folder Tahribat.com Forumları
linefolder C - C++
linefolder Bana Allah Askına Yardım Edin .. Ama Ciddi Şekilde Yardım Edebilecekseniz..LÜTFEN KARDEŞLER...

Bana Allah Askına Yardım Edin .. Ama Ciddi Şekilde Yardım Edebilecekseniz..LÜTFEN KARDEŞLER...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Genc-Webmaster
    Genc-Webmaster's avatar
    Erkek
    Arkadaslar ben program yapimciligina baslamak istiyorum yasim 15 webmasterim profosyenelim Photoshop,flash,frontpage,animagic vs.. ileri düzeyde biliyorum..izmitliyim(KOCAELI),artik ama kendimi gelistirmek istiyorum..Program yapimciligi,basit oyun yapimciligi ogrenmek istiorum.Internet üzerinden online 2 kisilik tavla oynatmak istiyorum mesela.Veya kendime ait programlar...Bu konu hakkinda hic bir bilgim yok...neler yapacaimi,hangi yazilimlari,programlari kullanacaimi bana soylerseniz ogretirseniz az cok veya nasil ogreneceimi soylerseniz bana yardimci olursaniz inanin Allah sahit cok memnun mutlu olacaim.Iyilik eden iyilik bulur kardesler..Abiler..Arkadaslar...Benimde web tasarim hakkinda sizlere yardimim dokunabilir.Lütfen bana en kisa zamanda yardimci olun...Cevap yazin..Allaha EmANeT OLUN!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    Koçum programcı olmak istiyon çok acelen varsa visual basic öğren google yazdınmı bissürü şey çıkıyo hem basittir temel olur. daha profösyonel uğraşmak isityorsan c++ öğren ama ağır bir dildir. cep telefonları için oyun yazabilirsin javadersleri diye bir kategori var internet web başlığı altında oraya bir bak. www.lostsidedead.com diye bir site var oradan çoksayıda oyun koduna ve yardımcı programa ulaşabilirsin.
    Tahminimce forumdaki çoğu insan senden büyüktür. Kardeş deil abi sözcüğünü kullan

ftw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Erkek
    Yardım etmezsek adiyiz be kardeşim. Bak java dersleri veriyoruz internet/web başlığı altında ancak o konuda yardımcı olabilirim. BEnce başla javaya. Derslerde neye ihityacın olacağı yazıyor. İngilizcen iyiyse sana ingilizce kitap yollayayım pdf formatında. (Adresini bana yaz ev adresini 700mb cd çünkü bide özele yaz) Java2 JDK sını java.sun.com dan bedava indirebilirsin. Visual Basic kolay bir dil bilmiyorum java belki ağır gelir. Ama bilgisayar işi genç yaşta öğrenilir. En geç Lisede falan. O yüzden başla java ya derim.
    mail adresimi sana özelden yollarım

ftw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaCHo
    MaCHo's avatar
    Erkek
    Genc-Webmaster bunu yazdı:
    -----------------------------
    Ya abi,eyvALLAH sağol..peki bana hangi programi onerirsin???Delphi,Pascal fln duydum..? Visual BasiCmi kullaniyim?Bu dedigim programlarla iyi programlar,online tavla oyunu falan yapabilirmiyim?KOdlar fln var bu kodlari programin icine atinca direk olusuyor dimi?Bana simdi hangi programi alacaimi soyle yarin hemen alicam ve basliycam peki aldıktan sonrada bana yardımcı olacakmisin?proglamada???

Öncelikle merhaba genç kardeşim taktir ettim seni programlamaya başlamaya karar vermissin, ilk önce ihtiyacın olan şey sabır birşeyleri elde etmek için çaba sarf etmen gerekiyor ilk başlarda güzel birşeyler çıkaramayabilirsin ama zamanla olacaktır sabır etmesini öğren ,sana tavsiyem Turbo Pascal ile başlaman olacaktır. En azından programlama mantıgını kaparsın, Yapacagın şeyi önceden tasarlaman gerekiyor yani algoritmasını kurman gerekiyor. ilk başlangıç olarak Pascalı seç Basic ile falan başlama Delphi de ilk başta kasar Sana bir kitap öneriyim Ömer Akgöbek'in Turbo Pascal 7.0 bu kitabı al internetdede yeteri kadar kaynak var. Sana örnek bir kod yazıyorum Pascal ile ilgili.

{KAYIT SILME}{burut maasi 1000 ile 10000 arasinda olan kayitlari silen prg}
    Program Ornek;
    (** Burada Text Dosyalama tipi Kullanılarak Bir Veri Yapısında (Dosyada) silme işlemi gerçekleştiriliyor örnek amaçlı yazdım bu tam bir program degil derleyicide çalışmaz ama bunu precedure olarak kullanabilirsin **)
    uses crt;
    var
    d1,d2:text; (*Text olarak deişkenlerin tanımlanması*)
    pno,padi,psoy,psic:string[10]; (*Personel numarası,adı , soyadi,sicilno deişkenlerin tanımlanması max 10 karekter *)
    pno2,Bmaas,Nmaas,vergi:integer;
    (*Personel numarası2 ,bürüt maaş , normal maaş, vergi numarasını integer olarak tanımladık *)
    BEGIN {Ana Program Blogu}
    Assign(D1,'C:\maas.txt');(*D1 Dosyasını okuma modunda açtık *)
    Assign(D2,'C:\yedek.txt'); (*D2 Dosyasını okuma modunda açtık

