folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Benzin,Dizel Ve Otogaz Tercihleriniz.

Benzin,Dizel Ve Otogaz Tercihleriniz.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

Dostlar merhaba ;

Yakıt alırken, marka konusunda takıntılı mısınız? İllaki belirli markanın istasyonundan mı alırsınız, yoksa neresi yakınsa oradan mı doldurursunuz depoyu?

Sizce

Benzinde,otogazda,dizelde markalar arası  kalite farkı var mı? Yoksa tamamen reklam yönlendirmeleri mi belirliyor tercihlerimizi?

Bilgi sahibi arkadaşlara ek soru ; Türkiyede dağıtımda olan tüm akaryakıtları, markalar kendileri mi ithal ediyor, yoksa ham olarak gelip Tr'de mi işleniyor.Tr'de işleniyorsa, her markanın kendi tesisi mi var?

Çekil,Önümden Çekil...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

dizelde opet mehmetçik vakfı dışında alınmaz hepsi hile yapıyor bu yüzden özellikle şehir dışı gidip gelenlere dizel araç önermiyorum, diğer markalarda da temiz yok mu diyeceksin var ama belli yerler ataşehir shell gibi yada örneğini verdiğim mehmetçik vakıflarına bağlı opetler gibi (hepsi değil) dizel araçlar (yeni nesil) daha nazik oluyor sonra bir motor indirtiyorsun 1500 tl olacak iş değil. Benzinde yada gazda pek bir önem yok, gazda hava basılıyor çekiş düşüyor o yüzden aygaz genelde daha iyi gibi sorun yaşamadık, benzinde dizel kadar problem yaşanmıyor kötü benzinle daha az yol gidersin, motorla ilgili korkun kuşkun olursa bir depo benzine enjektör temizleyiciyi dayanırsın bir sonraki depoya da depo temizleyici (suyuda tahliye edeninden) olay biter. güvenmediğiniz yerden yakıt almayın, uzun mesafe yapacaksanız da, güzergahınızdaki en temiz akaryakıt istasyonlarını öğrenip ona göre hareket edin, neticede mal canın yongası, çekişten düşen bir araç insanın sinirlerini bozuyor.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

Hocam Tanıdık yerden almaya dikkat ediyorum ben .. Genelliklede donatım tarafındaki Bp ' den alıyorum Tavsiye ederim bir sorun olmadı şimdiye kadar..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek

benzin dizel tercihim shell lpgde ipragaz ama çoğu aynı mamül...

l enfer c est les autres Sartre ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fisek
    fisek's avatar
    Erkek

aracım dizel araç valla nerden denk gelirse ordan alıyorum bizim memlekette kaçak mazot benzin çok oluyor euro dizel burda 3.50 iken  ben Türkiyede satılan euro dizelin dağa kalitelisini kaçar olarak 2.50   2.60 tan alıyorum

Beni hep kavgalarımdan bildiler...Sevdiğim kız, sevdiğimi bilmeyen kız.Yalnız, çaresiz, belimde tabanca. Sevdiğimden, sevdiğim için kaçtım. Kafanı kaldırıp bi Bak !!! Cennette Cehennemde Bu Dünyada... An gelir Izdırap dolar,İsyanlar Başlar ... Ve An gelir Ölmek İstersin... Namluya bir mermi sürüp Kendine veda Edersin... Parmağın Tetikdetir Ama.. O tetik o kadar ağır gelir ki insana.. Çekemezsin !!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek

Hocam bizim araç benzinli.

Ben benzin alırken sürekli aynı yerden ve Kurşunsuz 95 alıyorum. :)

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Matchup
    Matchup's avatar
    Erkek

Dizel , opetten alıyoruz problem yaşamadık yakıtla ilgili  ama önümüzdeki yıllarda belli olur tahminimce hemen anlaşılmaz.

Bulduğumuzu sanmaktan ziyade , umduğumuzu aramaktayız.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

