Berat Kandili

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    svs
    svs's avatar
    Erkek

way  yafrumun wayy  law  mübarek geceleride  tartışır hale gelmişiz 

mübarek geceler  varmı yokmu zırtmı pırtmı amk ne çok seviyoruz  bazı şeylere  muhalif olmayı oturdugumuz  yerden  araştırmadan sormadan soruşturmadan  ulan varya merak bile etmeden  ha ben  muhalif olim fikrimi belli  edim dikkat  çekimde  gerisi sikimdemi  düsüncesi

her kandilin ayrı anlamı manası var  bazılarının hangi gün oldugu kesin olmayabilir ama çıkıp uydurma gün inanmıyorum demek tehlikeli noel e carta  curta çıkıp bugün dünkü gibi bi gün hiç bi fark yok diyen olmaz  tabi

yok sevabın katları olmazmışş   aha olmaz...  Allah ın cömertliğini görüp ibret almak gelmez  tabi içinden   evrendeki tüm işlemler  aklına hayaline gelmeyecek ( benimkine de  ) bildigin bilmedigin her sayı işlem şifre kuran da  varken sadece  basit bir  sevap kat oranına inanmamak  düz  mantıktır  la ne düz mantıgı amk mantıksızlıktır :D

ARKADAŞLAR... ben Allah ın emirlerini yarım yamalak yerine getiren biriyim... Günahkarım... Benim sizlere bilgi vermeye çapım yetmez... ama tehlikrli sularda yüzmeyin... dinin bir kısmına inanıp bir kısmına inanmamak  (law kelime bulamıyorum bu konuyla ilgili ayet olduguna eminim  ama...)
    Elhamdülillah  müslümanım diyosunuz güzelde  şu kainata bi  bakın sadece görebildiklerinizi ve göremediğiniz alemleri yarattıgına inandığınız Allah ın size böyle bir  güzellik bahşedeceğini  aklınız  alamazmı

böyle  forumlarda olmaz  çok kurcalıyosa kafanızı açın araştırın Düşünün...

law banada  dua  edin :)   kandilinizi  bu duygularla kutlarım Allah inananlara boşluksuz iman versin...

Hep kardeş olacak değiliz ya, yaşasın halkların sevgililiği...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tantum
    tantum's avatar
    Erkek

husnuweb bunu yazdı:
    -----------------------------

tantum bunu yazdı:

husnuweb bunu yazdı:

uydurulmuş bir gün daha.

Müslümanlar bu geceyi ibadet ve taatle geçirmenin pek çok sevabı ve feyzi olduğuna inanır. Bu konuda Resul-u Ekrem şöyle buyurmuştur:

"Şaban ayının on beşinci gecesi olduğu zaman, gecesinde ibadete kalkın. Ve o gecenin gündüzünde (kandilden sonraki gün) oruç tutunuz. Çünkü o gece güneş batınca Allah Teâlâ o andan fecir oluncaya kadar: 'Benden mağfiret dileyen yok mu, onu mağfiret edeyim. Benden rızık isteyen yok mu, onu rızıklandırayım. (Bir belâ ile) müptelâ olan yok mu, ona kurtuluş vereyim' buyurur." (İbn Mâce)

Boş kafa,boş zihniyet.Önce peygamberin ağzından çıkana uydurma de sonra müslümanım de.Google'ye berat kandili yazsan vikipedia da göreceksin üstteki yazıyı ama ona bile bakmamışsın kafana göre konuşuyorsun.

kardeşim biraz empatiden çakın.

müslümanlar için bu günün önemi olabilir ve kutlanabilir.

burada asıl sıkıntı bu günlerin kutsallaştırılıp bu gecelerde yapılan ibadetin normal gecelerden farklı olacağına inanılması.

Arkadaşım sinirlerimi bozup beni banlatmakmı istiyosun yok okuman mı yok ?

Ayet verdim sana nedir ayet allahın buyurduğu.

-Benden mağfiret dileyen yok mu, onu mağfiret edeyim. Benden rızık isteyen yok mu, onu rızıklandırayım. (Bir belâ ile) müptelâ olan yok mu, ona kurtuluş vereyim' buyurur."-

şimdi bunu göre göre neye ikna olmuyorsun ben onu hala anlamadım

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tantum
    tantum's avatar
    Erkek

beyler olay çok açık.Biz bu tip konuları açıyoruz yönetim çok kasıtlı duyarsız kalıyor birimizin sabrı taşınca toptan banlıcaklar.

harbi böyle namaz kılınca melekler geliyo falan bunlara inanıyonuz mu olm ya?

fazla tv izlemeyin =)

çıkar müslümanlığını hayalci müslümanlığı bırakın artık

bi adam berat kandili için açılan konuya böyle alakasız bir yorum yapıyorsa ve banlanmıyorsa ben hiç bişi demiyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

Müslümanım diyerek müslüman olunmaz.