Reset(d1);(*Dosyadan kayıt okumak için kullanılır. Önceden mevcut dosyadan kayıtlar sırayla okunur*)
    Rewrite(D2);{Dosyayi Sifirdan oolusturmak icin}

While(Not Eof(D1)) Do
    BEGIN {1}
    Read(D1,pno,bmaas,nmaas,vergi);(*Deişkenleri Dosyadan okutturuyoruz *)
    if (bmaas<1000) or(bmaas >10000)) then
    (*Eğer Bmaas 1000 10000 arasında ise ozaman *)
    Writeln(D2,Bmaas,pno,Nmaas,vergi);
    end; (*1*)

CLose(d1); (*d1 i kapattık *)
    Close(d2); (*D2 yi kapattık *)
    Erase(D1); (* d1 dosyasını sildik *)
    Rename(D2,'c:\maas.txt'); (*D2 Dosyasına maas.txt yi tekrar atadik *)
    end. (*Program Sonu *)

Bunu sadece kodları görmen için yazdım ilk baştan oyun programlama falan kasar bence biraz yavaş git derim . açıkcası oyun programlamayıda bilmiyorum.

Choose Your Destiny
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    Pascal demişin midem kalktı gene bi ara çok uğraşmıştım artık mavi ekranlardan bıktım..Ama cidden pascal iyi programdır qbasicten katkat üstündü zamanında neyse geçengün #tahribatta sql le konuşuyorum bi algoritma sordum algoritmaya ne gerek varmış matematikmiymiş bu programlama öle diyorda bana rezil edecem demiştim seni çakal sql :)

Kurtlar tasma takmaz....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    Bu programcı olmak isteyen arkadaşada tavsiyem pascal gibi taa diblere inme basic yada delphi ile başla derim 2 sayı toplatma vs vs vs.. aklıan gelen hertürlü olay için program yazmaya çalış yavaş yavaş geliştiğini görürsün artı ksana visualbasic veya delphi yetmiyo ondan sonra geçersin c++ a falan..

Kurtlar tasma takmaz....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaCHo
    MaCHo's avatar
    Erkek
    Ya arkadaslar her kez bana ayri bisey diyor forumda kafayi yicem..Biri ilk PascaLLa basla sonra dierlerine gecersin dioo..Biri Visual Basicle basLa dio..Biri C++ C basla dio Ya ben kararsiz kaldim ne yapacaimi sasirdim dogrusu ya bana ciddi biseyler diyin artik..

Dostum Bak C , C++ bundan zor gelir Üniversitelerdede bu böyle Eğer Delphi veya C gibi bir dil ögretilecekse ilk başta Turbo Pascal ı öğretirler, Kendimden biliyorum :) Pascal olsun Delphi C hepsi Borland Tabanlı bir dil Turbo pascal C ve Delphi nin atası sayılır kod yapıları aynı zaten C ve Delphi Visual bir dil.Öğrenme aşamasında Turbo Pascal i seç eger Faydalı olmasaydı Okullarda ilk Pascal seçilmezdi çünkü ögrenilmesi kolay bir dil ve kaynak çok orta derecede pascal bilginle Delhpide fazla zorlanmazsın . Son Söz TURBO PASCAL :)

Choose Your Destiny
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Erkek
    YA ÜNİVERSİTEYE İŞİNİ BIRAKTIYSANVUR KENDİNİ ŞİMDİ DAHA İYİ YENİ PROGRAMLAR VARKEN NE KASACAK SIN 60 LARIN PASCALINI ADAM PROGRAMCI OLCAK GEN YAŞAT HAFIZASI DAHA KUVVETLİDİR. BİR DİLİ ÖĞREN YA C YA C++ YA JAVA SENVER KARARINI ÇOK KAFAN KARIŞTIYSA BİDE HOLY E SOR

ftw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    basic yada delphi ile başla ne pascali ya pascalmi kaldi pascalin amaci mantik kapilsin die al elien kitap delphi yada basiclede kaparsin mantiği ondan sonra geçersin c++ a direk geçeyim dersen c++ çok ağır gelir çok..

Kurtlar tasma takmaz....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaCHo
    MaCHo's avatar
    Erkek
    THuNDeR__ bunu yazdı:
    basic yada delphi ile başla ne pascali ya pascalmi kaldi pascalin amaci mantik kapilsin die al elien kitap delphi yada basiclede kaparsin mantiği ondan sonra geçersin c++ a direk geçeyim dersen c++ çok ağır gelir çok..

Dostum Zaten Mantık Kapması için Pascal diyoruz ya kaldırıp pascal ile adam gibi program yaz denmiyor mantıgı kapmak için Pascal ı orta derecede bilen bir kişi C olsun Delphi olsun zorlanmaz bu bir gerçek Pascal eski bir dil olabilir ama hala geçerliligini yitirmemiştir Ben Borland firmasına ortak degilim pascalı savunayım :) ama gerçek bu bunu tek ben demiyorum.

Choose Your Destiny
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaCHo
    MaCHo's avatar
    Erkek
    Tamam zaten bugün bi program yazilimcisiyla konustumda oda ilk olarak Pascali onerdi.Tamam tesekkür ederim.Yalniz Turbo Pascalmi?Pascal 7.0 mi?Hangi versiyon?

Dostum Turbo pascal ile Pascal 7.0 aynı zaten

Choose Your Destiny
Toplam Hit: 9035 Toplam Mesaj: 25