folder Tahribat.com Forumları
linefolder C - C++
linefolder Bana Allah Askına Yardım Edin .. Ama Ciddi Şekilde Yardım Edebilecekseniz..LÜTFEN KARDEŞLER...

Bana Allah Askına Yardım Edin .. Ama Ciddi Şekilde Yardım Edebilecekseniz..LÜTFEN KARDEŞLER...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MartyN
    MartyN's avatar
    Erkek
    heheuhe
    dostum bence sen bi qbasicde mantık öğren ondan sonrada visual basice başla zaten çok yakın olduğu için ardından web programcılığında asp yede başlarsın.
    hem bence visula basiğe başlarsan sana burda yardım edebilecek kişi sayısı daha fazla olur.
    başta ben elimden geldiği kadar yardım edebilirim. ya da netten yüzlerce program source codu bulup biçok incelemede yapabilirsin gerçi bu işlerde önemli olan mantıkdır. eğer ben bu işi yaparım diyosan c++ :))

222 gün siteye giriş yapmayı unutan emekli admin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CHaRMaNDeR
    CHaRMaNDeR's avatar
    Erkek
    martyn doğru söylüyor.

Düşünüyorum, o halde varım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CHaRMaNDeR
    CHaRMaNDeR's avatar
    Erkek
    martyn doğru söylüyor.

Düşünüyorum, o halde varım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    proman
    proman's avatar
    Erkek
    bence once C-den basla,sonra C++ ve en baba dillerden olan Java-ni ogren Javani ogrenirsen istedigin her seyi yapa bilirsin. ( unibersitede java goren arkadaslarin odevlerine baktim chat,client-server tipli programlar ve s.) ayrica java bir cok platformlarda destekleniyor bir tanede java destekli cep telefonu alirsan kendin icin oyun programlari yazarsin
    neyse soylemesi kolay...
    sanada basarilar...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    prefetch
    prefetch's avatar
    Erkek
    arkadaşımıza benimde minik bir önerim olacak;
    programlama işi profesyonel ve amatör olur.
    eğer profesyonel olacaksan amatörlük dönemini en iyi şekilde değerlendir ve gereğinden fazla uzatma.

kullancağın dil konusunda; öncelikle programlamada esas olan o dilin yazım kuralları değildir. o dili en iyi programlama teknikleri ile kullanmaktır. yani syntax denilen yazım kurallarını zaren bileceksin ama syntaxı bilmen o dili iyi bildiğin anlamına gelmez. öncelikle öğreneceğin dilin ne olacağına karar vermeden önce 1. aşama olarak bir problemi bilgisayar ortamında nasıl halledebleceğini öğren. kendine bazı problelere çıkar ve bunu hangi yollarla çözerim diye düşün. algoritma denilen teknikleri uygulaman lazım. sonra hangi dili kullanmak istiyorsan o dili en iyi programlama teknikleri ile kullan.

1. aşamayı atlatırsan eğer kullanacağın dil ne olursa olsun artık programı kodlamaya başlarsın.

Birde ne tür programlar yazmak istediğine bağlı. Web uygulamaları yazacağım dersen Java ve PHP öğren.
    Yok masaüstü yazılımları ilgini çekerse buna delphi yeterli. Ama oyun istiyorsan C++ öğrenmek yerinde.

Benim şahsi görüşüm: Diğer dillere harcayacağın vakti C diline harca. Ondan sonrada C++ diline başla. En güzel ve kullanımı en yaygın dildir.
    Bu dili iyi kullanırsan bir çok uygulamanın altından kalkarsın. Kolay gelsin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tumer
    tumer's avatar
    Erkek
    kardeşim,
    sen şimdi paskalı maskalı bırak senin algoritma bilgin varmı eğer varsa kolay, istediğin dili kitabını alıp öğrenirsin eğer yoksa kitap işine yaramaz algoritma öğrenmen lazım eğer cidden öğrenmek istiyorsan algoritma konusunda elimdengeldiğince yardımı olurum

hoşkal

yatanın izindeyiz
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zombione
    zombione's avatar
    Erkek
    Katılıyorum Algoritma Mantığını Öğren
    Sonra Vb Gibi Bir dil ile İlk Adımı At
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Loading
    Loading's avatar
    Erkek
    Herkes program söylüyor ama programların hükümlerini söylemiyor.

Assembly = Programlama dilinin atasıdır.As400 ler bununla yazıldı.

Qbasic = Dos tabanlı program yazılabilen basit bir dildir.

Pascal = Dos tabanlı program yazılabilen basit bir dildir.

Visualbasic = Windows platformlu Userinterface düşük programlama dilidir.

Delphi = Windows platformlu Userinterface sürükle bırak teknigi ile Databaseye bile baglantı saglattıran programlama dilidir ( Program çalışırken hata verdiginde hatayı ayıklayabilmen zordur.)

C++ = Elektronik tüm eşyalar üzerine programlama yapabilecegin ve bu eşyalar üzerinde hüküm saglayabilecegin programlama dilidir.UserInterface yüksek programalama dilidir. Windows platformlu programlama yapabilirsin./ Bu dili kullanan Universitelerinin cogu Elektrik-Elektronik Meslek Liselerinden mezun olanlardır.

Şimdi Bunca program arasında seçim sana kalmıştır. Programcılık öyle damdan düşer gibi hemen ögreneyim 2 data aktarayım birşeyler çizeyim oynatayımla olmaz.
    Onun için neyi programlayacagını,ne türlü projelere imza atmak istiyorsun onu kafanda oluştur.Web sitesi yapmak ile programlama dillerinde iş koşturmak cok başkadır.

Hadi Kolay gele

Run Time Error
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blacktron
    Blacktron's avatar
    Erkek
    C++ baskasini unut gitsin
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Desert-Tiger
    Desert-Tiger's avatar
    Erkek

slm

Evliyanın dediği gibi qbasic yada pascal . Sonrada VB yda delphi . C++ seni kasacağı için en son buna geç derim ; )

Toplam Hit: 9022 Toplam Mesaj: 25