folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bedelli Denk Gelir Mi?

Bedelli Denk Gelir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek

İyi akşamlar arkadaşlar başlık saçma ama anlaşılır, 92 doğumluyum aöf 1. sınıftayım ve 2018'e kadar tecilliyim yani 26 yaşıma kadar bu sanırım tecilimin gelebileceği son nokta olabilir. Bedelli için aöf devam etmem yeterli olur mu? veya ne yapmam gerekir? Evet yusuf yusuf olmaya başladım açıkcası fazla agresifim ve bu kafayla askere gidersem friendly fire olabilir.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

yaşın büyüdükçe hiç kaldıramazsın müdür. 2018 de gidersen kayışı sıyırırsın belki askerliğin uzar :)

para biriktirmeye başla şimdiden. zamanı gelince ya ödersin gitmezsin yada daha farklı kanunlar çıkar faydalanırsın.

https://www.youtube.com/watch?v=Gz64XSVYy2g Giderayak bir fincan kahve daha!!! :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

yaşın büyüdükçe hiç kaldıramazsın müdür. 2018 de gidersen kayışı sıyırırsın belki askerliğin uzar :)

para biriktirmeye başla şimdiden. zamanı gelince ya ödersin gitmezsin yada daha farklı kanunlar çıkar faydalanırsın.

bende öyle düşünüyorum dostum parada var ama bu denk gelme gelmeme mevzularını bilmiyorum misal 29 yaşına düşürüyolar ozamana kadar aöf okusam olur mu yoksa doktorlar vs. yapsın diyemi bu ayarlamayı yapıyorlar.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

tahribatta bu konuyu bilen yok.

Bu topraklar BAAS benzeri tek adamlı rejimlere geçit vermedi bugüne kadar
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

yav nereye düşürüyorlar askeriye kanunlarının işi belli olmaz bizim taburda kimleri kimleri getirmiştiler bir görsen.

sen işini sağlama al . paran varsa öde gitsin bitsin. tam düzen kuracakken ibenlik yaparlar alır götürürler pis koyar sana haberin olsun.

mesela ben hazırlıksız yakalandım kaçakmışım haberim yok mk. okul evrak göndermemiş hata olmuş alıp götürdüler bir baktım askerim.

al sana şansıızlık. başına böyle birşey geleceğine imkan varsa çöz sorunu ondan sonra şimdinden başla hayatını düzene sokmaya.

yaş ilerledikçe insan hantallaşıyor herşey yapmak zoruna gidiyor. bari heyecan varken askerlik sorunu çöz hemen hayatına ayar vermeye başla.

https://www.youtube.com/watch?v=Gz64XSVYy2g Giderayak bir fincan kahve daha!!! :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

adam 92li neyn derdıne dusmus :D

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

ben 88 liyim ulan bana denk gelirmi acaba die dusunuorum murid sen daha 92 li :D sanirim gelecek icin konusmussun valla bu isler kismet isi ne olacagi belli olmaz 29 a kadar ogrenci olarak uzatma hakkin var acik ogretim zart zurt uzatirsin  cikma sansi bence yuksek bu sene cikarsa bence bu isi pro orduya cevirene kadar milleti alistirmak icin 2-3 yilda bir rutine baglicaklar gibi benim arkadas 11 gunle gecenkini kacirdi bole gote gelme durumunda soz konusu olmadi yurtdisi takilma imkanin varsa isci dosyasi vs gibi 40 a kadardi galiba uzatma imkanin var 

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    HeyQirs bunu yazdı

adam 92li neyn derdıne dusmus :D

94ler gidiyo la askere

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek

Kardeş yok olmaz ben 12 ay veya kısa dönem 5 ay yapamam diyorsan Dövizli Askerlik var bedelli gibi..

Ama onun için de 3 yıl (1095 gün) fiili olarak yurtdışında çalışmış olman lazım o zaman 5120€ verir 21 gün yapar kurtulursun.

Bedelli çıkar çıkmaz bilmem ama bu uygulama epeydir var. Akılının bir kenarına not al..

Yargılamak için bilmek, bilmek için anlamak, anlamak için dinlemek gerekir...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek
    TR-SCOPJE bunu yazdı

Kardeş yok olmaz ben 12 ay veya kısa dönem 5 ay yapamam diyorsan Dövizli Askerlik var bedelli gibi..

Ama onun için de 3 yıl (1095 gün) fiili olarak yurtdışında çalışmış olman lazım o zaman 5120€ verir 21 gün yapar kurtulursun.

Bedelli çıkar çıkmaz bilmem ama bu uygulama epeydir var. Akılının bir kenarına not al..

21 gun olayi da yok artik.

hic gitmiyorsun.

Listening to the wind of change.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    TR-SCOPJE bunu yazdı

21 günü kaldırdılar hocam, ayrıca fiyat olarak 10 bin Euro idi onu 6000 Euro'ya çektiler ve 3 yıl çalışma değil de oturma izni olmadı yetiyor sanırım o yüzden ben buna güveniyorum :) 

bakalım biraz süre olursa ya dövizli ya bedelli yapacağım.. 

Aydınlık sabahı düşün ve durgun karanlık geceyi. Rabb'in seni ne unuttu ne de darıldı. Öteki dünya senin için (hayatının) bu ilk bölümünden mutlaka daha iyi olacak! Ve zamanı geldiğinde Rabb'in sana (kalbinden geçeni) bağışlayacak ve seni hoşnut kılacak. O seni yetim olarak bulup bir sığınak vermedi mi? Ve yolunu kaybetmiş görüp seni doğru yola ulaştırmadı mı? İhtiyaç içinde bulup seni tatmin etmedi mi? Öyleyse yetime haksızlık yapma, yardım isteyeni asla geri çevirme, ve (her zaman) Rabb'ini(n) nimetlerini an.
Toplam Hit: 1112 Toplam Mesaj: 14