folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Belirli Saatlerde Pc Tetiklemeli Devre (Nasil Yapilir)

Belirli Saatlerde Pc Tetiklemeli Devre (Nasil Yapilir)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı

gerek yok oyle ugrasmana

adaptorle calisan hdd al, yada usb kablosundaki guc tellerini kesip adaptore bagla

sonra sulama sistemlerinde falan kullanilan zaman ayarli prizlerden al, ayarliyosun istedigin saatte ve istedigin kadar enerji veriyo

yarim saatligine acarsin yeter

soyledigin aslinda cok mantikli hocam ancak zaman senkronizasyonunu nasil cozerim bilemedim. hemde pcden tetik veremeyecegi icin calistirmasi imkansiz.

@siyahbereli   hocam network uzerinden nasil bi cozum onerirsin baska bi pcye yedek sallama olabilir ancak o sureicerisinde pc acik olmasi lazim. aslinda tr de bi yazilim yapmislar yillik bi ucreti var kendisi otomatik rarlayip bi clouda atiyor ve 5 gunluk yedek alip her seferinde 1. gunku yedegi siliyor buda bir ornek olabilir. ama onada erisim saglanabilir aktif calisan herhangi biseye erisim saglanabileceginden boyle birsey dusundum

delimiyim ben?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S2kucuk
    S2kucuk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Röle vs boşuna kendinizi yoruyorsunuz. 3,5" lik bir harddisk al. Zaman ayarlı prizler var ona bağla. Gece saat 5temi yedek alıcan, 4:50 de açılacak, 5:30 da kapanacak hale getir. Sonra crontab a basit bi bash script yazacaksın. Backup diskini mount ediceksin, sonra backup alıcaksın zamanı gelince harddisk sistemden ayrılacak. İlla backup işlemi biter bitmez sistemden ayrılsın istiyorsan o zaman tırmalarsın elektronik devrelerle ama önce gerek varmı diye bir düşün derim ben.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı
    nurulmac11 bunu yazdı

gerek yok oyle ugrasmana

adaptorle calisan hdd al, yada usb kablosundaki guc tellerini kesip adaptore bagla

sonra sulama sistemlerinde falan kullanilan zaman ayarli prizlerden al, ayarliyosun istedigin saatte ve istedigin kadar enerji veriyo

soyledigin aslinda cok mantikli hocam ancak zaman senkronizasyonunu nasil cozerim bilemedim. hemde pcden tetik veremeyecegi icin calistirmasi imkansiz.

@siyahbereli   hocam network uzerinden nasil bi cozum onerirsin baska bi pcye yedek sallama olabilir ancak o sureicerisinde pc acik olmasi lazim. aslinda tr de bi yazilim yapmislar yillik bi ucreti var kendisi otomatik rarlayip bi clouda atiyor ve 5 gunluk yedek alip her seferinde 1. gunku yedegi siliyor buda bir ornek olabilir. ama onada erisim saglanabilir aktif calisan herhangi biseye erisim saglanabileceginden boyle birsey dusundum

pc ye saat 10 da yedek al diceksin, alete de 9.50 de acil 10.20 de kapan diceksin

black implies white, self implies other, life implies death.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı
    ayhun bunu yazdı
    nurulmac11 bunu yazdı

gerek yok oyle ugrasmana

pc ye saat 10 da yedek al diceksin, alete de 9.50 de acil 10.20 de kapan diceksin

@Sbuyuk hocam soylediklerinizi deneyecegim mantik icin tesekkurler

delimiyim ben?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

Donanım yapmakla uğraşma bence.

Aygıt yöneticisinden harici harddiskin bağlı olduğu USB portunu aktifleştir/pasifleştir. Bunu görev zamanlayıcısı ile yaparsan iş bitmiştir.

Blue Screen of Death
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek
    Sbuyuk bunu yazdı

Röle vs boşuna kendinizi yoruyorsunuz. 3,5" lik bir harddisk al. Zaman ayarlı prizler var ona bağla. Gece saat 5temi yedek alıcan, 4:50 de açılacak, 5:30 da kapanacak hale getir. Sonra crontab a basit bi bash script yazacaksın. Backup diskini mount ediceksin, sonra backup alıcaksın zamanı gelince harddisk sistemden ayrılacak. İlla backup işlemi biter bitmez sistemden ayrılsın istiyorsan o zaman tırmalarsın elektronik devrelerle ama önce gerek varmı diye bir düşün derim ben.

Adam düşündüklerimi direk sana aktarmış zaman ayarlı priz 50 100 Tl ve ona internettten erişebiliyorsun diyelim açılmadı sorun çıktı sen on/off yapabiliyorsun

ama adamın virürüsde gece saatlerinde etkin olacağı için buda büyük risk gibi duruyor yedek saatleri Tr de 12 den sabah 5 e kadar ayarlanıor adamın o aralıktaki saati tutturmaması kolay değil gibime geliyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    MaviEkran bunu yazdı

Aygıt yöneticisinden harici harddiskin bağlı olduğu USB portunu aktifleştir/pasifleştir. Bunu görev zamanlayıcısı ile yaparsan iş bitmiştir.

Bi ornek veya dokuman bisey varmidir nasil yapilir soyledigin?

delimiyim ben?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı
    nurulmac11 bunu yazdı

gerek yok oyle ugrasmana

smart switchler var, gsm kartı takılanı var veya network girişi olanlarda olabilir, bunu prize takıyorsun, neyin zamanını yönetmek istiyorsan da onu da switche takıyorsun böylece istediğin saatte aç kapat yapabiliyorsun. daha prof olanları var bunların, 8 li 10 lu 15 li falan, bu tür şeyler genelde seralarda yada ilaç sektöründe ilkel makinelerde kullanılıyor.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı
    MaviEkran bunu yazdı

Bi ornek veya dokuman bisey varmidir nasil yapilir soyledigin?

devmanview.exe /disable_enable "SDA Standard Compliant SD Host Controller"

Buradan da devmanview'i indiriyormuşuz: http://www.nirsoft.net/utils/device_manager_view.html

Blue Screen of Death
Toplam Hit: 1701 Toplam Mesaj: 20
tetikle hdd calistirma