folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Bemsan Medikal Tarafından Dolandırıldık Avukat Arkadaslar Yardım

Bemsan Medikal Tarafından Dolandırıldık Avukat Arkadaslar Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tranceport
    tranceport's avatar
    Erkek

avukat arkadaslar yardımcı olabilirse sevinirim

16.4.2013 tarihinde evde babaannemin dısında kimsenin olmamasından faydalanarak zorla ürün bırakmışlar ve almak zorunda olmadığımızı soleyip 1 ay deneme süresinin olduğunu sölemişler ve ödeme planı imzalatmışlar yaşlı kadına.kagıdın üzerinde 7 gün içerisinde cayma hakkımızın oldugu koca koca harflerle yazıyor.ve akabinde 2 kere firmayı aradık cihazı istemediğimizi söyledik.gelip alacaklarını söylediler şikayetimizin kayıt altına alındıgını söylediler. ve 3 ay sonra ewimize icara kagıdı yollamıslar.
    300 TL bile etmeyecek ürünü icra ile 620 tl olacagı yazıyor.

firmayı aradım
    ödeme planının üzerinde satış elemanı olarak serpil, satış sefi olarak gökhan yazıyor.Sadece isimler yazıyor.Telefonda
    isminin yağmur cengiz (ilk basta soyadını söylemek istemeyen ısrarlarım sonucunda soyadını soleyen) olduğunu söyleyen kıza durumu izah ettim.cayma hakkının ancak yazılı bir belgeyle olabilecegini soledi we telefonla cayma hakkının hiçbir dayanagı olmadıgını.satış esnasında bunun alıcıya söylendiğini söyledi fakat böyle bir durum söz konusu değil.1ay deneme diyerek istenilen taktirde geri alabileceklerini söylemişler.telefondaki kız ancak icra takibini durdurabilecegini söyledi.bende şatış elemanının ve satış seflerinin soy isimlerini sordum.
    Satış elemanı olarak serpil aygül
    satıs sefi olarak gökhan kandemir oldugunu söyledi.(soyisimler konusunda telefondaki kız kafadan atmış olabilir hiç inandırıcı gelmedi)
    Bu insanlar, yaşlı insanların saflığın dan faydalanıp zorla ödeme planı imzalatıp ürünü satıyorlar.aslında satmıyorlar kişileri zorla ürünü almak zorunda bırakıyorlar.bende satıcı kıza kendilerini savcılığa dilekçe vereceğimi (olayı ayrıntılı bir biçimde anlatıp) söyledim.kızda dalga geçer gibi bişiy olmayacagını soyledi.

internette firmayı araştırdığımda birsürü insanın mağdur oldugunu gördüm.Bu resmen insanları dolandırmaktan başka birşey değil.
    Bu durumda yapılabilecek şeyler konusunda yardımcı olabilecek arkadaşların fikirlerini bekliyorum özellikle avukat arkadasların

Atatürkçülük ölmez bir hedef, yükselen bir şereftir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

hocam baltalamak için demiom ama bi yerden pompalı silah bulun 3-4 arakdaş girin ofislerini dağıtın geçin bi tanesininde ayağına sıkın sakat kalsın orospu çocukları.. bu dünyada kötülük yapana kötülükle cevap vericeksin adaletle değil anasını siktk..

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

polis halleder...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tranceport
    tranceport's avatar
    Erkek

bu durumda polise ayrı savcılıga ayrı tüketici haklarına ayrı dilekçemi vermeliyim?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

savcılığa ver gerisi zaten takip gereği başvurular yapılır

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

polsin bi bok hallettiği yok.. benzer durum benim pederinde başına geldi tehditle avukat turarak siilahla ladık parayı öyle 600 flnda değil 2000tl kabul etmesiydi ben yemin etmiştim pedere arkadaştan emanet silah alıp şirketin başındakini öldürmeye dünyada bir dolandırıcdan neftret ettiğim kadar daha bi insandan nefret edemiyom bebek katilleriyle bir tutyom bu soysuz şerifsiz adi piç kurularını.. hocam polis fln hikaye avukat tutup bu işi dava açıp tehtidle ancak halledebilrisn oda karşı tarafı ne kdr ikane etebildiğine bağlı yoksa yemin ediyom bizim polis ölmüş suçluyu ayağına getirip mahkeme sonucunuda gösterene kdr sikini gene oynatmıyorlar.. polise güvenme o yüzden hakkını avukatlara mahkemeyle ara olmadı ben diyom silahı al git bas ofisi kasada oan ne para var al git şerefsizlerin...

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

arkadaşların dediklerine istinaden  sosyal medyada da paylaş. duymayan kalmasın.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mYMusti
    mYMusti's avatar
    Erkek

önce git noterden ihtar çek yaptıkları olayı dayanagı olmadığını dolandırıcılık olduğunu alenen anlat gelip biraktıkları malı aynen almalarını ve üzerinize olan icra olayını iptal etmelerini anlat sonrasında ise o ihtar ile direk savcılığa git ve olayı anlat gerisine onlar bakar zaten 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

http://www.sikayetvar.com/firma/detay/bemsan-medikal

oha diyorum :|

" dikkatimi çeken olay ; hep yaşlılar işin içinde..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tranceport
    tranceport's avatar
    Erkek
    mYMusti bunu yazdı

önce git noterden ihtar çek yaptıkları olayı dayanagı olmadığını dolandırıcılık olduğunu alenen anlat gelip biraktıkları malı aynen almalarını ve üzerinize olan icra olayını iptal etmelerini anlat sonrasında ise o ihtar ile direk savcılığa git ve olayı anlat gerisine onlar bakar zaten 

ihtar örneği yada nasıl yapılacagı nekadar tutacagı hakkında bi fikrim yok.yardımcı olabilirmisin.
    zaten param yok dogru düzgün nelerle ugraşıyoruz.birde bunu görünce kan beynime sıcradı resmen

tranceport tarafından 26/Tem/13 18:00 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

hocam geçmiş olsun eğer imkanın varsa biz şöyle yapmıştık

doğalgaz döşeme cart curt olayı vardı lavuklar caydı parayıda aldı yok şirket kapancak yok bilmemne yapmamaya başlamışlardı

apartmandan 7 tane izbandut gittik bastık mekanı 1 haftada bitecek yeri 2 günde yaptılar savcılık polis çözüm getirmezse bunu dene derim :)

Toplam Hit: 5715 Toplam Mesaj: 33