Berat Kandili

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    andidit
    andidit's avatar
    Erkek

Matematiksel değerin nesi yanlış geliyor kardeşim.  Senin bilgisayarının açılış şifresi 1999 ise sen 1998 yazsan açılır mı ?  Dinimizde de   rakamsal bazlı ibadet vardır. Ve eksik yada fazla yaparsan ulaşacağın yere  götürmez seni.

30 gün oruç, 99 tesbihat vb. gibi.

prometheus,  münafık kelimesi sana bir şey ifade ediyor mu ?

Boynumuz yiğit boynu, bükerse sevda büker.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

Gene olay nerden nereye dönmüş nediyim :P

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

andidit bunu yazdı:
    -----------------------------

Matematiksel değerin nesi yanlış geliyor kardeşim.  Senin bilgisayarının açılış şifresi 1999 ise sen 1998 yazsan açılır mı ?  Dinimizde de   rakamsal bazlı ibadet vardır. Ve eksik yada fazla yaparsan ulaşacağın yere  götürmez seni.

30 gün oruç, 99 tesbihat vb. gibi.

prometheus,  münafık kelimesi sana bir şey ifade ediyor mu ?

Su duayı edersen 100 sevap sunu yaparsan 350 gunah. su kadar sevap işlersen şu kadar bonus. Bunlar yanlış şeyler.

ftw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

http://www.youtube.com/watch#!v=_KHQ6znpGJI&feature=related

ateşi üfleyen kertenkelenin sonu :S

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gumusservi
    gumusservi's avatar
    Dişi

herkese şimdiden hayırlı kandiller..gönlünüzden geçen duaların kabul olması dileğiyle..

Çok fotojenik bir "acı" çekiyorum. G ü l ü m s e . . .
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    andidit
    andidit's avatar
    Erkek

Tagext muhtemelen biliyorsundurda ben hatırlatayım yine. Dinimizde sadece sevap katlanarak yazılır. Günah ne ise o dur.

Allah cömerttir bundan emin olmamız lazım.  Allah'ın rızasını düşünerek yapılan bir işte; "Yok canım Allah bu kadar sevap vermez demek, bize verdiği akılı, gözü kulağı vs nimetleri görmemek olur.

Boynumuz yiğit boynu, bükerse sevda büker.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

öncelikle karşı bir görüş geldiği anda hemen aforoz ediyorsunuz işte siz bu yüzden tartışamıyorsunuz ateistlerle adamlar mantıklı konuşuyor yaftalamıyor kişisel davranmıyor,

adam müslümanm diyor, siz anında dinsiz herif yok götünü sık, seni bulursam dövücem biraz insan olun da tartışmayı öğrenin.

ayrıca bana cevap veren arkadaşa ben de müslümanım, kandiller özel gündür yani en azından yılın bir gününü nasıl anneler günü babalar günü diye kutlayabiliyorsak o günüde kutlarız lakin o gün gece namaz kılan 100 katı sevap kazancak u süreyi 100 okuyan bin taneı sevap kazancak bunlar çok yanlış şeyler

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CHaRMaNDeR
    CHaRMaNDeR's avatar
    Erkek

alp bunu yazdı:

CHaRMaNDeR bunu yazdı:

ama ramazanın bilimsel bir gerçeğini söylemek istiyorum, güneş ve ay sadece ramazan ayında karşı karşıya gelip ikiside aynı anda görünebiliyor. Ramazan'ın nur'u denilir ya, işte tecellilerinden biriside bu.

abi saçma bi olaya inanıyosun bari bilimsel deyip de bilime bok atma

öncelikle güneş ve ayın karşı karşıya gelmesinden kastın ne? nasıl yani karşı karşıya??

diyelim ki dediğin olay doğru:P sence milyonlarca yıllık evrende güneş ve ayın pozisyonu ramazan ayına göre mi şekil alır yoksa ramazan ayı evrenin hareketlerine göre mi şekil alır.

sen böyle iddialar ortaya atarsan biz bu saçmalığa "vaay beeee hikmete bak" diye karşılık vermeyiz emin ol, o aptal yaşları geçtik. hepimiz büyüdük:)

böyle saçmalıklara güler geçer herkes

bir soorunun yok senin demi? aynı görüşü savunmamıza rağmen garip hakaret içeren mesaj yazdığına göre.

herkesin gördüğü tevafuk farklı. bana bilmiyorsun derken sende bilmediğin birkonuda bana bilmiyorsun diyorsun. bilmediğin bir konuysa neden konuşuyorsun.ramazan geldiğinde bak incele.

diğer aylarda hiçbir zaman güneşle ay karşı karşıya gelmez. güneş ve ay astrolojide sadece iyi ve güzel olayların merkezi olan tek gezegenlerdir. o yüzden ikisinin karşı karşıya gelmeside ramazanın nurunu arttırır ve aliimran 191de bahsedilen üzere, bu tür tevafuklarla işaret arayan mümin kullarının imanını arttırır. sana diyecek sözüm yok

Düşünüyorum, o halde varım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sivil
    sivil's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

phoneix bunu yazdı:

husnuweb bunu yazdı:

uydurulmuş bir gün daha.

Butun Tahribat şahit seni bir elime geçirirsem Allah şahit buraya ağzın burnun kırık fotolarını yayınlamayan sametin ...........

dinimiz hoşgörü dini değil mi?

şimdi sen mi kafirsin yoksa islam mı böyle bir din?

hacı saçma sapan konuşma ya :S ne alaka şimdi bu dediğin hoşgörülü olmayan dindenmi çıkıyor, islamı nasıl katabiliyorsun hemen

bu sitede ne kadar gereksiz insan var ya :S gördüğünüz-izlediğiniz her saçma şeyi dina mal edemezsiniz.

cevabı mürid iyi demiş, birde müslümanım diyorsunuz(bu: http://www.tahribat.com/Forum-Berat-Kandili-116237/-/-/tantum/)

gerçekten çok gereksiz insanlar var bu sitede, "bende müslümanım ama kandiller uydurmadır" diyor adam yani hadisede inanmıyorsun onlarda uydurma, peki sen ne tip bir müslümansın?kardeşim söyle bakayım.Her konuya limon sıkmaktan başka yaptığınız bir iş yok.. tbtdeki bu parazitlerden nefret ettim artık.

@husnuweb: şimdide müslümanlar için diyorsun demin müslümanım diyordun :):) ne olduğunu çözemedim ama eğer müslümansan hadis-i şerife göre bu günün normal günlerden bir faziletinin olduğunu çakman lazımdı

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WALLACEs
    WALLACEs's avatar
    Erkek

cümlemize mübarek olsun

TBT'ye Mescit istiyoruz.
Toplam Hit: 7981 Toplam Mesaj: 60