folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Basbakandan Her Aileye 3 Cocuk Öğüdü

Basbakandan Her Aileye 3 Cocuk Öğüdü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

Simdi ülkemizde issizlik oranı 9.9% iken ( www.tuik.gov.tr) sultan 1. tayyibin dunya kadınlar dolayısıyla gittigi Uşak ta bayanlara 3 er çocuk doğurun demesi sizcede mantıksız degilmi? Yani elindeki besleyemez, refah içinde yaşatamazken nedir bu çogalma istegi anlamadım??

http://www.ntvmsnbc.com/news/438418.asp

biri bana bu mantaliteyi anlatsın lütfen

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyrpt
    cyrpt's avatar
    Erkek
    RTE mı bakacakmış :) pardon cocuk rıskıyla gelıyordu dımı :) allah akıl fıkır ıhsan eylesın bunlara... Ya mılletımız zaten 1 taneye nasıl bakacam nasıl okutacam dıye karakara dusunuyor... ustune ustuk sen vergı ustune vergı koyuyorsun ve ne alametse su herıfı hala savunuyorla herıf semsıyeyı nasıl acarım dıye yırtınıyor bunlarda ysa rte acarsın rte....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek
    Bakabildiğin kadar yap,yapabildiğine bak..Budur felsefem

Çekil,Önümden Çekil...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vampire
    vampire's avatar
    Erkek
    bu işler böyle uzaktan gözüktüğü kadar kolaymı ? avrupamı olmak istiyorsunuz olun ama 80 yaşına geldiğinizde olacaklarıda kabul edin onların kültürünü bana ve benim halkıma dikta edenler ve bu diktayı sadece basit ve cahilce bir kılıf olan gelişme yada medeniyet dediğimiz tek dişi kalmış canavar tasviri altına saklayanlar azcık düşünsün sadece düşünsün bilime inanırmısınız bilmem ama ben inanırım ve düşünün bilimsel düşünün ve bunun yanında dinsel düşünün her iki şekilde düşündüğünüzde neden 3 çocuk yapın denildiğini anlarsınız ancak böyle bakarsanız ve yok yok ben çok açık bakıyorum deyip kendinizi kandırmaya devam ederseniz her zaman size davulun sesi uzaktan hoş gelecektir !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nespace
    Nespace's avatar
    Erkek
    Bir ülkenin genç nüfusu çoksa, o ülke güçlüdür.

Soru:Şu şu adam forumda Nazizm/Faşizm/Satanizm/... propagandası yapıyor banlayalım manyakmıdır nedir? Cevap:Aklı başında adamın burda işi ne zaten, bütün forumu mu silek yani?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    afrasiab
    afrasiab's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Lord-Nespace bunu yazdı:
    -----------------------------
    Bir ülkenin genç nüfusu çoksa, o ülke güçlüdür.

bi ülkenin genç nufüsu çoksa ve o ülke gelişmemişse ve o ülkede Türkiye ise

nüfusunu besleyemezse halkına refah sağlayamazsa sömürge olmaya mahkumdur.. 

Acı veriyorsa geçmiş, geçmemiş demektir...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek

aslında mantıklı bişey söylemiş,nüfus güçtür tabi bu nüfusa bakabilicek misin?elindeki herşeyi yabancı sermayeye verip kendi halkna ne kadar iş olanağı sağlıycaksın?ilginç

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek
    Ülke bu durumdayken şaka gibi açıklamalar yapılıyor.! Allah rıskını verir dimi ? sanki çocuk doğunca zengin oluyosun ben bu yaşımda çocuk yapmamayı düşünüyorum çünkü ona bakabilicekmiyim ? vs gibi şeyler düşünüyorum onun galiba nüfus politikasından haberi yok gelişmiş ülkelerde genç nüfus her zaman azdır.Fakat bir Brezilya bir Afrikaya bakın genç nüfus ne kadar fazla ? şimdi nüfus fazla diye çokmu güçlü olunuyo ? :) biz bu zamana dek çok genç nüfusumuz oldu süper güçmüydük hep ? zaten bizim tarih hocasının dediği doğru savaşlarda gerçekten çok iyiyiz ama masa başına gelince çok kötüyüz.İnanınki genç nüfus meselesinden öte bilgili insanlar yetiştirmek mesele..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enqaz
    enqaz's avatar
    Erkek
    AntiOksidan bunu yazdı:

aslında mantıklı bişey söylemiş,nüfus güçtür tabi bu nüfusa bakabilicek misin?elindeki herşeyi yabancı sermayeye verip kendi halkna ne kadar iş olanağı sağlıycaksın?ilginç

yabancı sermaye parayı verip, kurumun kapısına kilit mi vuruyo? 

Türbana hayır. Yaşasın AYYAŞİZM. Yaşasın ZİNAİZM
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    afrasiab
    afrasiab's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    enqaz bunu yazdı:
    AntiOksidan bunu yazdı:

yabancı sermayeye yaklaşık 2 yıllık gelirine satıyo

yani cebine giren parayı elin oğluna veriyo

sonrada yeni sosyal güvenlik yasısa gibi yasaları uygulamaya koyup halkın cebine elini sokup zorla parasını alıyo 

Acı veriyorsa geçmiş, geçmemiş demektir...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    enqaz bunu yazdı:
    AntiOksidan bunu yazdı:

yabancı sermaye ekstra bi yatırım yapmıyo firmayı alıp işçi çıkarma dışında,fabrika mı açıyo yabancı sermaye?işsizliği mi azaltıyo?
    2 yıllık karına firmayı alıyo,stratejik yerleri alıyor,türkiyede saolsun bunlar yüzünden bankaların yüzde 5o den fazlası yabancıların elinde,diğer ülkelerde yüzde 1o-2o civarlarında bu.yunanlılar bile banka aldı bizden,sen devam et partizanlığına,altından çektikleri zaman değil yemek giymeye don bulamyacağız o zaman görürüm sen ve senin gibileri.
Toplam Hit: 7739 Toplam Mesaj: 40