BES Enayilik Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

Enayilik bana göre göreceli sadece elimdeki TL yi atayım düzenli de 3-5 atayım dersen bana göre enayilik. Ben allianz tan 4 lü fon yaptım elimde bir şey kalırsada atıyom hanımda atın fonu yaptım onada arada elimizde kalanları atıyoz bana karlı geliyor 

Yav he he
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

her ay bitcoin alıp, 4 senede bir paranın içinden geçilebilir.

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

İçeriğine bağlı hocam.

Mesela ben kızım için altın fonu şeklinde BES hesabı açtırdım. Kredi kartını da bu hesaba bağlatıp 1000 Tl/ay çek yatır diye talimat verdim. Ben kredi kartını ödüyorum, hesaba bakmıyorum.

Altın fonunun güzelliği; Ana para + devlet katkısı (%30) ilaveten, altın fonu getirisi ve bu getiriye + devlet katkısı (%30) Bence güzel besliyor.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    erdem358 bunu yazdı

Enayilik bana göre göreceli sadece elimdeki TL yi atayım düzenli de 3-5 atayım dersen bana göre enayilik. Ben allianz tan 4 lü fon yaptım elimde bir şey kalırsada atıyom hanımda atın fonu yaptım onada arada elimizde kalanları atıyoz bana karlı geliyor 

Erdem Hocam selamlar, bol kazançlar :)

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı

İçeriğine bağlı hocam.

Mesela ben kızım için altın fonu şeklinde BES hesabı açtırdım. Kredi kartını da bu hesaba bağlatıp 1000 Tl/ay çek yatır diye talimat verdim. Ben kredi kartını ödüyorum, hesaba bakmıyorum.

Altın fonunun güzelliği; Ana para + devlet katkısı (%30) ilaveten, altın fonu getirisi ve bu getiriye + devlet katkısı (%30) Bence güzel besliyor.

Hocam çok masraf oluyormu ? Ve hangi bes firmasını önerirsin ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    samato bunu yazdı
    NaZi_ bunu yazdı

İçeriğine bağlı hocam.

Hocam çok masraf oluyormu ? Ve hangi bes firmasını önerirsin ?

Herhangi bir masraf istenmedi benden hocam.
    KuveytTürk'de açtık biz; anlattığım gibi ana paranın üzerine %30 devlet katkısı veriyor. Belirlediğin döviz fonunun getirisini ayrıca görüyorsun ve bu döviz farkından doğan getirinin üzerine de ayrıca %30 devlet katkısı ekleniyor. 
    Şimdiye kadar 2400 TL ana param 3300 TL olmuş.
    10 yıl beklersen ana paranı ve yatırılan devlet katkısının %60 ını alabiliyorsun. Ya da max süreyi tamamlayıp tüm paranı tek seferde veya istediğin miktarda aylık olarak alabiliyorsun.
    KuveytTürk'ü seçme sebebim de şöyle; gittiğim bankalar çocuk için hesap açmak istediğimi söylediğim zaman benden hesap açmam için yüklü miktarlar yatırmam gerektiğini söylediler. 10 000 - 20 000 TL lerden bahsediyorum. 
    KuveytTürk bu tür bir talepte bulunmadı. Yalnızca bir kredi kartı bağlama şartı koşuyor. Min 200 TL yatıracak şekilde ayarlıyor. İstersen sen uygulamadan yükseltiyorsun. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

Ben geçmiş yıllarda yaptırmıştım. Baktım TL sürekli değer kaybediyor, bana çok saçma gelmeye başladı. Ben de ayrılıp ona yatıracağım parayı iş ve eğitime harcadım. İyiki öyle yapmışım. 

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tranceport
    tranceport's avatar
    Erkek

sisteme 18000 TL yatırmışım toplamda buna karşılık 5200 TL devlet katkısı gelmiş.Bunların ikisini yoğun hisse senedine yatırdım. 

şuan anlık sistemde 53000 TL Katkı payı , 8200TL Devlet katkısı oluşmuş. Toplamda 61000 TL yapıyor.

5 Yıldır Beste oldugumdan devlet katkısının %15ini alabildiğimden Şuan çıkış yaparsam 1250 TL Devlet katkısına hak kazanıyorum.

sonuç olarak 18000 TL ye 5 yılda 54000 TL var (şuan BESten çıkarsam)

2-3 sene sisteme hiç para yatırmamıştım bu arada 2023 te borçları toplu bir şekilde yatırdım.Rakamlardaki küsüratları yazmadım.Yatırdıgım paralar kuçuk paralar bu arada

Atatürkçülük ölmez bir hedef, yükselen bir şereftir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek
    tranceport bunu yazdı

sisteme 18000 TL yatırmışım toplamda buna karşılık 5200 TL devlet katkısı gelmiş.Bunların ikisini yoğun hisse senedine yatırdım. 

şuan anlık sistemde 53000 TL Katkı payı , 8200TL Devlet katkısı oluşmuş. Toplamda 61000 TL yapıyor.

5 Yıldır Beste oldugumdan devlet katkısının %15ini alabildiğimden Şuan çıkış yaparsam 1250 TL Devlet katkısına hak kazanıyorum.

2-3 sene sisteme hiç para yatırmamıştım bu arada 2023 te borçları toplu bir şekilde yatırdım.Rakamlardaki küsüratları yazmadım.Yatırdıgım paralar kuçuk paralar bu arada

Hocam hangi firmayla çalışıyorsun. Birde Bes'e giriş ücretleri vs. Ne kadar bilgin varmı ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek
    tranceport bunu yazdı

Hocam hangi firmayla çalışıyorsun. Birde Bes'e giriş ücretleri vs. Ne kadar bilgin varmı ?

Toplam Hit: 2478 Toplam Mesaj: 34
bes bes enayilik