folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Batum'dan Gelirken Çanta Araması Yapılıyor Mu ?

Batum'dan Gelirken Çanta Araması Yapılıyor Mu ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Yarın Batum'a gitmeyi planlıyorum. Konaklamayacağım, sadece bi iş için gidicem ek olarak yanımda birçok adet şarj cihazı falan getiricem.

Bunları çantaya koysam (veya bavula) Türkiye'ye girerken arama yapıp yassah hemşerim derler mi ?

Sırtımdaki çantayı "gel hele bakalım içinde ne var" diye ararlar mı yoksa öylece gümrükten geçip gidebilir miyim ?

Ek: blabladan falan baktım da pek oralara gidene rastlamadım kendi güzergahım üzerinde. Yarın o tarafa gidip Erzurum'dan geçecek olanlar varsa beraber gidek. Maddi destek konusunda endişe duymayınız :)

DadasAdam tarafından 08/Tem/16 15:07 tarihinde düzenlenmiştir

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

Xray den gecersin ama cantani durdurup bakmak falan sans isi. Ordaki memurun kafasi eserse durdurur bakar.

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    Metanet bunu yazdı

Xray den gecersin ama cantani durdurup bakmak falan sans isi. Ordaki memurun kafasi eserse durdurur bakar.

Arabayla geçsem yine xray taraması yapılır mı hocam ?

Veya kenardan köşeden dolaşarak giremem mi ülkeye ? :) Xrayden geçersem memur kesin durdurur xray olmaz...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    DadasAdam bunu yazdı
    Metanet bunu yazdı

Veya kenardan köşeden dolaşarak giremem mi ülkeye ? :) Xrayden geçersem memur kesin durdurur xray olmaz...

arabalar da xraye tabii tutuluyor, kenardam köşeden de geçemezsin hatta daha fazla diikat çekersin diyecekleri yoksa bile gel buraya derler. Ben gittiğimde gunu birlik giriş çıkışlar için 3LT alkol sınırı vardı 2 kişi kişi başı 15 LT alkol aldık memurda bişey demedi. Baktı ilk kez geldik çıkarıverelim çok pahalı Türkiye' de yaa dedik o da gayet güleryüzle hadi geçin demişti. 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    DadasAdam bunu yazdı
    Metanet bunu yazdı

hocam koskoca arabayla nasıl kenardan köşeden giricen :D şans işi arkadaşın dediği gibi 

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı
    DadasAdam bunu yazdı
    Metanet bunu yazdı

hocam koskoca arabayla nasıl kenardan köşeden giricen :D şans işi arkadaşın dediği gibi 

araba ile biraz daha esnekler memurlar elinde olunca daha sıkıntı 

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Keşke sokacağım şey alkol olsa, elektronik ürünler xrayde pat diye çıkıyor. Sayısı fazla olunca hayırdır ne iş diyecekler ooof of...

Fazla dediğim de 10 parça falan olacak ama ne bileyim bütün hayallerim suya düştü şimdi. Okuduğum gezi yazılarında memurların xray yokmuş gibi davrandığı anlatılıyordu :(

Çizili kısma denk getirsem, iki metal yan yana gelince xrayde tümleşik gibi görünür yırtarım belki ?

DadasAdam tarafından 08/Tem/16 15:26 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elmor
    elmor's avatar
    Erkek

sans isi ters aksam mutlu olamamis gorev aski ile yanip tutusan memura denk gelirsen sorun cikartir. fakat 10 parca (telefon) sarj cihazi icin tolorans tanirlar.

lakin 2 canta telefonla gecende gordum 2 adet uydu alicisina el koyanda. :)

ekleme

gizli yerlere saklanmis birseyler bulurlarsa afetmiyorlar gizlemeni tavsiye etmem. heleki o resimki yere :)

elmor tarafından 08/Tem/16 15:33 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

10 parça telefon şarjı neden sorun olsun ki ?

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Hepinize cevaplardan ötürü teşekkür ederim :) Ama şansa bırakamam beyler.

Şarj cihazı dediklerim telefon için değil, ufak ama pahalı aletler. Götün birine denk gelirsem gitti bütün sermaye...

@KotomineKirei  hocam adet sayısı ticari kapsama giriyor. 5 liralık alete 100 lira vergi çıkaran memurlar kim bilir bendeki aletlere ne kadar vergi isterler... 

DadasAdam tarafından 08/Tem/16 15:58 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

Nitecore filan mi hacim esigara icin ? Oyle ise bi guzellik beklerim senden :F

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
Toplam Hit: 2230 Toplam Mesaj: 13
gezi tatil gümrük batum yassah hemşerim yasaklı maddeler