kadar Soğutma(Soru)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    babayarisi
    babayarisi's avatar
    Erkek

Anladım hocam ben biraz araştırma yapayım sonuçlarını konuya eklerim bu arada peşine düştüğm mevzu şu https://www.youtube.com/watch?v=8ZWbqVewG1Y&feature=youtu.be

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Lcdnin katmanını mı söküyorlar orada?

Sadece bi imza..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

soguktan plastik zayıflaşıyor kırılgan oluyor donup

ekran kısmı formuna göre cam katı kalıyor çogu ogs zaten sanırım bunların

http://www.leyladansonra.com/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    babayarisi
    babayarisi's avatar
    Erkek

Evet hocam sogutup dokunmatikle ekrani zart diye ayiriyor 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cupofcoffee
    Cupofcoffee's avatar
    Erkek

Biz montaj işlerin de  sıvı azot kullanıyoruz zaman zaman. Evde kullanımı için bulabilir misin bilmiyorum.

Kurubuzla da halledersin belki ,

Cupofcoffee tarafından 02/Nis/16 18:07 tarihinde düzenlenmiştir

Gerçek bir akıl, yalanlar ve yanılsamaların arasından kaybolmadan yolunu bulur. Gerçek bir kalp ise zehir dolu nefrete zarar görmeden dokunabilir. Bu zamanın içinde karanlık büyümeye devam etse de, her zaman aydınlığın etrafı arıtması için eğilmeyi de bilir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

LCD ekranı neden donduruyorsunuz ki anlamadım ben hadiseyi o ayrılan iki katman ne? neyse, 5-6 santim kalın bakır levha bulman lazım, sonra paslanmaz çelik bir baklava tepsisi bulup bir iki cm içinde kalacak kadar gömmen lazım,yandan yandan verirsin sıvı azotu bakır levha hemen -150 civarına düşer zaten. ama pahalıya patlar sana haberin olsun, sıvı azotla uğraşmak kobra yılanıyla uğraşmaktan daha zor. dediğim şeyi anlamadıysan çizer atarım. 

Çok sıkılıyom
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rockes
    rockes's avatar
    Erkek

yangın tüpünü geniş bir bere gibi hava geçiren beze sıkıp kuru buz elde edebilirsin - kaça kadar soğutur bilmiyorum ama -100 ü gecer diye tahmin ediyorum yada direk levhaya sık yada kuru buz temin edebilirsin biyerden işini görür bence.

askerden geldi işsiz . edit: artık işli
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    babayarisi
    babayarisi's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı

LCD ekranı neden donduruyorsunuz ki anlamadım ben hadiseyi o ayrılan iki katman ne? neyse, 5-6 santim kalın bakır levha bulman lazım, sonra paslanmaz çelik bir baklava tepsisi bulup bir iki cm içinde kalacak kadar gömmen lazım,yandan yandan verirsin sıvı azotu bakır levha hemen -150 civarına düşer zaten. ama pahalıya patlar sana haberin olsun, sıvı azotla uğraşmak kobra yılanıyla uğraşmaktan daha zor. dediğim şeyi anlamadıysan çizer atarım. 

Hocam dokunmatik paneli lcd den ayırmak için normal uğraşla bir tek ekranı ayırmak insan eliyle yaklaşık bir saat gibi bir zaman alıyor bu işlemi hızlandırmak için çinliler bu şekilde bir yöntem bulmuşlar fakat makinelerin fiyatı  8 10bin dolar civarında bu yüzden aynı işi düşük maliyetle hızlandırmak istiyorum olay bu.

İdareten bişey için baklava tepsisi mantıklı ama öylede çok amele işi oluyor biraz daha pratik iş görür birşey olması lazım 1 2 soğutma ustasından akıl aldık gelişmeleri konuya ekleyeceğim mesajlarınız için teşekkürler.

babayarisi tarafından 02/Nis/16 20:58 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    babayarisi
    babayarisi's avatar
    Erkek
    rockes bunu yazdı

yangın tüpünü geniş bir bere gibi hava geçiren beze sıkıp kuru buz elde edebilirsin - kaça kadar soğutur bilmiyorum ama -100 ü gecer diye tahmin ediyorum yada direk levhaya sık yada kuru buz temin edebilirsin biyerden işini görür bence.

Kuru buzu hiç araştırmadım hocam bi onada bakayım

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    babayarisi
    babayarisi's avatar
    Erkek

Kuru buzu nasıl daha uzun süre muhafaza edebilirim?

babayarisi tarafından 05/Nis/16 17:00 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 3307 Toplam Mesaj: 23
bakır soğutma cu