Batarya Ömrü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Telefon su geçirmez deyip de suya falan soktun mu veya düşürdün mü cihazı?

Abimde de vardı Sony, nasıl olsa şu geçirmiyor diye telefonu suya tuttu, neresinden girdiyse su girmiş anlaşılan, senin duruma benzer birşey oldu, pil oranı ekranda uzun bir süre sabit kaldı, şehir değiştirince basınçtan mıdır ne alakaysa bir süre düzeldi, sonra yine sabit kaldı. Darbe ezilme veya sıvı teması var mı, hatırlamaya çalış

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

Telefon su geçirmez deyip de suya falan soktun mu veya düşürdün mü cihazı?

Abimde de vardı Sony, nasıl olsa şu geçirmiyor diye telefonu suya tuttu, neresinden girdiyse su girmiş anlaşılan, senin duruma benzer birşey oldu, pil oranı ekranda uzun bir süre sabit kaldı, şehir değiştirince basınçtan mıdır ne alakaysa bir süre düzeldi, sonra yine sabit kaldı. Darbe ezilme veya sıvı teması var mı, hatırlamaya çalış

hocam vallahı ole bı bılerek suya sokmadım yanı telefon suyla teması olmadı kasanın 1 kac yerınde ezıkler oldu onuda dusurmustum ama telefon calısıyordu kendı kendıne sarj 20 de sabıtlenmıstı tel sarj oluyor led yesıl yanıyor ama 20de kalıyordu muhtemelen batarya artık ekranı besleyemedıgınden acılmıyor tel , bataryayı degısıtırıp deneyecegım aslında ugrasmam ama ıcınde fotograflar steam hesabım fln var o yuzden boyle bı ıse kalkıstım 

salla gitsin ölecez zaten :D
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

Bataryada değil sorun.Şarj kablosunu takmadan ses+power ile aç.Sonra şarja tak.Sonra factory mod ile açmayı bir dene.

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek
    obie bunu yazdı

Bataryada değil sorun.Şarj kablosunu takmadan ses+power ile aç.Sonra şarja tak.Sonra factory mod ile açmayı bir dene.

hocam bunu belkı 100 defa denedım tel ekran gelmıyor sarja takmadıktan sonra farklı sarj kabloları ıle bır suru yontem ıle denedım fakat telefon hıcbır tepkı vermıyor  sarja takıyorum  sadece 10 15 sanıye ekranda sarj oluyor sımgesı gelıyor sonra telefon kapanıyor

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

Şarj takılı değilken,android kurtarma menüsü gelmiyor mu ? Bu power+ses kısma tuşu ile açılan menü ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek
    obie bunu yazdı

Şarj takılı değilken,android kurtarma menüsü gelmiyor mu ? Bu power+ses kısma tuşu ile açılan menü ?

hocam ekran gelmıyorkı ne bı ses ne bı tıtresım sadece telı sarja taktgımda goruntu alabılıyorum oda dedıgım gıbı 10 sanıye fln

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

Hocam görüntü gelmeyecek zaten.Matrixteki gibi bir ekran geliyor o menüde.O menüye sadece şarj takılı değilken girilmesi lazım.Her telefonda böyle bildiğim kadarıyla.Sony için o menü tuşu farklı olabilir.Şöyle yazıyor ; ses açma+orta tuş+güç tuşu.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek
    obie bunu yazdı

Hocam görüntü gelmeyecek zaten.Matrixteki gibi bir ekran geliyor o menüde.O menüye sadece şarj takılı değilken girilmesi lazım.Her telefonda böyle bildiğim kadarıyla.Sony için o menü tuşu farklı olabilir.Şöyle yazıyor ; ses açma+orta tuş+güç tuşu.

hocam senımı kırıcam tekrar denedım fakat yıne aynı hıcbır tepkı yok ne bı tıtresım ne ekranda bı hareketlılık ne bı ses :(

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    blackhorror bunu yazdı
    obie bunu yazdı

hocam senımı kırıcam tekrar denedım fakat yıne aynı hıcbır tepkı yok ne bı tıtresım ne ekranda bı hareketlılık ne bı ses :(

obie hocam kusura bakmasın kulaktan duyma veya başka modelde olan Sonyde olacak diye bir şey yok.

Hocam xperia companion'a bağlayıp stock yazılım yakabilirsin de pil değişmeden yapma bence, bu sefer emmc'ye direk yazılım yakmak zorunda kalırsın qualcomm ile.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

İlginç.O menüye batarya bitik olsa dahi giriyordu.Kombinasyonu tutturamıyoruz sanırsam.Motorolada aynı sorunda, o şekilde açılıyordu.Sony için,o menüye girmeyi mkyb biliyordur belki.

@yalinyalniz

Kulaktan dolma değil.Aynı sorunu bu şekilde çözdüğümü söylüyorum.Ne olursa olsun,her telefonda kurtarma menüsüne bir şekilde girilebiliyor diye biliyorum.

obie tarafından 01/Ara/20 16:25 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 2094 Toplam Mesaj: 26
telefon telefon