Basic (Örnekler, Belge, Derleyici)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    emrah20 bunu yazdı

Github boyut sınırı kaç?

Github'a eklenecek kadar ciddi bir şey olmadığını söylemek istedim. ( Benim için büyük bir adım, insanlık için gereksiz şeyler.)
    emrah20 tarafından 02/Ara/17 09:32 tarihinde düzenlenmiştir

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    emrah20 bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    emrah20 bunu yazdı
    Benim örneklerimim GitHub'luk bir boyutu yok. Derleyici klasörün içinde mevcut.
    Github'a eklenecek kadar ciddi bir şey olmadığını söylemek istedim. ( Benim için büyük bir adım, insanlık için gereksiz şeyler.)

Github boyut sınırı kaç?

Ya adam yeri geliyor boş repo açıyor github'da. Sen niye bu kadar kafaya takıyorsun. Bırak insanlık olarak biz karar verelim gerekli mi gereksiz mi... :D

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    Prensip olarak itibar kazandırmayacak şeylerin herkesin erişimine açık bulunması itibarı bozar. Bir iş başvurusu yaptığında insankaynakları yöneticisinin ilk başvuracağı kaynaklar sosyal medya hesapları ve diğer yaygın üyelikler. Bu bilgilerden kişi karakteri tesbit edilmeye çalışılır ve de günümüz teknolojisi buna elverişli. Akıllı algoritmalar (yapay zeka) kişiyi yazı karakterinden ve sık kullanımlarından tesbit ve analiz edebileck seviyede.

Bunun en ileri örneği yüz ve göz tanıma teknolojisi.

emrah20 tarafından 02/Ara/17 09:47 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    emrah20 bunu yazdı
    Prensip olarak itibar kazandırmayacak şeylerin herkesin erişimine açık bulunması itibarı bozar. Bir iş başvurusu yaptığında insankaynakları yöneticisinin ilk başvuracağı kaynaklar sosyal medya hesapları ve diğer yaygın üyelikler. Bu bilgilerden kişi karakteri tesbit edilmeye çalışılır ve de günümüz teknolojisi buna elverişli. Akıllı algoritmalar (yapay zeka) kişiyi yazı karakterinden ve sık kullanımlarından tesbit ve analiz edebileck seviyede.

çok haklısın

NoktaliVirgul tarafından 02/Ara/17 10:24 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    emrah20 bunu yazdı

Benim hiçbir sosyal medya hesabım yok. Ben ne olacam? :))))

Hacım koy GitHub 'a aç sahte bir hesap. Sana demiyoruz nüfus cüzdanının suretini de ekle diye.  :))

Hem ihtiyacı olan başka bir insanda faydalanır. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı
    emrah20 bunu yazdı

Benim hiçbir sosyal medya hesabım yok. Ben ne olacam? :))))

Hacım koy GitHub 'a aç sahte bir hesap. Sana demiyoruz nüfus cüzdanının suretini de ekle diye.  :))

Hem ihtiyacı olan başka bir insanda faydalanır. 

aynısını ben yazdım da sildim :) sahte hesabını da bulur. çünkü bunlar şimdi yapay zeka ilerde ileri yapay zeka olacak..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    Kişisel olarak bir kaygım yok. İleride referans olarak gösterebileceğim bir projem olursa bunu geniş kitlelerin erişimine açmak istiyorum. Nitelikli azınlık, niteliksiz çoğunluktan üstündür. Hayatta bir insanın bir stratejisi olmalı. Başarı bir tesadüf değil. Toplum sizi her zaman en güzel yönünüzden görmeli ve öyle hatırlamalı. Kötü bir yönünüz hatırlanmamalı.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

Hocam Turkiye de senin github ina bakmaz ik. Once hangi okuldan mezun olduguna bakar. Sonra kac yildir calistigina bakar. En son tipine bakar.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    Ben Lise mezunuyum. Normal şartlarda en baştan yazılı başvuruda eleniyorum. Bana her başvurumdan 6 ay sonra "başvurunuz için teşekkür ederiz, biz sizi ararız" yazısı geldi. Şu an bir yerde çalışıyorum ve yeni bir iş aradığım da yok ama bu benim kendi başarım değil. Patronumun tercihi, çoğu küçük işletmelerde olduğu gibi, ya akraba, ya da aile yakınıydı. Bu bir güven meselesi. Yeğeni arkadaşım oluyor ve bana referans oldu. Genelde tipe en son Patron veya genel müdür bakıyor ve son kararı o(nlar) veriyor. Ben o aşamaya daha önce hiç gelememiştim. İnsan kaynakları başvurular arasından en uygun gördüklerini seçiyor ve öneriyor. ( Küçük işletmelerin öyle bir birimi yok, doğruda işletmeci ile görüşülüyor. ) O öneriyi yapmadan önce, önceki işverenlerle bile görüşüyorlar. Veya referans istiyorlar ve referans verilen kişiyi arıyorlar. Patronların kararı tamamen kişisel olabilir. Müdürlerin öyle bir lüksü yok. İleride olurda yeni bir iş aramaya gereksinim duyarsam, önceki hatalarımın sonuçlarından edindiğim tecrübelerimi değerlendirmeliyim. Kendi referansım kendim olmam gerekir diye düşüyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    Konu tamamen farklı bir yerelere kaymışken şunu da belirteyim. Bana iş teklifleri de gelmişti ve bazen de yine geldiği oluyor. Onları ya ciddi bulmadım, yada güven duyamadım. Bunun için bazen gözle görülür bir neden olmasada insan kendi içgüdülerinin sağlıklı olduğuna güvenebilmeli.

Toplam Hit: 6450 Toplam Mesaj: 23
basic örnek programlar örnek kodlar