folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Bar Ve Ağırlık Alıcam Akıl Lazım

Bar Ve Ağırlık Alıcam Akıl Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Merhaba 

arkadaslar düz bar ve vinly plaka alıcam ucuz diye. Uzun süredir ilgilenmediğim için mallık yapmayım diye burdaki müritlere sorayım dedim.

Plakalardaki ağırlıkları nasıl seçeyim eskiden tek kolumu biceps curl hareketiyle 10-11kg ile çalıştırıyordum. 2x7.5kg ve 2x4 kg alayım diyorum. Barın ağırlıgıda 5kg

30 kg toplam agırlık plakası alcam kaçar kg luk seçeyim

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Dumbell var mı ?

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Çok fazla ara kg alma. Direncini arttırmak için çok tekrar yapabileceğin ufak kilo ağırlıklar ile kaslarını güçlendireceğin ve geliştireceğin yüksek kilolarda al. 2x4 - 2x10 ya da 2x5 - 2x12 gibi al ağırlıkları. Dediğim gibi çok fazla ara kilolarda kalma.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek

30 kilo baslangıc icin iyidir ben bar olarak 40 kilo ile calısıyordum bicepsler epey sisiyordu. + keramet ağırlıkta değil hareketi düzgün formda yapmakta yani belinden destek almaya gerek duymayacağın ağırlıklarda calıs.

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

dambılım vardı hatta 20kg dökümdü askerdeyken almış bi akraba

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

vaz geçmiştim şimdi daha sağlam bir alışveriş yapayım diyorum

ağırlık sehpası alıcam iki model var ucuz olanda dipste yapabiliyoruz sanırım

http://www.hepsiburada.com/delta-strength-machine-multi-fonksiyonel-deluxe-agirlik-sehpasi-5500-p-SPORDELTA5500

bunda dipste oluyor sanırım bilen biri diyebilirmi sırf dips yapılıyor diye bunu almak istiyorum ikinciside

http://www.hepsiburada.com/delta-your-power-supply-multi-fonksiyonel-deluxe-agirlik-sehpasi-6010-p-SPORDELTA6010

bu dips yok bunda 

1. dekindeki dips olayı randımanlı olurmu dizler yere değermi acaba  onu çözemedim

ağırlık olarakta iki düşünce var aklımda sizce hangisi mantıklı olur

1. 20 kg vinly dambıl seti alayım diyorum. fakat vinlylerin plakası cok kalın oluyor  o yüzden daha az disk takılıyor ama uzun barda alacagım için onun yanında bi kaçtane döküm plaka alıcam   dambılı  vinly + dökümlerle arttırırım sıkıntı olursa yani kısaca vinly yogunlukta ama dökümde olan agırlık mı alayım

2. dambılı döküm set alıp   uzun bar 10 kg 2 vinly plaka 5 er kg 2 vinly 3 er kg vinly tarzı mı alayım 1. dediğim şekilmi yapayım

bana 2. daha mantıklı geldi çünkü kısa dambıl barında yer sıkıntısı olcagından  vinly ile kg arttırımı yapamayız ilerde.  uzun barda dada bu olur fakat hibrit yapcagım için  daha az sıkıntı yaratır diye düşünüyorum yani

bana bilen biri güzel bir akıl versinde alayım sunları teşekkürler

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

http://www.hepsiburada.com/delta-strength-machine-multi-fonksiyonel-deluxe-agirlik-sehpasi-5500-p-SPORDELTA5500

bu aletten bende var hatta şuan fiyatı ucuz 200 e mi ne almıştım hb den.

direkt bench press için mükemmel alet, fakat incline bench press için eğimi yetersiz ama sağlam ve güven veriyor.
    şuan üzerinde 40 kilo halter takılı birde ben biniyorum 110 kilo civarını buluyor. Çatırdama vs yok, ilk link verdiğin aleti incelemiştim çok kullanışsız olduğunu söylüyordu herkes. Bu alette ise yer kaplama problemi diye bişey yok dikine 50 cm yer kaplıyor topladın mı.,

Güzel alet ben memnunum kısacası.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    iSo bunu yazdı

bu aletten bende var hatta şuan fiyatı ucuz 200 e mi ne almıştım hb den.

direkt bench press için mükemmel alet, fakat incline bench press için eğimi yetersiz ama sağlam ve güven veriyor.
    şuan üzerinde 40 kilo halter takılı birde ben biniyorum 110 kilo civarını buluyor. Çatırdama vs yok, ilk link verdiğin aleti incelemiştim çok kullanışsız olduğunu söylüyordu herkes. Bu alette ise yer kaplama problemi diye bişey yok dikine 50 cm yer kaplıyor topladın mı.,

Güzel alet ben memnunum kısacası.

Peki agirlik secimi konsunda ne diyorsun hocam

dambilda alayim diyorum onu fulldokunfulldokum 20 kg alayim diyorum diğerini vinly dokum karisik yapayım diyorum bide sendeki uzun var kac cm 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Erkek

Hocam bendeki dumbbell lar vinyl dandik aletler. Döküm tabi daha iyi. Halter barı 170-180 cm arasında sanırım (tam 5kilo bar)  dumbell mutlaka al bu bench i eğilmli hale getirip, dumbell fly vs göğüs için etkili antrenmanlar. Dumbell şart, ayarlanabilmesi ayrı bir şart. 

iso tarafından 12/Eyl/16 16:18 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam çok teşekkürler soracagım ben 150-160 cm arası bir bar alsam olurmu  ? o sehpa ile randımanlı olurmu yani

o bar cok kaliteli duruyor delta felan gibi markaların barlarından değilmi o ?

ben dambılları döküm alıcam 20 kg set diğer plakaları 10 kg 2x vinly tarzı yapcam işte

senin bana önerin nasıl plaka konusunda düz bara takcağım plakaları 10 kg 2x  , 5kg 2x, felan alayım diyorum önerini bekliyorum hocam

bide o sehbada dips yapabiliyormusun yere degmeden saglam bir şekilde

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Erkek

Boyut olarak yaparsın dipsi belki ama ben hem 188 im hemde güvenmiyorum ucundan yüklenirsem fırlar gibi geliyor yapmıyorum. :)

2,5kg plaka hiç alma bence. Vinyl leri bara takarsın sorun değilde dumbelllar için döküm güzel seçim, 10 kilo takıyorsun bunlardan dumbella hayvan gibi yer kaplıyor çalışmak eziyet oluyor boyutlarından dolayı. Döküm iyi.
    6*5
    10*2
    yap gitsin. hem haltere hem dumbell a takılırsa bu plakalar 50kg yeter sanırım çok uzun bir süre. Squat bir süre sonra kesmez belki ama ağırlığın yetmediği yerde hareketi çok yavaş uygula çok yavaş ama:)
    yani normalde 20 kg çalışıyorsun ama elinde 15kg ağırlık var. Çok yavaş çalışırsan 20 kg dan daha etkili olacaktır. ağırlığın miktarına çok takılma o yüzden bişekilde halledersin, 
    2,5 kg dan kaçın dedim evde yer kaplıyor sadece. ağırlığı hafif hafif yükseltmek istersen, halterin kenarlarına 2,5luk şişe bağlarsın olur biter ama gerek olmaz.

Bu arada benchin montajı tam bir eziyet. Ben 1-1,5 saatte kurabilmiştim.

Toplam Hit: 1458 Toplam Mesaj: 15
tavsiye