Basic (Örnekler, Belge, Derleyici)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek

http://s4.dosya.tc/server5/yrha97/Basic.rar.html

Çalışma klasörümü burada paylaşıyorum. Merak edenler, ilgilenenler buradan indirebilirler. Klasör, orijinal örnekler, kendi örneklerimi, bir PDF belgesi ve derleyici içeriyor.

Projelerimi bu klasörde geliştiriyorum ve ihtiyaç duyduğum herşeyi de içinde bulunduruyorum. Genelde kaynak olarak PDF belgesini kullanırım ve bazı işlemleri

kullanmadan önce küçük programlar içinde denerim. Bunlar benim örneklerimi oluşturuyorlar. Çözemediğim veya anlayamadığım işlemler olursa, orijinal örnekler arasından bulmaya çalışıyorum.

Kendi örneklerimi, daha kolay açılabilsinler ve incelenebilsinler amacıyla metin dosyalarına çevirdim. Çift tıklanınca Notdefteri ile açılıyorlar. Orijinal örnekler bir alt klasör içindeler. Bir de orijinal ve kendi örneklerimin nasıl çalıştırılabileceğini anlatan bir metin belgesi ekledim.

Bitiremediğim veya henüz düzgün çalışmayan örneklerimi, kafa karıştırmasın amacıyla, paylaşmadan önce klasörden sildim. Bitmiş projelerimi ayrı klasörlere aktarıyorum.

Bu şekilde bilgisayarımda düzen sağlanmış oluyor ve uzun süre ara verdiğim olduğunda bile nerede kaldığımı kolaylıkla bulabiliyorum.

Benim amacım programlama öğrenmek. Bu nedenle bu klasörde bulabileceğiniz örnekler de büyük hayal kuranlara hitab etmezler.

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Github kullansan daha iyi olur.

Bir de hangi basic derleyicisi?

Olaylara karışmayın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    Benim örneklerimim GitHub'luk bir boyutu yok. Derleyici klasörün içinde mevcut.
    emrah20 tarafından 01/Ara/17 10:51 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mugen
    mugen's avatar
    Erkek
    emrah20 bunu yazdı

GitHub değil de Git teknolojisini kullanmalısınız, GitHub bu hizmeti kurumsal ya da bireysel anlamda sağlayan bir kuruluş sadece, şahsen GitLab kullanıyorum ve hocam emin olun 20 dakikada temel olarak işlevleri öğrendikten sonra, isterseniz bu tarz bedava hizmetlerde her şeyinizi saklayabilirsiniz, ben oyun yedeklerimi, beğendiğim şarkıların tab'larını, bazı derslerimin LaTeX'de döküm edilmiş notlarını, önemli önemsiz çalışmalarımı, keepass veritabanımın yedeğini hep buralara eşitliyorum. Tavsiyem sizinde bunu aktif şekilde kullanmanızdan yana zira büyük kolaylık, hem geçmişe dönük bilgi kaybı da sıfır, bence arada geçmişe dönüp bakmanın çok büyük bir zevki var, kat ettiğiniz gelişimi gözlemlemenin en güzel yolu :) .

mugen tarafından 01/Ara/17 12:01 tarihinde düzenlenmiştir

O mahiler ki derya içredir deryayı bilmezler.. .
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek

GitLab ücretlimi ? "Try your Free Triall" gibi bir seçenek gördüm sanki.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mugen
    mugen's avatar
    Erkek
    emrah20 bunu yazdı

GitLab ücretlimi ? "Try your Free Triall" gibi bir seçenek gördüm sanki.

Hocam çok daha profesyonellere yönelik sürümü ücretli, bireysel ya da ufak ekipler için ücretsiz, gitlab şahsen gizli projeler oluşturmama olanak sağladığı için tercihim, aynı şekilde bitbucket da kullanılabilir.

O mahiler ki derya içredir deryayı bilmezler.. .
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek

Benim projelerim ne gizli, ne de profesyonel. Masaüstüm düzenli olsun yeter. İleride belki gereklilik duyarsam, aklımda kalsın.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Github yine kullanabilirsiniz. Manyak bir programci olmaniz gerekmiyor kullanmak icin. Millet blog sayfalarini saklıyor. Markdown kullanarak notlarinizi bile saklarsiniz.

github.com/kullanici adiniz ile de her yerde bu belgelerinizi, kodlarinizi okursunuz.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eagleofcondor
    eagleofcondor's avatar
    Erkek
    emrah20 bunu yazdı

http://s4.dosya.tc/server5/yrha97/Basic.rar.html

Çalışma klasörümü burada paylaşıyorum. Merak edenler, ilgilenenler buradan indirebilirler. Klasör, orijinal örnekler, kendi örneklerimi, bir PDF belgesi ve derleyici içeriyor.

Projelerimi bu klasörde geliştiriyorum ve ihtiyaç duyduğum herşeyi de içinde bulunduruyorum. Genelde kaynak olarak PDF belgesini kullanırım ve bazı işlemleri

kullanmadan önce küçük programlar içinde denerim. Bunlar benim örneklerimi oluşturuyorlar. Çözemediğim veya anlayamadığım işlemler olursa, orijinal örnekler arasından bulmaya çalışıyorum.

Kendi örneklerimi, daha kolay açılabilsinler ve incelenebilsinler amacıyla metin dosyalarına çevirdim. Çift tıklanınca Notdefteri ile açılıyorlar. Orijinal örnekler bir alt klasör içindeler. Bir de orijinal ve kendi örneklerimin nasıl çalıştırılabileceğini anlatan bir metin belgesi ekledim.

Bitiremediğim veya henüz düzgün çalışmayan örneklerimi, kafa karıştırmasın amacıyla, paylaşmadan önce klasörden sildim. Bitmiş projelerimi ayrı klasörlere aktarıyorum.

Bu şekilde bilgisayarımda düzen sağlanmış oluyor ve uzun süre ara verdiğim olduğunda bile nerede kaldığımı kolaylıkla bulabiliyorum.

Benim amacım programlama öğrenmek. Bu nedenle bu klasörde bulabileceğiniz örnekler de büyük hayal kuranlara hitab etmezler.

virüs tespit etti

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    emrah20 bunu yazdı

Github boyut sınırı kaç?

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    @eagelofcondor klasör içinde virus.txt adında bir dosya var. Tesbit edilen o.

Toplam Hit: 6461 Toplam Mesaj: 23
basic örnek programlar örnek kodlar