IRET bunu yazdı:
    -----------------------------

dizelde opet mehmetçik vakfı dışında alınmaz hepsi hile yapıyor bu yüzden özellikle şehir dışı gidip gelenlere dizel araç önermiyorum, diğer markalarda da temiz yok mu diyeceksin var ama belli yerler ataşehir shell gibi yada örneğini verdiğim mehmetçik vakıflarına bağlı opetler gibi (hepsi değil) dizel araçlar (yeni nesil) daha nazik oluyor sonra bir motor indirtiyorsun 1500 tl olacak iş değil. Benzinde yada gazda pek bir önem yok, gazda hava basılıyor çekiş düşüyor o yüzden aygaz genelde daha iyi gibi sorun yaşamadık, benzinde dizel kadar problem yaşanmıyor kötü benzinle daha az yol gidersin, motorla ilgili korkun kuşkun olursa bir depo benzine enjektör temizleyiciyi dayanırsın bir sonraki depoya da depo temizleyici (suyuda tahliye edeninden) olay biter. güvenmediğiniz yerden yakıt almayın, uzun mesafe yapacaksanız da, güzergahınızdaki en temiz akaryakıt istasyonlarını öğrenip ona göre hareket edin, neticede mal canın yongası, çekişten düşen bir araç insanın sinirlerini bozuyor.

Benzinde istasyonlar arası pek fark göremiyorum ama LPG'de bir istasyonda 1.79 diğerinde 2.09 olmasının sebebi nedir? 0,30 TL az değil.

Çekil,Önümden Çekil...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

Dizel PO

Benzin BP(sevmesemde)

OtoGaz Kesinlikle ama kesinlikle MilanGaz! deneyin farkı göreceksiniz

Adana ankara arası 480 km. Genelde düz yol ama ciddi tırmanışlarda var torosları geçerken o yolda Opet den aldığım Aygaz ile giderken 355 kmde 30 lt gaz alan depo bitti. 

Kalan yolu benzinle gittim. Dönüşte MilanGaz'dan aldım Adana'ya girdiğimde gaz hala bir iki lt vardı tekrar istasyona girdim gaz almaya 28 küsür litre gaz aldı depo. Ortalama hızım 87 idi yol bilgisayarında.Yani 90 95 arası gittim dur kalklar virajlar ve rampa filan hız ortalamasını düşürdü.

aynı lt ile aynı yolda 130 km kadar bir fark oluşturdu ve AyGAZ 1.94 iken MilanGaz 1.82 lt si.

BP'nin gazınıda almayın 340 ı görmedim.

Çok gezen biriyim 26 saatte 2000km yol yaptım 3 gün önce sürekli böyleyim gazel okumuyorum tecrübe konuşuyor arkadaşlar.

Ha unutmadan arabanın modeli motoru lpg kitinin markası vs sarfiyatta farklılıklara sebep olur benim baz aldığım araba lpg'de 2004 Octavia 1.6 110hp Ankara Adana arası seyehatimde Arabada 100 er kiloluk 3 tane insan azmanı vardı bunuda hesaba katın:)

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

Nitrous bunu yazdı:

Dizel PO

Benzin BP(sevmesemde)

OtoGaz Kesinlikle ama kesinlikle MilanGaz! deneyin farkı göreceksiniz

Adana ankara arası 480 km. Genelde düz yol ama ciddi tırmanışlarda var torosları geçerken o yolda Opet den aldığım Aygaz ile giderken 355 kmde 30 lt gaz alan depo bitti.

Kalan yolu benzinle gittim. Dönüşte MilanGaz'dan aldım Adana'ya girdiğimde gaz hala bir iki lt vardı tekrar istasyona girdim gaz almaya 28 küsür litre gaz aldı depo. Ortalama hızım 87 idi yol bilgisayarında.Yani 90 95 arası gittim dur kalklar virajlar ve rampa filan hız ortalamasını düşürdü.

aynı lt ile aynı yolda 130 km kadar bir fark oluşturdu ve AyGAZ 1.94 iken MilanGaz 1.82 lt si.

BP'nin gazınıda almayın 340 ı görmedim.

Çok gezen biriyim 26 saatte 2000km yol yaptım 3 gün önce sürekli böyleyim gazel okumuyorum tecrübe konuşuyor arkadaşlar.

Ha unutmadan arabanın modeli motoru lpg kitinin markası vs sarfiyatta farklılıklara sebep olur benim baz aldığım araba lpg'de 2004 Octavia 1.6 110hp Ankara Adana arası seyehatimde Arabada 100 er kiloluk 3 tane insan azmanı vardı bunuda hesaba katın:)

İlmihal gibi oldu, peki bir soru daha, aracın yağını değiştirirken Elf'in LPG'li araçlar için ürettiği bir yağdan koydu usta. Dedi bu iyidir.İyi midir?

Çekil,Önümden Çekil...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

Abi arabayımı değiştirdin sen ? Zira değiştirmediysen senin araban heryerde her türlü yakıtla gider.. Bizimki gitti ordan biliyorum =)

Toplam Hit: 5976 Toplam Mesaj: 29