Sen hz. peygamberin sözüne hadisine uydurma de...Sonrada bende müslümanım..

Bir ayette geçiyordu.Tam olarak yazamayacağım ama şuna benzerdi. ( onlar sizin yüzünüze karşı bizlerde müslümanız der sonrada arkanızdan dalga geçerler )

Tam olarak hangi ayet ve surede geçiyorsa bulacağım buraya yazacağım.

İsteyen inanır isteyen nanmaz.İsteyen ibadetini 100 sefer yapar isteyen 10 sefer.Tamamen inanç meselesi..

Ama bazı sözler vardırki insanın helak olmasına sebep olur.Dikkat edin.Ağzınızdan çıkmadan önce 10 sefer düşünün derim..

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

tantum bunu yazdı:

husnuweb bunu yazdı:

tantum bunu yazdı:

husnuweb bunu yazdı:

uydurulmuş bir gün daha.

Müslümanlar bu geceyi ibadet ve taatle geçirmenin pek çok sevabı ve feyzi olduğuna inanır. Bu konuda Resul-u Ekrem şöyle buyurmuştur:

"Şaban ayının on beşinci gecesi olduğu zaman, gecesinde ibadete kalkın. Ve o gecenin gündüzünde (kandilden sonraki gün) oruç tutunuz. Çünkü o gece güneş batınca Allah Teâlâ o andan fecir oluncaya kadar: 'Benden mağfiret dileyen yok mu, onu mağfiret edeyim. Benden rızık isteyen yok mu, onu rızıklandırayım. (Bir belâ ile) müptelâ olan yok mu, ona kurtuluş vereyim' buyurur." (İbn Mâce)

Boş kafa,boş zihniyet.Önce peygamberin ağzından çıkana uydurma de sonra müslümanım de.Google'ye berat kandili yazsan vikipedia da göreceksin üstteki yazıyı ama ona bile bakmamışsın kafana göre konuşuyorsun.

burada asıl sıkıntı bu günlerin kutsallaştırılıp bu gecelerde yapılan ibadetin normal gecelerden farklı olacağına inanılması.

-Benden mağfiret dileyen yok mu, onu mağfiret edeyim. Benden rızık isteyen yok mu, onu rızıklandırayım. (Bir belâ ile) müptelâ olan yok mu, ona kurtuluş vereyim' buyurur."-

daha ayet ne demek bilmiyorsun.

He is finding himself.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fth_
    fth_'s avatar
    Erkek

olum tartışmayın la kandil günü:)

dini ve siyasi konularda bu forum tartışmalarıyla kimseyi ikna edemicegimizi fikirlerini deiştiremeyecegimizi anlayalım artık:)

neyse hepimizin kandili kutlu olsun,

Allah günahlarımız affetsin

çocuktum,büyüdüm
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tantum
    tantum's avatar
    Erkek

husnuweb bunu yazdı:

tantum bunu yazdı:

husnuweb bunu yazdı:

tantum bunu yazdı:

husnuweb bunu yazdı:

uydurulmuş bir gün daha.

daha ayet ne demek bilmiyorsun.

peygamber efendimiz allahın buyurduğunu söylemiş bende allahın ağzından çıkar manasında sylüyorum bunu anlayıp böyle basit açıklar araman çocukça.Az bilmemiz doğrudur ama googleye berat kandili yazıp okumayı biliyoruz;)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

tantum bunu yazdı:

peygamber efendimiz allahın buyurduğunu söylemiş bende allahın ağzından çıkar manasında sylüyorum bunu anlayıp böyle basit açıklar araman çocukça.Az bilmemiz doğrudur ama googleye berat kandili yazıp okumayı biliyoruz;)

oha

He is finding himself.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    affetmez
    affetmez's avatar
    Erkek

Yarın değilmiydi :|

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tantum
    tantum's avatar
    Erkek

husnuweb bunu yazdı:

tantum bunu yazdı:

oha

:D hocam amaç ne ya senin :D

Toplam Hit: 7955 Toplam Mesaj: 60